ADÉLA (42): Nedokázala jsem odpustit nevěru, chci šťastný život

9. 4. 2019
Adéla má za sebou rozpad manželství. Po manželově nevěře mu sice ještě dala šanci a pokoušela se vztah zachránit, zradu ale odpustit nedokázala a dala přednost rozvodu.

Byl leden a já ležela na pláži, vychutnávala si nádherné chvíle klidu a šumění moře. Tahle dovolená byla naše poslední společná šance. S manželem jsme si slíbili, že ještě zkusíme zachránit, co se dá, a po Novém roce jsme odletěli za exotikou, která měla pomoct našemu manželství. Připadalo mi až neuvěřitelné, jak jsme se po letech společného žití odcizili…

Poznali jsme se na oslavě a okamžitě z toho byla láska na první pohled. Dokázali jsme si dlouhé hodiny povídat, smáli jsme se u starých filmů, které jsme oba zbožňovali, milovali se každý den.

A pak už následovalo vše, co se v osudovém vztahu stává. Po pár letech žádost o ruku, svatba, první a druhé dítě. Deset let jsme spolu byli šťastní a až na občasné přeháňky jsem neměla pocit, že je s naším vztahem něco špatně.

Všechno se ale změnilo, když Mirek opustil práci a začal podnikat. Neustále byl ve firmě nebo na služební cestě a na mě mu nezbýval čas. A když už ho měl, pořád mi něco vyčítal, s ničím nebyl spokojený. Uvědomovala jsem si, že se s ním něco děje, naše láska i plány do budoucna se pomalu vytrácely.

Jednou mi kamarádka řekla, že ho potkala ve městě s jinou ženou a chovali se k sobě víc než důvěrně. Doma jsem na něj uhodila. Přiznal se. Zároveň ale přísahal, že nevěru ukončil a moc ho to mrzí, šlo prý jen o zkrat, kterého moc lituje. Téměř přede mnou klečel na kolenou.

Několik dalších měsíců se snažil a dělal všechno možné, abych mu zase uvěřila. Úplně důvěřovat jsem mu ale už nedokázala, napětí mezi námi rostlo. Samozřejmě že za všechno jsem podle něj mohla já. To já mu prý nedokážu odpustit, i když se mi tisíckrát omluvil.

Ale jak se dá odpustit zrada a lež? Jsem ještě schopná ho po tom všem milovat? Tyhle otázky mi v jednom kuse vířily hlavou a odpovědi jsem neznala. Nakonec mě přemluvil k dovolené u moře, aby mi mohl ukázat, že mě pořád miluje. Ale i když jsme se oba snažili, všechny naše rozhovory nakonec vyústily v hádku.

Věděla jsem, že dovolená nebyl dobrý nápad. Vlastně nevím, proč jsem s ní souhlasila. Asi jsem ještě chtěla věřit v budoucnost našeho manželství… Navzdory nádhernému a romantickému prostředí jsem už tam, v dalekém Thajsku věděla, že je konec. Nakonec jsem jen počítala dny, kdy se vrátíme domů.

Po návratu jsem okamžitě běžela podat žádost o rozvod a od manžela se i s dětmi odstěhovala. Nesl to těžce, ale jinak to nešlo. Nemohla jsem na jeho zradu zapomenout. Už jsem věděla, že je to nejlepší rozhodnutí. Mám přece právo na šťastný život s mužem, který mi nebude lhát.

Jedna nevěra mi dokázala zničit celý můj svět, plány a sny. Nikdy bych se totiž už nedokázala milovat s člověkem, který mě podvedl s jinou. Jeho dotyky, polibky, objetí, všechno už patřilo jí. Chodili spolu půl roku! Půl roku mi to tajil… Láska sice dokáže odpouštět, ale ne vždy.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mars je v kvadratuře s vaším znamením, proto si dávejte pozor při komunikaci s blízkými. Na cizí osůbky si nedovolíte, ale doma nebo v práci budete předpojaté. Je možné, že vám nějaký…

Nejčtenější články

Doporučujeme