ADÉLA (45): Zamilovala jsem se do kriminálníka, dala jsem mu šanci

1. 10. 2019
Adélu nikdy nenapadlo, že bude chodit s někým, kdo byl ve vězení. Ona! Ta slušně vychovaná holka, která nejezdila ani načerno metrem. Dokonce si myslela, že je vrah. Nakonec to bylo trochu jinak.

Dlouho po rozvodu jsem se nemohla s nikým seznámit. Bylo mi čerstvě čtyřicet a pořádní chlapi jako by vymřeli. Sama jsem ale být nechtěla a vysedávat po barech není můj styl. Na řadu tedy přišla seznamka.

„Rád bych se s tebou potkal třeba na kávě nebo jen tak na procházce,“ vybočovala z mnoha odpovědí jedna. Od Tomáše. Psal mi hezké dopisy, a než došlo k první schůzce, dostala jsem od něj za tři týdny tři sta esemesek. Nevěřila jsem, že se dokážu zamilovat jen tak na dálku, platonicky, aniž bych ho viděla.

Jenže vzájemné psaní a svěřování se bylo tak intimní a vzácné, že jsem podlehla. „Jaký je? Nebude to trapné?“ bála jsem se prvního setkání, které se nakonec vůbec neodehrálo u kávy, ale na večeři u mě doma.

„Čtyři roky jsem seděl ve vězení,“ byla jeho asi třetí věta poté, co dorazil. Do té doby se mi o tom tak nějak zapomněl zmínit… A mně to přímo před ním vyrazilo dech. Propadla jsem panice. „Mám utéct? Kde mám nějaký nůž? Teď na mě skočí a uškrtí mě?“

Nestalo se nic z toho a já se začala ptát proč? Za co asi seděl? Kdysi prý měl nejlepší kamarádku Petru. Měla dvě děti a hrozně žárlivého manžela. Jejich přátelství ale po čase přerostlo hranice a ona se do Tomáše zamilovala.

Manžel vyváděl, tropil scény, naschvály, několikrát ji napadl a zmlátil, vyhrožoval, že ji zabije… Jednoho dne Tomášovi volala celá zoufalá, že manžela popadl amok, bije děti a lítá po domě se sekerou. Tomáš dorazil pozdě – ona i obě děti byly mrtvé…

Zatmělo se mu před očima a manžela zmlátil do bezvědomí. S trvalými následky… Tu noc, kdy mi to všechno vyprávěl, jsem překvapila sama sebe. Neutekla jsem, a dokonce jsem se ho přestala i bát. Mluvil tak otevřeně.

Povídali jsme si až do rána a pak jsme se pomilovali. Něco tak úžasného jsem nikdy nezažila. Od někoho, kdo své tělo používá jako zbraň a je pevný jako skála, navíc s takovým příběhem, jsem tolik něhy nečekala…

Začali jsme se scházet. S mírnými obavami jsem k němu postupně hledala cestu. Přece jen mi tam někde vzadu občas blikalo světýlko: „Když dokázal něco takového udělat, neublíží jednou i mně?“ Přece jen nejsem naivní mladá holka…

Ale postupem času jsem v různých situacích zjišťovala, že se Tomáš chová skvěle. Džentlmen, kdykoliv ochotný pomoct, podržet mě, zkrátka opravdový chlap.

Z jeho příběhů z vězení a vyprávění, jak to tam chodí, mi občas přeběhl mráz po zádech. Ale pořád jsem instinktivně cítila, že on si zaslouží druhou šanci. A že já jsem ta, která mu ji může dát. Po roce mě požádal o ruku a za další rok jsme se vzali.

Dnes jsme spolu pět let, máme dvouletého chlapečka a já nelituju, že jsem se nezalekla Tomášova přiznání a nevyhodila ho tehdy ze dveří. Vlastní předsudky by mě možná připravily o životní lásku. Každý chybujeme, někdy i s velkými následky, ale právě to z nás dělá lidi, ne stroje.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

První prosincový den strávíte příjemně a nestane se vůbec nic nečekaného. Bude to tím, že se na vše plně soustředíte a v ničem nehledáte problém. V domácím prostředí se cítíte báječně,…