ALENA (41): Jeho milenka je úplně ve všem lepší než já, mám ho opustit?

10 komentářů

Dáša
12. prosince 2021 • 11:30

Jak chceš, aby si tě vážil někdo jiný, když si ty nevážíš ani sama sebe? Nevidím důvod řešit to rozvodem, pokud nemáš někoho jiného ty. Manžel se rozvádět nechce, tak co řešíš? Jsi tlustá? Zhubni. Jsi nevzdělaná? Uč se. Nemáš žádné koníčky? Nějaký si najdi. Na co čekáš? Až to někdo udělá za tebe? Sama o sobě mluvíš jako o odpadu, tak nečekej, že si tě manžel a děti budou vážit. A co se týče tohohle: "Zajímá mě tajemno; astrologie, tarot, síla drahých kamenů a podobně. Tím vším můj muž pohrdá, přijde mu to stupidní." Ano, i mně to přijde stupidní, žijeme teď a tady a není v tom žádná mystika. Nauč se pozitivně myslet a žít a budou tě lidi vnímat pozitivně. Kam směřuje tvoje mysl, tam jdeš. Tak to je. Pokud budeš vidět před sebou vše černě, bude to černé i ve skutečnosti. A naopak.

Milena
25. října 2021 • 10:39

Pokud dotyčná Alena opustila nemocného přítele kvůli tomuhle pánovi, tak se jí to prostě vrátilo...to tak bývá. Méně sebelítosti a něco se sebou dělej, milá Alčo ]:-D

Dáša
12. prosince 2021 • 11:32

@Milena: Ano, to je jedna z věcí, v které se odráží její mizerný charakter. Opustit někoho, kdo má "dušičku roztřesenou jako puding" není nic hezkého. Hledá chyby u druhých místo aby se snažila napravit svoje. To je její problém.

modrodolka
24. října 2021 • 21:07

promiň, ale jsi pitomá. Určitě je na tobě něco lepší, než na ní, třeba má štíhlý pas, ale ty máš zas jiná plus, která patrně neztratíš, ona po dětech může být jak bandaska.
Začni na sebe dbát, poraď se s psychologem, buď milá a veselá, hraj divadlo, že ti to vlastně ani nevadí, že to bez něj v poho psychicky zvládneš, přesto na něj hoď co nejvíc povinností při spoluvýchově dětí, to mu to štěstí trochu bude kalit. A ty si mezitím, co bude řešit problémy, zajdeš ke kadeřníkovi, do kosmeťáku, do divadla... Nebuď v žádném případě submisivní, zmindrákovaná, neměj pocity viny. On teď ztratil mozek, ale zas ho najde a jsi v naději, chceš-li ho zpět. Psycholog ti určitě poradí. A pamatuj- komu není rady, tomu není pomoci.

SandraN
20. října 2021 • 15:04

Bez ohledu na věci, které v příběhu nesedí, jako počet kluků nebo holek u milenky manžela atd, nechápu, kam by paní měla odcházet. Muž ji neopouští, milenka o něj neusiluje, navíc byt zdědili, jak píše, po JEJÍ TETĚ, ne po manželově, takže tady vidím ten odchod jako pózu uražené velmoci, ať to svět vidí, jaký jsem podváděný chudák, což v tomto případě myslím není namístě. Odchází se od násilníků, alkoholiků, gamblerů, despotů, manipulátorů, ale ne od chlapa, který se zakoukal jinde a slušně s námi jedná. Nemělo by se to, ale děje se to. Holt se stalo a jak paní doznává, ona o sebe asi nedbá, asi to kapku podcenila.Plně souhlasím s Elynor, to jest oba si děláme, co chceme, ale oba máme rovnoprávně povinnost vůči dětem, tedy si zahrajeme na školu, nemáš hotové úkoly, nejdeš ven. A dodržovat pravidla. Paní zestárla, opotřebovala se, ale to každý, s tím se nic nenadělá, milenka na tom jednou bude taky tak, bude mít taky nějaké volno pro sebe, jak tady dámy říkají, může se věnovat zevnějšku, najít si koníčky, zdokonalit se v práci. Může si dělat, co chce, protože ten její to má zrovna tak. Nepodceňovat se, nelitovat se, nevnášet do rodiny nesváry, nestěžovat si příbuzným, je to ztráta času a energie. Pracovat na sobě. Ne kvůli manželovi, ale kvůli sobě. A dodám, že tak trochu zaspala asi i jako matka. Každý nemá talent děti a muže srovnat do latě. Tak ať porovná aspoň sama sebe....

Elynor
19. října 2021 • 7:47

... a baví mě ty mínusy za - asi - sociální sítě ]:-D Lidi, co dáte na internet, přestalo být vaším majetkem. Dáváte to všanc všem. A to i když si myslíte, že to máte zaheslované a přístupné jen někomu. Není to pravda. Cokoli, co napíšete na internet, nebo tam dáte fotky, se kdykoli může objevit veřejně, nebo to někdo může využít, jak uzná za vhodné. Typicky a především provozovatel té které platformy, který vám vůbec nezaručí nějaké soukromí, naopak je zhusta v podmínkách využití uvedeno, že co tam napíšete, stalo se pro něj využitelným a dali jste mu tak zdarma k dispozici vaše osobní data. Když nic jiného, tak se to použije pro zacílení reklam, které se budou zobrazovat. Personalisti běžně vyhledávají různé facebooky a instagramy uchazečů o lukrativní pracovní pozice a už se nejednou stalo, že dotyčný tu práci nedostal, protože jeho prezentace na internetu byla vyhodnocena jako nepatřičná. Také klienti si často "lustrují", komu se mají svěřit, hledají recenze na poskytovatele služeb nebo prodejce čehokoliv, a nikdy nevíte, co zrovna vyplave na povrch a kde se objeví o vás něco, co jste nechtěli hlásat veřejně. A k tomu patří i případ popsaný v článku - manželka si případně může proklepnout milenku a pak o ní psát články na ženské servery. ]:-D

