Akné ve vlasech: Věděla jste o jeho existenci a jak proti němu bojovat? | Foto: iStock

Foto: iStock

Akné ve vlasech: Věděla jste o jeho existenci a jak proti němu bojovat?

Akné dokáže pěkně potrápit a někdy k tomu stačí jen jeden pupínek. Pokud se objeví na obličeji či po těle, máme naštěstí korektory a make-upy, abychom ho zamaskovali. Co ale dělat, když vám vznikne akné ve vlasech?

Co to je?

Ani pokožce hlavy se takové kožní obtíže jako akné nevyhýbají. Ve zvýšené míře se v této části těla objevují právě v zimním období, kdy se neustále schováváme pod čepice. Jde o pupínky nebo drobné vřídky, které často mohou být bolestivé, protože je snadno rozškrábnete hřebenem. Pokud jste u sebe takový problém zaznamenala, není třeba se stresovat, zbavíte se ho poměrně snadno.

Jaké účesy letos pofrčí? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Co za to může?

Akné ve vlasech se vyskytuje především v zimě i proto, že je často způsobeno obyčejnou čepicí, pod kterou se vám zapotí hlava. Příčinou pupínků na hlavě mohou být i nečistoty, mastnota a odumřelé kožní buňky. Problém však může být i uvnitř – tělo jím může signalizovat hormonální změny, nevyhovující stravu, neúměrný stres nebo nedostatečný pitný režim.

Pokračování 3 / 5

Jaké přípravky zvolit?

Začněte výběrem vhodných kosmetických přípravků. Ideální jsou šampony bez sulfátů. Pořiďte si také hloubkově čisticí šampon a nebojte se ho používat častěji. Zbaví vlasy všech zbytků stylingových přípravků, což pro ně bude nezbytná úleva. Nebojte se léčbu podpořit také maskou proti zvýšené produkci mazu, případně si pořiďte i některý z doplňků stravy pro vlasy a nehty.

Pokračování 4 / 5

Problém zevnitř

Zkuste více pít a také se zaměřte na zdravější a pravidelný jídelníček, který dodá tělu vše, co potřebuje pro běžné fungování. Dostatek zeleniny, vlákniny i bílkovin by pro vás měl být samozřejmostí. V neposlední řadě se pak pokuste vyvarovat stresu.

Pokračování 5 / 5

Omezte styling

Také stylingové produkty, jako jsou tužidla, laky nebo gely na vlasy, dokážou napáchat pěknou neplechu. Pokud je to jen trochu možné, zkuste jejich používání omezit. Dejte také přednost vzdušnějšímu účesu a příliš vlasy nestahujte do culíku či drdolu, aby mohla pokožka hlavy lépe dýchat. A jelikož venku žádné velké mrazy nehrozí, vzdejte se čepice a vyměňte ji třeba za pletenou čelenku.

Doporučujeme

Články odjinud