Komentáře k článku zpět na článek

SandraN 14. 2. 2017 | 18:54

No on byl v jiném oddělení.Není to její nadřízený. Nač se tedy dělají akce v práci, aby se lidi blíž poznali. On už takový je a problémy by jí prostě dělal stejně, i kdyby z jejich práce nebyl. Je to povahou. Těžko jí radit. Naoko vrácením se by si to trápení nejspíš jen prodlužovala. Jenomže by měla spíš šanci si nahrát rozhovor, který by ho usvědčil. Stačilo by potom říct, hele, mám to nahrané a buď mi dáš pokoj, nebo s tím jdu za šéfem. Ono by ale taky stačilo, aby se jí, když ji v práci on terorizuje, někdo zastal a dal mu najevo, že to není prvně a že jí to dosvědčí. Kdo si ale za ni bude pálit prsty, žejo. Něco na něj platit musí, na neřáda. Je to svým způsobem slaboch. Využívá ji jako prostředek, aby měl navrch. Proč si nenajde někoho jiného, ten zázrak? Patrně to není až takový žádaný partner, s těmito charakterovými vlastnostmi. Možná by ustoupil, silnějšímu? Možná by zabralo, aby se pro Adélu v práci zastavil "nový partner" s odpovídajícím postem. Chci tím říct, že bych docela ráda byla u toho, až by Adéla řekla, že je třeba z ministerstva, z finančáku, z inspekce...a až jí ten bývalý zázrak dá pokoj, pak by z toho fingovaného vztahu nějak pomalu vycouvala. Chce to půjčit si chlapa od kamarádky, od známé, z příbuzenstva. Párkrát na ni počká před firmou, aby se o něm vědělo, a při konfrontaci by mu nějak měl nahnat strach. Je to ubohé, chtít bývalou partnerku získat zpět šikanou na pracovišti...Takový chlap si i nefér reakci podle mě zaslouží. Každý způsob jak se ho zbavit mně přijde dobrý....

Zebruška 13. 2. 2017 | 14:54

SandraN: ještě k tomu, že si neměla hledat vztah s někým vysoko postaveným - to neplatí obecně, ale komentáře směřují k tomu, že si neměla v žádném případě začít vztah s někým výše postaveným ve SVÉM zaměstnání. Protože to je vždycky cesta do pekel. Začít si s šéfem vedlejší firmy, kde nepracuje, klidně mohla
Ona si to prostě sama dost zvorala, měla se řídit tím "Co je v domě, není pro mě" a mohla mít klid. Teď je pro ni každá rada drahá, protože buď se nechá šikanovat a nakonec vyštípat jako psychická troska, nebo se začne bránit a s tím musí nést i riziko, že stejně bude muset z práce odejít, takto to bohužel často chodí. Toto je pro ni tvrdé poučení, že spát s někým z práce se může těžce nevyplatit....

Zebruška 13. 2. 2017 | 14:47

SandraN: no ale on ten váš první příáspěvek bohužel vyzněl tak, že ji strkáte k němu do postele - napsala jste, že se k němu bude muset na čas vrátit, ale stýkat se mimo její domov. To je něco úplně jiného, než co píšete teď - že by s ním měla zapříst rozhovor na téma, jak si to představuje a co po ní chce a nahrát si ho. To by samozřejmě mohla zkusit (i když pokud by to jejího šéfa nezajímalo, tak by ji s tím snadno vyhodil, pro případ soudního sporu by takový důkaz byl stejně nepřijatelný). Ale na čas se k němu vrátit prostě znamená na čas (a jak dlouhý čas by to měl být?) s ním opět spát atd. A to už je tedy hodně šílené.

