Alfred Hitchcock: Herce považoval za dobytek, krutý byl i v soukromí. Proč?

16. 8. 2019
Slavný režisér, kterému se říkalo „král hororu“, by v těchto dnech oslavil sto dvacáté narozeniny. Alfred Hitchcock byl sice skutečně geniálním tvůrcem, ovšem měl svoje zvláštnosti, které hraničily s obsesí. Jeho slabou stránkou byly krásné ženy, a to blonďaté. Byl jimi doslova posedlý. A podle vzpomínek byly kruté nejen jeho filmy, ale i jeho chování při natáčení.

Sám měl kruté dětství

Alfred Hitchcock se narodil v roce 1899 v Londýně jako nejmladší ze tří dětí. Chodil do katolické školy a rozhodně neměl růžové dětství. Matka byla velice přísná, a když se nechoval tak, jak měl, musel stát dlouhé hodiny u její postele. Nepřipadá vám tahle scéna povědomá? Tuhle svou ranou vzpomínku mistrně zúročil ve filmu Psycho. Malý Alfred to neměl lehké ani s otcem. Když mu bylo pět let, poslal syna na policejní stanici požádat o trest za nevhodné chování. Deset minut v cele mu prý pomůže. Není divu, že Hitchcock byl silně psychicky poznamenaný.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, víkendové radovánky se ponesou v duchu pohody a skvělé zábavy. Musíte však skloubit své koníčky a spotřebami rodiny. Není možné se přestat starat a zanedbávat své povinnosti.…