Elynor
17. října 2021 • 9:07

Druhá věc je - co tím Alena získá, když se s manželem rozvede? Myšleno co pozitivního. Samozřejmě tím získá problémy, jednak finanční, jednak se syny, pochybuju, že by byli nějak nadšení z odchodu otce, pak není jasné, jak by to řešili s bytem, pán se k té Báře neodstěhuje, takže by se to muselo udělat nějak jinak. Dál - když Alena opustí manžela, co se změní pro ni osobně? Bude štíhlejší, zmizí jí šediny, uzdraví kyčel a zvedne se jí sebevědomí a bude mít pocit, že je o něco lepší? Asi ne, že. Takže to není řešení. Co by teda bylo řešení? Jako obvykle, začít u sebe. Promluvit si s manželem. Vysvětlit mu, že - máš milenku, fajn, ale potřebuji, abys fungoval především jako otec a když se nechceš rozvádět, tak i jako manžel. Ne v ložnici, ale v domácnosti. Na prvním místě jsme my, tvoje rodina, a až budeš mít doma všechno hotové, můžeš za milenkou. Říct mu, že Alena se cítí mizerně, potřebuje taky nějaký čas na sebe, pro svoje zdraví, nehodlá se uštvat kvůli tomu, že manžel na ni dlabe, a synové ho teď jako otce potřebují daleko víc, než když byli malí. Domluvit si s ním, jak to bude doma fungovat. Co konkrétně bude dělat on, a co ona a kdy. Alena tím získá trochu odpočinku a času, aby se sebou něco udělala. Ne kvůli manželovi, kvůli ní samé. Udělat něco s tou váhou, s vlasama (to je to nejjednodušší, že), dojít si k doktorovi s tou kyčlí, cvičit nějaké rehabilitační cvičení, aby ji to méně bolelo atd. Promluvit i s tou Bárou, a říct jí totéž - OK, můžeš mít mého manžela v posteli, ale až si on splní povinnosti ke svým dětem a ke své rodině, kterou si dobrovolně pořídil, a má k ní odpovědnost. Ve volných chvílích ať si laškuje, kde chce, ale napřed povinnost, potom zábava. No a samozřejmě to platí i pro Alenu - i ona se může věnovat čemukoliv, co uzná za vhodné, ve volných chvílích, kdy je muž jinde. Třeba si i pořídit milence. A potom se uvidí. Pán se s Bárou schází necelý rok, čili se nemohli vídat zase tak často. Je klidně možné, že za další rok už bude Bára mimo hru. Každopádně rozvést se můžou vždycky, kdyby na to přišlo, kdyby třeba domluva nefungovala a pán nedržel slovo chlapa.

Elynor
17. října 2021 • 8:52

No, je to trošku zmatek. Tak Bára je sice o 6 let mladší, ale stihla vystudovat dvě školy, a ještě mít děti starší, než jsou ti Alenini synové. Navíc napřed má pubertálního syna a o tři odstavce dál má najednou dcery. Taky se nabízí otázka, odkud má Alena tolik vědomostí o osobním i profesním životě Báry. Že by jí to všechno manžel vyprávěl? Proč by to dělal? Pak jsem si ovšem uvědomila, že existují sociální sítě. A tam lidi kolikrát vyslepičí i daleko víc informací o své osobě, a to navíc pod svým vlastním jménem, než aby si dali nějakou přezdívku, a ještě tam nacpou i fotky, takže jestli tohle Bára dělala, tak zas není tak úžasná ]:-D To je jedna věc.

lebahu
18. října 2021 • 9:53

@Elynor: V tomhle jsou chlapi divní, jsou schopní doma hodiny bájit o nové úžasné kolegyni... pokud bájí je to dobrý, jak bájit přestane a začne být jak tajemnej hrad v Karpatech, tak se s tou skvělou kolegyní už vyspal. Takže zřejmě má všechny informace od manžela z první ruky.

Elynor
19. října 2021 • 7:37

@lebahu: No ale tohle asi nebyla jeho pracovní kolegyně, když dělá zahradní architektku... aspoň mi to připadá nepravděpodobné. Jinak teda já jsem vždycky chodila do práce pracovat, ne kafrat o svých osobních věcech a rodinných záležitostech. Takže mí kolezi by museli jít na osobní oddělení, tam si vyžádat můj životopis, a věděli by pak jen informace tam popsané. Ovšem je pravda, že v jednom zaměstnání mi to bylo po cca 5 letech vyčteno, že tam už pracuju "takovou dobu" a nikdo nezná moje děti, partnera, nikdy nemluvím o rodině, ani nevědí, kde bydlím, co dělám ve volném čase, a vůbec. Ale bylo to na firemním večírku, ten člověk, co se mě takhle zeptal, již nebyl střízlivý, tak jsem to pominula jako nedůležité a neřešila jsem. Čili ano, asi je možné i to, že mohla Alena vědět informace o Báře od manžela, zjevně existují tací lidé, že vykecají všechno všem, a navíc fakt, že se jí manžel sám přiznal, nehovoří v jeho prospěch, ale i tak mi to připadá dost přes čáru.

Doporučujeme

Články odjinud