Komentáře k článku zpět na článek

iviko 24. 8. 2009 | 02:16

paní Adélko moc vám fandím ale reklama vám tolik nesedí zůstaňte u Loskotáka tam jste oba 100% a na reklamu se vykašlete je to trapté.

avonoz 1. 9. 2008 | 22:39

Já používám denně antiperspirant - možná dostanu rakovinu, možná né, ale bez něho nedám ani ránu - stejně jako bez tužky na obočí... :)

Bubasaurka 29. 8. 2008 | 05:25

Používat denně automaticky podobné přípravky je spíše nebezpečné pro tělo, protože si zvykne neprodukovat "čistící" pot a nahromadí si to jinde a pak jsou z toho jen maléry. Horší, než "vůně" zpoceného člověka, je smrad z kuřáků. A nejhorší jsou upravené, nastrojené, navoněné dámy, z kterých je cítit smrad po kouření. To se nepřekryje ničím. Co je jim platná voňavka, když je jim cítit oblečení, vlasy, všechno.
Já používám antiperspirant jen v nejteplejších dnech a pak to prostě řeším hygienou. Na každém pracovišti je toaleta s umyvadlem. Takže drobné opláchnutí v podpaždí udělám rozhodně víc než chemie....
Krásný den všem!!!

milan 27. 8. 2008 | 20:12

Nedovedu si představit,kdo může žít s těmi páchnoucími lidmi,s kterými se setkávám v MHD-Adélo,snad jste někoho donutila se nad sebou zamyslez,ale oni se snad sami sebe necítí.V těchto dnech je to hrůza.

Salgo 27. 8. 2008 | 12:12

ŘÍKEJTE SI CO CHCETE, ALE KDYŽ JEDU ODPOLEDNE HODINU DOMU TROLEJBUSEM A KOLEM SE KLÁTÍ SRMRADLAVÍ SPOLUCESTUJÍCÍ VĚKOVÉHO SPEKTRA OD 16 DO 60, MUŽI I ŽENY, JSEM NA OMDLENÍ. a POKUD NĚKOMU VADÍ HLINÍK (STEJNĚ JAKO MĚ), STAČÍ POUŽÍVAT DEODORANTY, TY HO NEOBSAHUJÍ. vĚŘÍM, ŽE EXISTUJE PÁR LIDÍ, KTEŘÍ MAJÍ ALERGIE I NA PŘÍPRAVKY Z LÉKÁRNY A ŽE TO NAHRAZUJÍ HYGIENOU, JAKO aVIGNONE, ALE VŠICHNI OSTATNÍ BY SE MĚLI ZAMYSLET. pROSÍM, jE TO NEHUMÁNNÍ. a NEBO JEZDĚTE VLASTNÍMI AUTOMOBILY

paffgen 26. 8. 2008 | 15:19

Celkem nedávno se mluvilo o tom, jak antiperspiranty podporují vznik rakoviny prsu, deodoranty prý nikoli.
Takže je nabíledni, že toto je jen placená propagace těchto výrobků.
Přirozený lidský pach žádným přípravkem neanulujete, a kromě toho je to podprahová komunikativní schopnost těla. Důležitá je celková hygiena.

Clovicek 26. 8. 2008 | 14:59

Clanek opravdu dobry, ale at mi nikdo nerika, ze v lete pri teplote 30' okolo 18'h vecerni uz nesmrdi potem, jestlize nic nepouzil krome mydla a vody rano + zena, ktera ma menstruaci.....a v kancelarich bohuzel sprchy moc nebyvaji! Proste bez antiperspirantu, deodorantu a parfemu si zivot nedokazu predstavit.

archangel 26. 8. 2008 | 09:08

je az s podivem, jak casto se objevuji tyhle nic-objevneho nerikajici clanky, kde akorat propaguji antiperspiranty. Asi nikdo nechce smrdet. Mne vadi napriklad to, ze tak jako spousta dalsich komsetickych pripravku obsahuji hlinik. To uz nikde nerikaji, protoze to neni uplne koser. Navic prave diky aluminiu se stahuji pory, ale je nad slunce jasne, ze telo regulaci teploty nema jen tak, takze pokud se nebude moci vypotit v podpazi, tak to udela jinde. Pokud se dodrzuje hygiena a clovek se navoni, tak to proste staci. Zadny clovek nesmrdi kdyz je umyty. Zapach vznika az teprve pri procesu rozkladani. Nicmene chapu velmi dobre vsecky lidi co se hodne poti, patrim mezi ne, je to neprijemna vec.

snoopy10 26. 8. 2008 | 08:44

Jo, to je hrozně hezký. Jsou lidi, kteří holt antiperspiranty nesnáší, ale pokud používají mýdlo a vodu, není problém. On totiž čerstvý pot je cítit jinak (není to smrad, ale jen člověčina a ta nemůže nikomu vadit), než týden nemytý spocený člověk. Je velmi naivní si myslet, že ta hromada smraďochů v mhd si uvědomí, že by bylo dobrý si po sprše vzít čisté oblečení nebo že je fakt dobrý tu sprchu si dát. Tyhle pokusy jsou fajn, ale ti dotyční si to, že jsou čuňata nevztáhnou. A že znám hromadu lidí, co jsou opravdu s hygienou na štíru bez ohledu na vzdělání, inteligenci, cokoliv.

Avignone 25. 8. 2008 | 21:06

Tento článek a zřejmě celý pokus je velmi zajímavý. Ale jsou mezi námi lidé, kteří prostě žádný antiperspirant ani deodorat nesnáší. Já např. po aplikaci kteréhokoliv přípravku se v podpaždí osypu pupeny o velikosti lískového ořechu. Tak co mám používat? Jen vodu a zase jen vodu. A nikdy se mi nestalo, že bych páchla. Takže hygiena je nad všechnu chemii. Takže není třeba předhazovat někomu že svůj pach necítí.

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozhodně bude lepší, když dnes ve společnosti budete méně mluvit a více naslouchat. Když už nic jiného,…

Nejčtenější články