Adventní čas a Vánoce hrají na city: Jak je zvládnout po ztrátě blízkého člověka?

20. 12. 2022
Advent jiskří i jitří. Jitří bolest z nedávné ztráty blízkých, které jsme milovali a s nimiž se na této zemi už neobejmeme. Pokud se v takové situaci nacházíte, jistě se ptáte, zda lze nějak ulevit od bolesti?

Konec roku bývá náročný

„Konec roku je emočně náročné období, kdy se objevují témata pevnosti a fungování rodiny i ztráty blízkého člověka. Lidé si vzpomenou na své blízké, kteří zemřeli. Když přicházejí do ambulance, tak se vyplavuje to, co si nedovolili odžít třeba v období úmrtí člověka,“ uvedla na webu Fakultní nemocnice Brno vedoucí psycholožka Oddělení klinické psychologie FN Brno Hana Neudertová.

To, že v tomto období bývá bolest ze ztráty blízkého palčivější, je zkrátka smutným faktem, kterému se v procesu truchlení vyhneme jen těžko. Pochmurné počasí a kontrast s vánočním veselím mnohdy jen naoko spokojených „rodinek“ tento smutek bohužel umocňuje. Avšak už to, že chápeme, že na nás tlačí nejen smutek, ale trochu „uměle“ ho násobí i období roku, nás může ukonejšit a ujistit v tom, že po Novém roce bude zase o chlup lépe.

Jak podle hypnoterapeuta na smutek zabírá hypnóza? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Únorové dny jsou pro vás náročné, protože nejste ve svojí kůži. Přeci jen jste milovníci teplejšího počasí a mráz vám nedělá dobře. Jestli se chcete vyhnout splínu, drobným hádkám či…