ADÉLA (42): Ukončila jsem vztah s kolegou, dělá mi ze života peklo

9. 2. 2017
ADÉLA (42): Ukončila jsem vztah s kolegou, dělá mi ze života peklo
Adéla se ocitla v tak trochu bezvýchodné situaci. Má práci, kterou miluje, pobyt v ní jí ale znepříjemňuje kolega, se kterým prožila krátký vztah. O změně povolání nemůže být řeč a bývalý partner nechce dát pokoj…

Mám za sebou jedno zpackané manželství, po kterém mi zůstaly šrámy na duši a také dvě děti, které mám ve své péči. Můj bývalý manžel byl chronický záletník, a i když jsem nad jeho nevěrami přivírala dost často oči, nakonec pohár trpělivosti přetekl a já už se nechtěla dál trápit. Ostatně už jsem ani nenacházela důvod, proč bych ho měla milovat…

I tak byl ale pro mě rozvod velmi bolestivý a trvalo několik let, než jsem se z něho oklepala. V současnosti máme s exmanželem celkem pohodový vztah, jsme schopni se domluvit na péči o děti a nehádáme se, což je fajn. Když jsme se ale rozváděli, děti byly ještě celkem malé a potřebovaly hlavně můj dozor. A tak ani pomyšlení na to, že bych si někoho našla, nepřipadalo v úvahu.

Nyní je synovi třináct a dceři jedenáct let a dost času oba tráví mimo domov. Mají spoustu zájmů, hodně se o ně stará i jejich otec a často bývají také u prarodičů. A já jsem se začala cítit opuštěná a začala jsem přemýšlet, že by možná nebylo na škodu navázat kontakt s nějakým mužem. Jenže jak? Seznamky mi přijdou ponižující a na to, abych vymetala bary a diskotéky, přece jen nemám věk.

A vlastně ani společnost, protože kamarádky mají své starosti s rodinami a chození po mejdanech je to poslední, co by je lákalo. Začínala jsem z toho být ve stresu, ale pak se objevila vlaštovka v podobě nového kolegy v naší firmě. Sice jsem téměř vždy ctila rčení „Co je v domě, není pro mě“, ale copak jsem si v mojí situaci mohla vybírat?

Leoš nastoupil na poměrně vysoký post v jiném oddělení, než jsem já, a i když jsme spolu občas museli řešit nějaké pracovní záležitosti, nebylo to příliš často, a tak jsem si říkala, že by to nemusel být až takový problém. Navíc o mě projevoval už od začátku velký zájem.

Nejdřív jsme se oťukávali jen tak v práci a jako dar z nebes nám spadl do klína víkendový firemní zájezd na hory za účelem vylepšování vztahů na pracovišti. Tam jsme na sebe s Leošem měli víc času a vypadalo to, že si vážně rozumíme. Neříkám, že se mi podlamovaly nohy v kolenou a v břiše jsem měla motýlky, takové věci už přenechám mladším. Ale líbil se mi jeho smysl pro humor, jeho klidná povaha i jeho oči.

Když jsme se vrátili z hor, pozval mě na večeři a začali jsme spolu chodit. Jenže vztah vydržel jen několik měsíců. Začala jsem zjišťovat, že Leoš je hodně panovačný, všechno se řídilo podle něj, mé zájmy šly stranou, navíc byl zvyklý v domácnosti absolutně nic nedělat. A k tomu všemu mu vyloženě nepadly do oka moje děti, neustále mi mluvil do výchovy a tvrdil, že jsou rozmazlené.

Když pak synovi kvůli nějakému nesmyslu vlepil facku, řekla jsem si dost a rozešla jsem se s ním. Snažila jsem se to udělat jemně, s poukazováním na to, že se stejně jen hádáme a nerozumíme si, ale asi jsem se dotkla jeho ega. Jestli jsem doufala, že rozchod proběhne klidně a v práci nepříjemné období nějakým způsobem překleneme, šeredně jsem se spletla.

Leoš se sice při rozchodu tvářil, jakože mu je to vlastně celkem jedno, ale v práci jsem začala zažívat očistec. Neustále mě naháněl, obtěžoval mě zbytečnými pracovními úkony, snažil se vyvolat hádky před kolegy a po nocích mi volal a esemeskoval s výčitkami a prosbami, ať se vrátím.

V práci mě navíc povýšili, což bylo na jednu stranu skvělé, na tu druhou jsem ale musela s Leošem pracovně komunikovat o to víc a on mi to rozhodně neulehčoval. Dokonce jsem zjistila, že mě začal pomlouvat nejen u kolegů, ale i u vedení! A jelikož je to dobrý přítel mého šéfa, začínám mít vážné obavy, že o práci přijdu.

Bývala bych už dávno odešla sama, ale v tomto oboru je to jediná práce v našem městě a i ve velmi širokém okolí, navíc mě baví a jsem v ní dobrá. Stejně tak Leoš, takže nehrozí, že by ho vyhodili. Nemám ani žádný přímý důkaz, že mě vlastně v podstatě šikanuje, a i kdybych šla za šéfem, stejně si myslím, že bude na jeho straně.

Několikrát jsem se s ním pokoušela promluvit, snažila jsem se zachránit situaci, ale odmítá se se mnou bavit. Pouze prý v případě, když se k němu vrátím. Ale to je vydírání! Jak se dá bojovat proti bezpáteřnímu lumpovi, který má z mého neštěstí tajnou radost?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud si chcete udržet dobré pracovní tempo i morálku, nediktujte šéfovi, co má dělat. Měl by dojem, že si hrajete na něco, co vám nepřísluší. Udržujte si odstup a nechte věci plynout.…

Nejčtenější články

Doporučujeme