SandraN 11. 2. 2017 | 19:26

Špatně pochopeno. Šikanuje ji kolega samozřejmě, ne vedení. Vedení je ale s kolegou zadobře. Řekne vedení ty ty ty kolegovi za to, že ona si postěžuje? Těžko. Ona to ví. Na rozdíl od některých tady. Ona neví, co má dělat. Proto si tu postěžovala. V práci na houby, tam ho potkávat musí, doma na houby, tam ji obtěžuje dostupnými prostředky. Ještě, že tam za ní nechodí osobně. Vždycky je na výběr více možností, jak se zachovat. Ona tu svou hledá. O tuto práci přijít totiž v žádném případě nechce. Kdo je takový jura, aby, ukřivďován bez vlastní viny někým v práci, dal výpověď sám, když se stará o dvě děti? Tady je dobrá rada drahá.

j66 11. 2. 2017 | 18:21

Z článku je patrné, že má problémy s kolegou, ne že ji šikanuje vedení ! Paní Adéla může dostat výpověď, i když přinese důkazy, že jí kolega obtěžuje a hází klacky pod nohy. Kolega může mít lepší kvalifikaci a pro firmu může být větším přínosem, takže pokud spolupracovat z hlediska pracovního zařazení musí a nejde to tak jeden bude muset odejít. Já myslím, že takových případů neschopnosti spolupráce je dost i mezi muži a tahat do toho ženskou diskriminaci (hynek) se mi zdá přehnané.

SandraN 11. 2. 2017 | 15:53

Ona ve dvaceti odešla z práce, protože na ni kolegyňka dělala bububu a je to chválená...bože, to je zásluha....chválená, chvályhodná, příkladná. O prdu, když už tedy, tady melete Vy. Tohle zažil jistě v menší či větší míře každý. Já si svoje postavení v práci vydobyla skutečnou prací. To, co se u nás zavádělo a u čeho všeho jsem byla jako první, to se zaběhlo a to se dělá. Kdybych měla počítat ty klacky pod nohy, nedopočítám se. Přečkala jsem x vedoucích,a to aniž bych jim lezla kamsi nebo aniž bych ustupovala kolegům, co tvrdili, takhle se to tu dělá odjakživa, tak to tak bude. Nakonec se ukázalo, že to nové dá sice práci, ale když se to zavádí všude a funguje to, tak snad my nebudeme strkat do písku hlavy. To je ohledně té práce. Vytrvala jsem a přesvědčila okolí. Makala a hleděla si svého. Toť vše. Zní to jednoduše. Jsou za tím roky práce v tom stejném kolektivu. Co se týče dalšího - jen stručně. Byla jsem na samém dně, na tom nejhlubším. Ohledně svého zdraví a manželství a finanční situace. Mám za sebou peklo. Nebudu konkrétnější. Dneska žiju jako spokojený kliďas, co umí odlišit důležité od prkotin, má opět zpátky svoji formu, svoje místo ve společnosti a nemá nulové konto. Je mi celkem jedno, jaký názor na mě mají lidé, kteří mě neznají. Ti, co mě znají a vědí, čím jsem prošla, mě respektují. Adélo, tahle diskuse je Vaše. Každý, i ten nejblbější názor, Vás může nasměrovat k řešení, které je pro Vás optimální. Jestli si tu někdo myslí, že ji strkám k němu do postele a k plotně, to jste na omylu. Představte si třeba rozhovor, nahraný na kameru či diktafon.TAK HELE, JÁ SI CHCI S TEBOU PROMLUVIT O TOM, JAK SE KE MNĚ CHOVÁŠ. PROČ MI DÁVÁŠ NESMYSLNÝ ÚKOLY ATD.HELE ADÉLO, JÁ TĚ CHCI ZPÁTKY. DOKUD U MĚ NEBUDEŠ, BUDEŠ MÍT PROSTĚ PEKLO.HELE A JAK SI TEN NÁVRAT PŘEDSTAVUJEŠ....
..............A KDYŽ SE VRÁTÍM, JAK TO PAK BUDE VYPADAT V PRÁCI?
..........HELE JÁ SI TO TEDA ROZMYSLÍM. DÁM TI VĚDĚT, JO?TO SI TO DĚVENKO ROZMYSLI. NEBO SI SNAD MYSLÍŠ, ŽE SE TVŮJ ŠÉF POSTAVÍ ZA TEBE? TOHO MÁM ZMÁKNUTÝHO, JDE MI NA RUKU....
A Adéla může záznam ukázat a dát poslechnout nadřízenému a zeptat se, jak by měla postupovat a jak jí může pomoci. Jo, že to je nefér vůči pánovi, co neví, že rozhovor je nahráván? Ale jděte.

