ADRIANA (34): Šéfová mi závidí rodinu, snaží se mi přebrat manžela

6. 5. 2018
ADRIANA (34): Šéfová mi závidí rodinu, snaží se mi přebrat manžela
Adriana má spokojenou rodinu a donedávna měla i práci snů, než jí ji začala znepříjemňovat její šéfová. Ta si totiž dělá zálusk na jejího manžela a Adriana marně přemýšlí, jak situaci vyřešit.

Nebudu nikomu nic nalhávat, svoji současnou práci jsem získala díky protekci. Kdybych ale tušila, do jaké situace mě to přivede, asi bych do ní bývala nenastoupila.

Otěhotněla jsem krátce po vystudování vysoké školy. Tehdy jsme se s manželem rozhodli na pár měsíců cestovat, dokud byl čas a neměli jsme žádné závazky. A právě na cestách se nám podařilo počít našeho prvního potomka. Po návratu měl už manžel slíbenou dobrou práci, a tak jsme nic neřešili a rovnou se vrhli na rodinný život.

Narodil se nám první syn a když jsem se vzpamatovala z porodu a zvykla si na mateřství, rozhodli jsme se s Filipem, že se rovnou pokusíme o další dítě, ať mezi nimi není delší věkový rozdíl. Přivedli jsme na svět druhého syna a já strávila pár let na mateřské.

Rozhodně jsem ale netoužila stát se ženou v domácnosti, a tak jsem po těch několika letech začala uvažovat nad návratem do práce. Jenže už mi bylo pomalu třicet a praxi jsem neměla žádnou, takže jsem u pohovorů byla ve velké nevýhodě.

Nakonec přišel s nápadem Filip. Jeho kamarádka z vysoké školy hledala nové lidi do své firmy a nabídla mu, ať k ní přijdu na pohovor. Vypadalo to na práci snů, a i když jsem neměla žádnou praxi, Filipova kamarádka, která se jevila velmi sympaticky, mi slíbila, že mě do všeho zasvětí.

Je to přesně taková ta ambiciózní žena, která všechny vztahy i rodinu obětovala kariéře a budování svojí firmy. Už při pohovoru jsem měla pocit, že na mě kouká trochu svrchu, že jsem domácí puťka, zatímco ona se vypracovala až na vrchol. Až po čase se ukázalo, že je všechno jinak.

Ze začátku se mi v práci moc líbilo, nové věci mě bavily, učila jsem se rychle a myslím, že nová šéfová se mnou byla spokojená. Čas od času se za mnou stavil Filip i s dětmi a ona z nich byla nadšená. Jenže postupem času to začalo skřípat.

Kamile – tak se moje šéfová jmenuje – totiž asi začal houkat poslední vlak. Došlo jí, že rodinný život může být fajn, pokud potkáte toho pravého, a že když bude trávit dny i noci v práci, nikoho zajímavého nepotká. Navíc zrovna krásou neoplývala, což jí asi na náladě nepřidávalo.

Začala mít podivné poznámky na její a Filipovu minulost a pořád mi předhazovala, že „kdyby tenkrát chtěla, mohlo být všechno jinak“. Filipovi čím dál častěji pod nejrůznějšími záminkami volala a snažila se ho dostat k nám do práce, kde s ním před mýma očima flirtovala. Mým synům zase neustále kupovala drahé dárky, aby si ji oblíbili.

Snažila jsem se o situaci mluvit s Filipem, měla jsem totiž pocit, že mi ho chce přebrat. Filip se mi ale jen vysmál, prý blázním. Nakonec mi to nedalo a rozhodla jsem se s ní promluvit jako žena se ženou. Naznačila jsem jí, že mi je její chování poněkud nepříjemné, ale pěkně jsem si tím naběhla.

Seřvala mě na dvě doby, co si prý o sobě myslím, že může mít, na koho si ukáže, natož fotra od dvou dětí. Od té doby mi dělá v práci peklo a samé naschvály. Od mého manžela ji to ale neodradilo, dokonce mu teď nabídla práci! Jelikož se vytasila se závratným platem, můj manžel nabídku vážně zvažuje.

Jestli jsem si tedy myslela, že možná z práce odejdu a vše se tím vyřeší, spletla jsem se. Pokud Filip práci přijme, nemůžu je přece nechávat každý den spolu samotné! Filipovi sice věřím, ale Kamile ne, a navíc – příležitost dělá zloděje!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený vás absolutně nešetří, dokonce vám plánuje další práci. Milí Kozorozi, rozhodně si neberte povinnosti nad rámec svých možností. Šéf nemá rozum, tak ho musíte mít vy. Tak náročné…

Nejčtenější články

Doporučujeme