ALENA (52): Zůstala jsem po smrti manžela s dětmi sama, nemocná a bez práce

26. 5. 2020
ALENA (52): Zůstala jsem po smrti manžela s dětmi sama, nemocná a bez práce
Vážná nemoc, dcera v nemocnici a ztráta manžela. A to ještě zdaleka není všechno. Alena rozhodně neměla jednoduchý život…

Svého budoucího manžela jsem poznala na diskotéce. Bylo to hodně rychlé, za rok od seznámení jsme se vzali a po svatbě jsem hned otěhotněla. Oba jsme se na dítě moc těšili. Vzhledem k mé srdeční vadě mi sice doktoři nedoporučovali mít děti, jenže já ho strašně chtěla.

Těhotenství jsem měla rizikové, ale syn se nám narodil krásný a zdravý. Přes další varování lékařů jsem po pěti letech znovu otěhotněla. Už v druhém měsíci těhotenství ale nastaly problémy – ultrazvuk odhalil na děloze nádor.

Když mě odváželi na operační sál, prosila jsem lékaře, aby mi dítě nechali. A oni ho opravdu zachránili. Celé těhotenství jsem byla pod lékařským dozorem, ale dcera se narodila úplně v pořádku.

Největší šok ale přišel, když byly dceři dva roky. Jednou ráno manžel odcházel do práce. Byl sice trochu bledý, ale trval na tom, že mu nic není a do práce jít musí. Jenže za pár hodin u nás zvonil jeho ošetřující lékař.

Divila jsem se, co tam dělá, ale on se mě místo odpovědi začal vyptávat, jak se cítím a že mi jde píchnout injekci na uklidnění. Nechápala jsem proč, dokud mi nevysvětlil, že manžel dostal těžký infarkt, na který v nemocnici zemřel.

Nemohla jsem tomu uvěřit. Manžel totiž nebýval nikdy nemocný a bylo mu teprve dvaatřicet let. Křičela jsem, brečela a psychicky byla úplně na dně. Pořád jsem čekala, až mi někdo řekne, že to není pravda, že se doktoři museli splést.

Jenže nespletli a já jsem se s drsnou skutečností musela vyrovnat. Na pohřbu jsem byla pod vlivem léků a injekcí, protože moje nemocné srdce by brutální stres nevydrželo a vůbec bych takovou zátěž nemusela přežít.

A tak se ze mě stala máma i táta v jedné osobě. Kvůli svému zdravotnímu stavu jsem musela podstoupit několik operací. Zdravotní komplikace měla bohužel i dcera. Časem jsem ještě přišla o práci a nezaměstnaná jsem dodnes.

Přežít jsem ale dokázala, musela jsem. Držela jsem se hlavně kvůli dětem. Vůbec jsem nepřemýšlela o tom, že bych to snad nezvládla, jen jsem žila svůj život. Sama jsem se starala o všechno a vychovávala dceru i syna.

Dnes už jsou naštěstí obě děti dospělé, a jelikož si obě moc dobře pamatují, jak těžce se nám občas žilo, nemusím mít strach, že by na mě někdy zapomněly. Starají se o mě skvěle a já mám vše, co k životu potřebuji. Kdo ví, možná ještě potkám nějakou lásku…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes vstupuje Slunce do vašeho znamení, k tomu bude podzimní rovnodennost. Den bude dlouhý jako noc, proto byste měly zastat spoustu povinností. Konečně jste se rozhýbaly, začaly si věřit…