Mata69 11. 2. 2017 | 13:31
Mata69 11. 2. 2017 | 13:30

SandraN: nehodnoťte prosím či život je těžší, to je debata o prdu. Najednou znějí vaše rady trochu jinak, přesto - někdy musí člověk zvážit, jestli zůstane v práci, byť dobře placené a v místě bydliště, s naprosto nevyhovujicimi podmínkami a šikanou že strany vedení. Ano, musí se připravit na to, že o tu práci může přijít. Ze sef si radsi ponechá onoho cloveka a ji se zbavi. A nebo si to může nechat líbit, od debila, který vykazuje psychopaticke sklony. A kdovíjak je schopen je vystupňovat. Rozhodně ale rada, ze se k němu má vrátit, je ta z těch nejšílenějších.

Mata69 11. 2. 2017 | 13:23

hynek: děkuji za pochvalu, ale já se tehdy jen bránila. Jo a bylo mi 20, byla jsem ve své první práci, a byla jsem vykuleny nezkušený kuře. Byť to možná takto podané vypadá jak se selanka a no-problem, snadné to nebylo. Proto mi tu první dvě řady přišly jak naprostá šílenost.

hynek 11. 2. 2017 | 12:51

SandraN, monada: "Nezbyde vám, než se k němu vrátit,.. užijete si sex,..." To snad nemyslíte vážně?! Riziko, že by se otočila "lstivost", prospěchářství, ba i "vydírání" proti Adéle je vysoce zaručené.
Mata&: Jsem potěšen ze stejného úžasu. :)
K věci: Samozřejmě, že zde jde o mobbing či přímo bossing na pracovišti, což žádný zaměstnavatel - obecně - nemíní riskovat. Postup je relativně prostý - vše řádně důkazně zdokumentovat (zde by určitá míra lsti byla ještě omluvitelná), natvrdo předložit "nejvyššímu" nadřízenému, což by mělo stačit. Být ovšem připravena i na variantu méně příznivou - dlouhotrvající soudní pře, nutnost relativně vysoké zálohy na právní náklady, vyštípání z kolektivu, propuštění ze zaměstnání (kdo chce psa bít... a pracovní právo není schopno postihnout veškeré legální "znepříjemnění" práce). Jinak díky Elynor (22.03), popsáno skvěle. :) frakira (12.24): Souhlas, to si měla a mohla uvědomit předem, přesto nemá nikdo právo podobně vydírat. SandroN: Taková možnost zde pochopitelně je, ovšem dnes už je i diskriminace někde jinde (což je asi jediný kladný počin feministek :) ). Mata69 (17.52): Palec nahoru, tomu se říká sebevědomí.

