Mladý krasavec Alain Delon Profimedia

Mladý krasavec Alain Delon Profimedia

Říkalo se, že je moc krásný na to, aby prorazil Profimedia
Alain Delon to ale nevzdal Profimedia
Herec se stal sexsymbolem Profimedia
Jeho tvář si mnohé ženy představovaly večer před usnutím Profimedia
14
Fotogalerie

Alain Delon: Herecká legenda s vášní pro ženy. Které prošly jeho životem?

Krasavec, o kterém na začátku jeho kariéry jeden producent prohlásil, že je tak krásný, že nikdy neprorazí. Neměl pravdu. Z Alaina se stal francouzský sex symbol filmového plátna. Ženy mu padaly k nohám a on se nebránil. Jeho tvář si mnohé představovaly večer před usnutím a toužily po něm. I ty slavné. Které prošly jeho životem?

Romy Schneider

Mladá rakouská herečka Romy podlehla jeho kouzlu v roce 1958 při natáčení filmu „Christine“. Ona byla hvězdou, on byl neznámý nováček. O rok později se zasnoubili, ale svatba se nekonala. Téměř šest let tvořili pár, ale Alain Romy neustále podváděl. Patřili k nejkrásnějšímu páru mezi filmovými herci, jejich vztah označovali za milostný příběh století. Happyend se ale nekonal. Velká láska skončila zradou. Alain Romy opustil kvůli jiné. Nechal jí doma jen kytici růží a lístek na rozloučenou.

Pokračování 2 / 7

Claudia Cardinale

Romance italské krasavice Claudie začala při natáčení filmu Gepard (1963). Alain Delon samozřejmě musel zkusit, zda se mu podaří ulovit i tuhle krásku. Flirtoval, dobýval, ale Claudia odolávala. V zákulisí mezi nimi ale panovala velká přitažlivost a jiskry lítaly. Delon se dokonce vsadil s režisérem filmu, jestli ji nakonec dostane. Claudia ale nepodlehla. Přesto mezi herci panovalo velké přátelství. „První roky našeho přátelského vztahu s Alainem nebyly snadné, protože se neustále pokoušel mě získat a nikdy ho neunavilo mi říkat, jak hezký pár bychom mohli být,“ vzpomínala herečka.

Pokračování 3 / 7

Nico Paffgen

Nico byla zpěvačka a herečka, textařka, skladatelka a modelka. V 60. letech se proslavila díky Warhol Superstar. Zahrála si v několika filmech včetně La Dolce Vita Federica Felliniho. S Nico měl Delon paralelní vztah v době, kdy žil s Romy Schneider. Nico mu dokonce porodila syna, ale Delon popíral otcovství. Nicméně když uviděla jeho matka v novinách fotku malého Aarona, hned věděla, že je to její vnuk. Jako by mu z oka vypadl. Později jí dal Alain Delon nůž na krk – buď on, nebo Ari. Jeho matka si vybrala vnuka.

Pokračování 4 / 7

Nathalie Barthelemy

Tuhle herečku si Alain Delon vzal za ženu v roce 1964. Manželství skončilo o pět let později rozvodem. I ona mu porodila syna – Anthonyho. Nathalie se stala první paní Delon. Jako manželka jednoho z nejslavnějších herců té doby dostala Nathalie spoustu filmových rolí. Objevila se s Delonem v kriminálce Samuraj (1967) i ve filmu Jeff (1969). Ten byl pro ně osudný, protože se zde Alain seznámil s herečkou Mireille Darc. Po rozvodu se Nathalie objevila s Delonem i v komedii Hlavně v klidu (1970).

Pokračování 5 / 7

Brigitte Bardot

Delon se s touto oslnivou kráskou potkal v roce 1968 v létě v Saint-Tropez. Dva velké francouzské sex symboly. Už v roce 1961 spolu hráli ve filmu Amours célebres, teprve o sedm let později spolu ale měli románek. V té době vznikla série jejich společných fotografií pořízených na francouzské Riviéře a způsobila doslova poprask, ovšem taky velkou radost. Dva sex symboly se daly dohromady! Ovšem jejich románek byl spíše platonický a pojilo je hlavně přátelství.

Pokračování 6 / 7

Mireille Darc

Když před rokem zemřela tahle francouzská herečka, Delon se smutkem prohlásil, že byla jeho největší životní láska. Poprvé zazářila ve filmu Weekend z roku 1967 a později se velmi často objevovala po boku právě Delona. Zahráli si společně například ve filmu Smrt darebáka (1977) či Borsalino (1970). Mireille s Delonom žila dlouhých patnáct let, ale ke svatbě nikdy nedošlo. Pár se rozešel v roce 1984, přátelé ale zůstali až do její smrti.

Pokračování 7 / 7

Rosalie van Breemen

Bývalá holandská modelka a novinářka byla druhou manželkou Delona. Poznali se v roce 1987 při natáčení videoklipu k jeho písni Comme au cinéma a žili pak spolu patnáct let. Z manželství se narodily dvě děti, dcera Anouchka (28) a syn Alain-Fabien (24). Rosalie kvůli manželovi opustila dráhu modelky a stala se domácí puťkou. Vzhlížela k němu s obdivem, ale po patnácti letech od něj odešla. Dnes žije Alain Delon sám ve Švýcarsku se svými domácími mazlíčky a říká, že tento svět opustí bez lítosti.

Doporučujeme

Články odjinud