ALENA (50): Díky prorockému snu jsem zachránila život sousedce

22. 3. 2020
ALENA (50): Díky prorockému snu jsem zachránila život sousedce
Věříte na sny? Alena se jimi příliš nezabývala až do doby, než měla sen, který byl přímo prorocký. Díky tomu zachránila život sousedce a zároveň našla kamarádku.

Sny se mi zdají často a bývají dost pestré. Jeden byl ale opravdu zvláštní. Díky němu jsem dokonce zachránila život sousedce. Ta tenkrát bývala nějaká smutná. Často chodívala po bytě s pláčem nebo byla zamračená jako obloha před bouřkou.

Její stavy jsem připisovala tomu, že se právě rozvedla s manželem. Lída ho stále milovala i přesto, že se k ní nechoval vůbec hezky. Často a hodně na ni křičel, a dokonce odešel k mladší ženě. Lída se přes tuhle zradu nemohla přenést.

Dokola opakovala, že už nikdy s žádným mužem šťastná nebude. Několikrát jsem jí říkala, že jí bude časem určitě bez něj líp, vždyť si na ní jen vyléval zlost. Snažila jsem se jí pomoct, ale nestála o to.

A pak se mi jedné noci zdál onen podivný a děsivý sen. V něm jsem viděla sousedku, jak leží na zemi v kaluži krve a nehýbe se. Probudila jsem se celá orosená. Na budíku bylo přesně 7.30. Vyběhla jsem z postele, rychle si na sebe něco hodila a utíkala jsem k jejím dveřím.

Sice jsem se v duchu okřikovala, že ji určitě vzbudím a ona mi bude nadávat, ale přesto jsem si nemohla pomoct. Nikdy bych si to neodpustila, kdyby se jí přece jen něco stalo. Nesměle jsem zaklepala. V bytě vládlo ticho. Klepala jsem stále důrazněji, ale přesto nikdo neotevíral. Co teď?

Naštěstí mě napadlo, že vlastně kdysi dávala jedné ze sousedek náhradní klíč. Běžela jsem k oné paní do prvního patra. Bušila jsem na ni jako šílená. Naštěstí brzy otevřela. Rychle jsem vysvětlila situaci a požádala o klíče. Zněla jsem asi dost naléhavě, když mi je během pár sekund bez řečí vydala.

Těch pár pater zpět jsem vyběhla snad ve světovém rekordu. Po odemknutí jsem se rozhlížela, kde jen Lída může být. V koupelně jsem viděla světlo, dveře byly otevřené, voda puštěná. Lída ležela ve vaně bez známek života.

Zastavila jsem vodu a rychle mobilem přivolala záchranku. Naštěstí dorazila brzy. Sousedku odvezli do nemocnice s tím, že se z toho dostane. Ve vaně se jí prý nejspíš udělalo špatně a nebýt mého zásahu, nemuselo to dobře dopadnout. Po návratu z nemocnice mi Lída moc děkovala, staly se z nás dobré kamarádky.

Po čase jsem ji seznámila s kamarádem, který byl také rozvedený. Padli si do oka, brzy se vzali a za pár měsíců se jim narodilo dítě... Lída je už roky ve vztahu šťastná a často říká, že díky mně. Od té doby na sny nedám dopustit a bezmezně jim věřím.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte doma hodně práce a sami ji nezvládnete, přizvěte si na pomoc své kamarády. Uspořádejte takovou malou brigádu a večer si opečte třeba špekáčky. Ve společnosti přátel budete…

Nejčtenější články

Doporučujeme