SandraN 11. 2. 2017 | 12:38

Mato69, kdyby moje negativní životní zkušenosti byly pouze takové, že mi nějaká kolegyně hází klacky pod nohy /to jsem už zažila a trvalo docela dlouho, než jsem si vydobyla takové postavení, jaké mám - v té současné práci - neutekla jsem/, to by byl skutečně snadný život.
My tady musíme vycházet z toho, že ta naše tazatelka, co založila diskusi, žádá o radu. Ale řada z vás nevychází z toho, co u ní čtu mezi řádky. Ona zcela samozřejmě ví, že je oficiální cesta, jak si lze stěžovat, ona je tak inteligentní, že ví, jaké jsou postupy. Ona ale do toho nechce jít. Ví, že by to byla ona, kdo práci ztratí a ona tuhle práci nejenže ztratit nechce, ona ji potřebuje. Má ji asi dobře placenou, má ji v místě a odpovídá její kvalifikaci. A jde tu o ty děti. Když bude dojíždět jinam, hodně se pro ně všechny změní. A ty komentáře, že si neměla začínat s někým vysoko postaveným? No dámy. Snad nebudeme hledat partnery v řadách pomocného personálu mezi propadlíky s neukončeným základním vzděláním? Abychom měly jistotu, že se vztah nezvrhne, kam nechceme? Tam by zase ten člověk mohl ženu deptat jen proto, že to dotáhla výš a dál, než on. Bylo by to totéž v bleděmodrém. Dobře. Pokud tedy většina zavrhuje možnost se jakoby vrátit a získat hmatatelné důkazy o šikaně, pak je tu možnost zvrátit mínění ostatních spolupracovníků na svou stranu. tedy: aby u toho vždycky někdo v práci byl, když on jí něco vytýká, když třeba po ní chce opravit něco, co udělala dobře, nebo práci přesčas. A aby ona na to reagovala jasným stanoviskem - já to udělala dobře, můžete si to zkontrolovat, já tu přesčas nebudu, není tu přesčas nikdo. Co se týče ataků po mailu či mobilu - není nic snazšího, než si změnit číslo, nebo nereagovat na sms, maily mazat, ani nebrat jako popud ke komunikaci vyzvánění hovorů. Mrtvej brouk. Její nadřízený to není, tak co. Ono ho to přestane bavit. Za půl roku, za rok. Najde si jinou oběť. Než si ji najde, holt hroší kůží se obrnit. Nic jiného jí nezbyde.

monada 11. 2. 2017 | 10:22

Elynor: Holky dělala jsem si srandu . Samozřejmě se bránit . To co jste psaly. Ale na to opravdu musí mít sílu a podporu .

j66 10. 2. 2017 | 18:55

Paní asi nebude úplné ořezávátku, píše, že je v práci dobrá, baví ji a navíc ji ještě povýšili. Nicméně při konfrontaci musí počítat se všema variantama, tj. že ji nikdo nebude věřit a dostane výpověď a nakonec to bude vykládáno přesně naopak: že on odmítl jí a ona se mu teď mstí a očerňuje ho. Úplně normálně může dostat výpověď. Soudit o neplatnost výpovědi se sice může, ale skutečně i po vyhraném soudu, bude v té práci moct zůstat? Nebude na tom bude ještě hůř ? Nehledě na to, že podobné soudy trvají roky a pokud nemá manžela, který by rodinu finančně zajistil, tak kdo ji bude živit? Výplatu dostávat nebude, max nějaké základní minimum (pokud je to např. policista mimo službu) a do jiného zaměstnání nastoupit nemůže, pokud vím tak může brát jen brigády. ...............Asi bych takovou situaci oznámila na personálním nebo vedení ( záleží jak je firma organizovaná) a pokud bych viděla, že se situace nezlepšila, tak bych změnila zaměstnání. Zcela rozhodně bych s takovým zmetkem, nebyla schopná spát a ještě mu vařit! Jedině mu tak uvařit kávu od žida

Mata69 10. 2. 2017 | 18:52

SandraN: situaci, kdy šéf nadržoval kolegyni a kolegyně mi dělala naschvály, které jsem pak odnášela jako svoji nedbalost a neplnění práce - jsem si zažila. Šéf mi to nevěřil, tak jsem si našla jiné místo. Když jsem dala výpověď, šéf zjistil kam jdu a vyhrožoval mi, že mého nového nadřízeného zná a může zařídit, že mě nevezmou, že potřebuje abych zůstala. No a já šla za tím novým nastávajícím nadřízeným a tohle mu řekla. Ten mě ujistil, že mě potřebují, čekají na mne a že by mne nepřijali po nějaké intervenci současného šéfa, že to se rozhodně nestane. A bylo to. Stačí nebýt připosr...víš. A pořád platí to staré - lidé si k tobě dovolí jen to, co jim dovolíš ty. Takže si vyprošuji tvrzení, že když se mne to netýká, že jsem hrdina. Já se bránit umím a bráním se. A ono to asi okolí ví, když je člověk schopen se bránit, pak se mu taková příkoří zpravidla nedějí.

