ADÉLA (45): Nejsem jediná žena v životě mého partnera

5. 4. 2018
ADÉLA (45): Nejsem jediná žena v životě mého partnera
Adéla má několik let po rozvodu a zažívá nejlepší roky i vztah svého života. Tedy bylo to tak do doby, než ji její partner zaskočil zvláštní žádostí. Má na ni přistoupit?

Vždycky pro mě ve vztahu jedna z nejdůležitějších věcí byla věrnost. Byla jsem tak vychovaná stejně jako moje kamarádky, které nevěru braly jako největší zradu. Přitom když se nad tím zamyslím, neznám asi ani jediný vztah, kde by nevěra neproběhla. A teď jsem od svého partnera byla postavena do podobné situace.

Mám za sebou jedno manželství, ze kterého mám dvě děti. S bývalým manželem jsme se brali hodně mladí, protože jsem neplánovaně otěhotněla a rozhodli jsme se, že nepůjdu na přerušení. Nemohu říct, že by naše manželství bylo špatné, to určitě ne. Měli jsme se opravdu rádi a zažili spolu hezké chvíle.

Jenže právě tím, jak mladí jsme byli, když došlo na svatbu, jsme toho ani jeden moc nezažili, neprocestovali a nepoznali jsme ani jiné lidi. S dětmi to nebylo možné. Čím ale byly děti větší, tím víc jsme si oba nezávisle na sobě uvědomovali, o co všechno jsme se v životě ochudili, a toužili jsme to poznat. Jen ne spolu.

V posledních letech jsme vedle sebe žili spíš jako dva přátelé, láska už dávno někam vyprchala, natož nějaká sexuální přitažlivost. Oba jsme cítili, že potřebujeme svobodu. Děti už v té době byly dospělé, a tak jsme si s manželem jednoho dne spolu sedli a na rovinu jsme si popovídali.

Výsledkem toho bylo, že jsme se rozvedli jako dva přátelé a dodnes jsme spolu v kontaktu. Děti naši situaci pochopily, i když jim to bylo líto. O nic ale vlastně nepřišly, při všech rodinných událostech se stále scházíme všichni a není žádné dusno ani nedochází k choulostivým situacím.

Já jsem konečně začala víc cestovat a abych se na cestách lépe domluvila, rozhodla jsem se učit španělsky. A právě na kurzu španělštiny jsem potkala Davida. Stejně jako já chodil na kurz proto, aby odboural jazykovou bariéru, je totiž velký cestovatel. Okamžitě jsme si padli do oka, nejdřív jsme se spolu bavili v rámci kurzu, časem občas ještě s dalšími „spolužáky“ zašli po lekci na drink.

Když se první rok kurzu nachýlil ke konci, hrozilo, že se minimálně celé léto neuvidíme, ale tehdy se David konečně odhodlal a pozval mě na večeři. A během večeře mi rovnou nabídl, ať s ním v srpnu jedu na dva týdny cestovat po Řecku. Ano, bylo to hodně rychlé, ale na druhou stranu jsem si říkala, že aspoň poznám hned na začátku, jestli si budeme rozumět.

Před naší cestou jsme dali pár zatěžkávacích jednodenních výletů a všechno vypadalo v pohodě. Nakonec i výlet do Řecka proběhl v naprostém pořádku, vlastně ještě lépe. Bylo to velké dobrodružství, ale definitivně potvrdilo naši zamilovanost a já nemohla být šťastnější. Potkala jsem chlapa se stejným elánem do života, stejnými zájmy, spolehlivého, hodného a navíc pohledného a super milence!

Rok jsme fungovali jako v pohádce, ale pak začal být David divný. Byl neustále bez nálady, do ničeho se mu nechtělo, nic ho nebavilo. Naléhala jsem na něj tak dlouho, až mi konečně řekl, co ho trápí. Musím říct, že jsem čekala všechno možné, ale tohle ne. Na jednu stranu mě překvapil svojí upřímností, na druhou stranu nevím, jak se situací naložit.

Svěřil se mi, že jsem první žena, které vydržel být tak dlouho věrný. Prý to prostě tak má, miluje ženy a čas od času si potřebuje povyrazit. Nemá to nic společného s tím, že by mě nemiloval nebo bych pro něj nebyla dobrá v posteli, jen občas potřebuje zažít ten pocit lovce a užít si i jinde.

Pověděl mi, že mě opravdu miluje, a proto se rozhodl zariskovat a vyložit karty na stůl tak, jak jsou. Nechce mi lhát a zahýbat mi a také o mě nechce přijít, ale prý ví, že dřív nebo později prostě s jednou ženou skončí. Prý by si moc přál, aby pro mě jeho věrnost nebyla zásadní a abych ho dokázala pochopit a být v tomto ohledu tolerantní.

A já teď sedím a přemýšlím, co mám dělat. Miluji ho, skvěle si rozumíme a nechci ho ztratit. Také si říkám, že v dnešní době je už málokdo věrný a David se aspoň snaží jednat na rovinu a nezahýbat mi za zády. Nevím ale, jestli bych zvládala situace, kdy bych věděla, že je někde s milenkou… Vůbec si to neumím představit. A teď babo raď…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pluto je negativní konstelaci s Merkurem, tudíž vládnou v rodině neklidné chvilky. I tak jste ve stresu kvůli pracovním povinnostem a neumíte se s aktuální situací poprat. Jeden člen…