AICHI 2009 & Luminescent drive

30. 9. 2009
Audiovizuální formace “Luminescent drive” ve spolupráci se studiem Bomton přináší nový pohled na uchopení prostoru a hmoty kolem nás. To, co jste doposud vnímali jako relativně neměnné a stálé, se během jednoho večera v centru Prahy promění v živoucí organizmus světla a stínu, který uhrane Vaše smysly.

Videomapping je forma vizuálního umění, převedená do prostoru kolem nás. Z klasického vjingu se vyvinul do formy, s jakou se u nás stále ještě nesetkáváme tak často. Technologie se ale otvírají i možnostem samotného jedince a tím se tvoří půda pro větší diverzitu a tím i posun v tom, co vnímáme jako kvalitní umění.

Je to zase jen světlo, které zde hraje nejdůležitější roli. Techniky a technologie videomappingu vsak tvůrci dávají nevídané možnosti kontroly nad ním a tím i možnost jít za hranice našeho přirozeného vnímání a pohrát si s iluzí.

Luminescent drive“ je volným sdružením kreativních lidí, s vazbou na londýnskou a pražskou scénu. Pod projektem je podepsán Marek Myšička spolu s Petrem Krejčíkem, Danem Gregorem a Martinem Vlachem, který má na svědomí hudební část. Tyto lidi myšlenka rozšířit stav lidského vnímání pomocí světla zaujala natolik, že se rozhodli uskutečnit veřejný experiment v samotném centru Prahy. Dojde k němu 1. října 2009 v 19:30 hod, kdy dojde k „rozpohybování“ Divadla Hybernia.

VIDEO MAPPING - co říká encyklopedie - je zcela nový styl vizuálního umění, vycházející ze sféry vjingu. Jedná se o určitý přesah, kdy rámec 2D projekčního plátna byl už nedostačující a následné snahy o nový koncept vedly k objevení projekcí ve volném prostoru na libovolné objekty. Video mapping využívá běžné technologie, dostupné v zábavním průmyslu, zcela novým způsobem. Hlavní náplní jsou projekce, které spolupracují s vybraným objektem a usilují o rozbití vnímání perspektivy u diváka. Pomocí projektorů lze zakřivit a zdůraznit jakýkoliv tvar, linii nebo prostor. Sugestivní hra světla na fyzickém objektu vytváří nový rozměr a mění pohled na zdánlivě „běžnou věc“. Všechno se stává iluzí. http://www.luminescentdrive.mysteria.cz>www.luminescentdrive.mysteria.cz/a>

Venkovní show na budově Divadla Hybernia je doprovodným programem ke galavečeru soutěže Art Image Change International.

AICHI 2009 je určena všem, kteří mají zájem prezentovat svoji tvorbu ve světě kadeřnické profese a získat patřičné renomé svého jména, týmu nebo salonu. Navazuje volně na předchozí ročníky, prezentované pod názvem Bomton Cup. Hlavním záměrem nynějšího pojetí je představit kadeřnickou tvorbu novým, maximálně originálním a kreativním způsobem. Základním principem AICHI 2009 je kompletní změna image modelky v souladu s aktuálními módními trendy. Takové změny, která je předmětem snahy a touhy každé moderní aktivní ženy a která se odvíjí od souladu vnitřní i vnější krásy.

Podmínkou zařazení do soutěže a zároveň hlavním kriteriem pro hodnocení proměny je inspirace trendy roku 2009. Soutěž Art Image Change International probíhá ve třech kolech, přičemž pro celkové hodnocení je nutné vytvořit dvě proměny. Ve finálovém kole je to proměna klasická, vycházející ze současných trendů, pro galavečer proměna tématická, ve stylu glamour 20. a 30 let 20. století.

Galavečer AICHI 2009, kterým soutěž vyvrcholí a z něhož vzejdou letošní vítězové, se uskuteční ve čtvrtek 1. října v divadle Hybernia. Autory scénáře této show jsou Mirka Hajdová a Radan Dolejš. Moderace slavnostního večera se ujmou Jakub Prachař a Vojta Dyk a v průběhu večera vystoupí skupina Toxique. Diváci se kromě zážitků ze soutěžního klání 10 zúčastněných týmů mohou těšit na inscenované živé klipy této skupiny a módní přehlídku, která stejně jako i celý večer proběhne v choreografii Kláry Lidové a Petry Budínové. Společnost L´Oréal Professionnel Francie reprezentují Sergio Vultaggio a Raphael Duprey, kteří předvedou svou úžasnou vlasovou show, inspirovanou podzimní kolekcí L´Oréal Professionnel ROCK&FOLK. Prezentace Art Teamu nás zanese do filmového světa a na scéně divadla Hybernia znovu ožije Pán prstenů, Hvězdné války i postavy z filmů Tima Burtona. Na konci večera odborná i laická porota vyberou ze zúčastněných týmů tři nejlepší, kteří získají zajímavé ceny.

Hodnocení práce jednotlivých týmů se mohou zúčastnit i diváci a nejen oni, ale všichni návštěvníci stránek www.artchange.cz a www.aichi.cz prostřednictvím SMS soutěže. Na uvedených stránkách jsou podmínky hlasování, které bude ukončeno 1.10.20009 ve 20.00 hod. Jejich favorit získá na konci večera speciální Cenu diváků, roční pronájem automobilu Ford Fiesta. Po skončení programu galavečera je pro všechny připravena afterparty s DJem Marianem Mitášem.

Odborná porota - Majitel Bomton Studií Karel Kadlec, 2.Fotograf Matuš Toth, 3. Vizážistka Ivana Tokárská, 4. Stylistka Světlana Jelenová, 5. Set Designer 6.Vítězka Bomton cup 2008, 7. Umělecká ředitelka Bomton Studií Romana Tinglová, 8. Ambasador L´Oreal  Francie Sergio Vultaggio, 9. Ambasador L´Oreal  Francie Raphael Duprey

Laická porota - 1.Generální partner Martin Černý Zempra D.S. spol.s.r.o., 2. Vrtný Ekologický průzkum Ing. Josef Petrás, 3. KGR Holding Jaroslava Olejníčková, 4. Generální Manager Aqua Palace Hotel Vladana Horáková, 5. Moderátor Leoš Mareš, 6. Moderátorka Lucie Šilhánová, 7. Předseda poroty Martin Kadlec Pytlík s.r.o. Mediální porota - 1. Svět Ženy Zuzana Polanská, 2. Rádio Expres Lenka Skuhrovcová, 3. Hair and Beauty PhDr. Stanislava Stiborová

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V poslední dekádě dubna se konečně probudíte ze zimního spánku a začnete na sobě pracovat. Zaberete v profesní oblasti a nové zážitky přijdou i na poli lásky. Milí Býci, pamatujte, že jen…

Nejčtenější články

Doporučujeme