Zebruška 10. 2. 2017 | 17:32

SandraN: jenže ten dotyčný projevuje rozhdně psychopatické sklony, taková reakce na rozchod je jednoznačně přehnaná. A pokud se ona začne chovat podle toho, jak on píská, tak v něm ještě posílí pocit, že jí může dělat, co chce, že ji má totálně "zmáknutou" a bude jen přitvrzovat. Toto se rozhodně nevyřeší jen tím, že s ním bude pokračovat v jakémsi zvláštním a pokřiveném vztahu, tím, že mu ukáže, jak se ho bojí. To si koleduje o to, že se bude vše ještě stupňovat a nakonec se z ní stane nejek osoba šikovaná v práci, ale ještě i týraná doma. Navíc tedy nevím jak vy, ale já bych v žádném případě nebyla schopná spát s člověkem, o kterém vím, že se takto ke mně začal chovat, to bych si teda připadala hůř než kus hadru. Přesný postup jí my tady neporadíme, na to je třeba rad odborníka, který má s takovými případy zkušenost a ví přesně, co je třeba dělat a jakými způsoby si zajišťovat důkazy apod. Určitě by si měla schovávat všechno, co by mohlo dokázat, že ji šikanuje, vydírá, vyhrožuje. Takže všechny sms zprávy, maily, v práci veškeré písemné doklady, které by bylo možno případně použít. Měla by si zjistit, co vše se dá dělat. A třeba by pak opravdu stačilo mu jasně a rázně sdělit vše, co hodlá podniknout, pokud jí nedá pokoj a nepřestane ji v práci pomlouvat. Třeba by mu opravdu nestály za to ty budoucí problémy. A pokud by byl tak narušený, že by mu ani toto nestačilo, tak pak nezbude než jednat. V práci, kde ji čekají takové nervy a stres a kde bude každý den myslet jen na to, co on ji udělá a před kým ji pomluví, stejně nakonec nevydrží.

lebahu 10. 2. 2017 | 16:22

To jsou fakt rady jak noha, občas mu uvařit a podržet, abych měla klid... Prostě ho poslat do pr... a pokud se tam neodebere dobrovolně, postupovat viz níže (právník apod). Co by udělal chlap, kdyby ho v práci někdo šikanoval? Pokud se ženský nepřestanou chovat jako onuce, bude se s nima holt jako s onucí zacházet. Myslím, že když řekne jasné NE a stručně pánovi nastíní, co bude následovat, pokud jí nedá pokoj, tak bude klid. Asi zas tak úžasná krasavice neodolatelná asi nebude, že by to chlapovi stálo za to kvůli ní riskovat problémy, právníky, soud...

SandraN 10. 2. 2017 | 14:47

No, holky, jenomže ona je ten slabý článek. Její nadřízený to smete se stolu, kamarádí s tím kolegou, a jí maximálně doporučí, aby byla zticha, nebo aby si našla jinou práci, když se jí u nich nelíbí. Dámy, ona je sice v právu, ale koho to bude zajímat???
Kdo pro ni hne prstem? Kdo jí to dosvědčí, že on se jí takhle mstí? Proč myslíte, že sem přišla pro radu? Jo, vy bojovnice za spravedlnost, jak ona prorazí, když nemá v ruce jediný důkaz?
Ono je to fakt na dlouhé lokte, když je člověk proti více lidem sám. Známých syn byl šikanován, vědělo se to, mlčelo se o tom, až pak šlo už o zdraví a všiml se toho ředitel. A pak to jelo. Protože ředitel měl svůj post a své slovo. Mlčeli mistři, spolužáci, kantoři, mlčeli všichni a ještě si přisolili. Když se to provalilo, teprve byl cirkus. Najednou byli všichni na straně toho učně. A všichni to viděli spravedlivě.
Pokud hlavní nadřízený chodí s kolegou popíjet nebo na golf, Adéla se u něj nedovolá...leda by si s ním začala jakožto s mocnějším a ten kolega by musel pak dát sám pokoj....Kdyby ty chytré tady, co vyzývají k otevřenému boji za spravedlnost všemi dostupnými prostředky, byly v té situaci, byly by zticha jako myšky a leda si tak v koutku pobrečely....To se to mluví plamenně, když nejde o naši práci a naše výplaty, dámy....Taky by Adéla mohla pánovi představit jakoby nového přítele, ať si půjčí někoho z příbuzenstva, atd, aby pro ni párkrát přišel do práce. Musí zapnout všechny páky. Ovšem tak, aby o práci nepřišla. To by byl malér a tam k tomu by to mohla svými neustálými stížnostmi přivést. V práci se pracuje. Tohle bude všechny zdržovat, než se to vyřeší. Co udělá hlavní šéf? PUSTÍ JI. A ten dotyčný bývalý bude na koni! PROTOŽE POTOM ON BY BYL NA KONI A ONA BY SE HO TUPLEM NEZBAVILA, PROTOŽE BY HO NAKONEC POTŘEBOVALA....Což je to nejhorší, co by ji mohlo potkat. Tu práci ztratit. A ona to ví. Uvědomujete si to taky vy, dámy?

frakira 10. 2. 2017 | 13:24

Začala si s kolegou, protože měla pocit, že už si nemůže moc vybírat... navíc s kolegou na vysokém postu a kamarádem šéfa
Jako sorry, ale co si myslela? :-OZe vztahu na pracovišti koukají ve většině případů problémy, které stojí za to risknout opravdu jen s chlapem, "ze kterého se mi podlamují kolena", ne s kýmkoliv, kdo projeví zájem a líbí se mi.Jinak jak bylo psáno - podat stížnost. Dokonce i kdyby ji napadlo se vrátit, měla by to ještě horší, protože pán získá pocit, že ji má opravdu omotanou kolem prstu.

Mata69 10. 2. 2017 | 08:45

A zcela vážně, vrátit se k takovému idiotovi, který si dokazuje svoji převahu na pracovišti šikanou a na druhou stranu škemrá, aby se vrátila- to by mohlo být i dost nebezpečné. Její dítě už uhodil, je jen otázka, kdy by fláknul facku jí.

Mata69 10. 2. 2017 | 08:42

Elynor: dobře shrnuté! Chce to jen jedno, přestat fňukat a sebrat odvahu a jednat. Ono napsat do dámského časopisu "co mám dělat?" moc vlastní odvahy nevyžaduje. Postavit se k problému čelem tak snadné není.

Zebruška 9. 2. 2017 | 23:27

Elynor: přesně tak - určitě by bylo na místě, aby si paní našla odborníka na danou problematiku, vhodného právníka a začala se relevantně bránit. Nic jiného jí nepomůže.

Elynor 9. 2. 2017 | 23:14

Mata69: ani si to nezkouším představit - spát s chlapem, který na mě dělá v práci ramena a ponižuje mě, přitom po nocích škemrá, abych se k němu vrátila, a ještě předtím měl tu drzost uhodit moje dítě? S takovým nejen spát, ale ještě mu navařit a opečovávat ho? Šmarjápanno.

Elynor 9. 2. 2017 | 23:03

Podle popisu to vypadá na mobbing, případně bossing - šikana na pracovišti ze strany kolegy nebo nadřízeného. Záleží na tom, jak daleko už to zašlo, ale bránit se musí v každém případě, jinak s ní zametou jak s hadrem na podlahu. Je potřeba mít aspoň nějaké důkazy, mailovou korespondenci, nahrávky telefonického rozhovoru, výpověď svědků - snad je v té firmě aspoň někdo slušný člověk a postavil by se na její stranu. Pokud paní dostává nesmyslné úkoly a instrukce, už si toho jistě někdo všiml, a nevěřím, že by dotyčný ani jednou neujel a nebyl žádný písemný dokument na podporu její stížnosti. Může se i bránit podle antidiskriminačního zákona - že jde vlastně o sexuální obtěžování a diskriminaci podle pohlaví. Paní Adéla ale musí podat na dotyčného pána stížnost k nadřízenému spolu se žádostí o nápravu situace, a sdělit zaměstnavateli, že jestli bude situaci bagatelizovat a nezasáhne, tak že se ona obrátí na inspektorát práce (pokud mají ve firmě odbory, může i tam). Inspektorát práce je povinen se zabývat podnětem zaměstnance a provést ve firmě kontrolu. V krajním případě, kdyby už všechno selhalo, tak může podat žalobu na ochranu osobnosti. Rozhodně by si paní měla najít právního zástupce, který se specializuje na pracovní právo, a konzultovat s ním, a ne na dámském magazínu. Pokud si to od něj nechá líbit, tak si koleduje o zdravotní problémy, psychické problémy, bude se to s ní táhnout do budoucna a přestane si sama sebe vážit, nakonec si třeba i začne myslet, že možná měl pravdu a že se k němu měla vrátit a být poslušná. A i kdyby ji nakonec donutili z firmy odejít, pořád ještě může žádat náhradu újmy, která jí tím byla způsobena, a kterou bych se nebála vyčíslit hodně vysoko. Ale jestli je to jenom trošku normální a slušná firma, tak už je tam všem kolegům špatně z takového jednání, a rádi jí pomůžou, protože šikana je odporná a vyrovnávat si účty tímto způsobem může jen ubožák pod lidskou úroveň.

Mata69 9. 2. 2017 | 22:53

Elynor: mě to přišlo, že si třeba dělají srandu....to přeci nemohou ani jedna myslet vážně. K despotovi, s kterým dotyčná nechce nic mít, se vracet, mít s ním sex, navařit mu a "ono se uvidí". Co se uvidí? Nebo "promluvit si pak se šéfem ". On bude mít šéf větší pochopení a nebude jeho kamarád, když s ním ona bude spát? Fakt to nepobírám.

Syda1949 9. 2. 2017 | 22:43
Elynor 9. 2. 2017 | 22:37
Mata69 9. 2. 2017 | 21:29
monada 9. 2. 2017 | 20:10

Přesně tak použít ženské zbraně lstivost. vrátit se k němu , ale s tím , že se budete vídat jen výhradně u něj a užijete si sex aj. Nebude chodit k vám a děti budou mít klid. Navaříte trochu opečujete . A časem se uvidí . Možná povýší a pude jinam, A ono to vyšumí . Prost si ho nechat jako milence. Tvářit se , že vše co chce bude . ale jemně ho směrovat tam kam chcem my ženy.

SandraN 9. 2. 2017 | 09:17

Nezbyde Vám, než se na čas k němu vrátit, ale vídat se s ním mimo svou domácnost, abyste tím nezatížila děti a svůj program. A ten čas využít k tomu, abyste nějakým způsobem získala svědky či důkazy o své šikaně. Potom bych si vyžádala slyšení u šéfa a požádala ho o vhodnou intervenci a pomoc. Jinak Vás kolega víceméně časem donutí k odchodu z práce. Což nemůžete potřebovat, máte děti a nemůžete si dovolit dojíždět někam daleko...Bohužel, nevidím nic, než hrát tu nefér hru s ním....

Přečtěte si také

Horoskopy

Když vám bude chtít partner pomoc a podpořit vaše nápady, tak se tomu nebraňte. Moc dobře ví, že nejste…

Nejčtenější články

Doporučujeme