Komentáře k článku zpět na článek

Danae 30. 7. 2014 | 13:29

Mata69: dotyčnou jak se říká "pálí dobré bydlo"i když v tomhle případě se nejedná o bydlení ale o práci....až jednou,ne že bych jí to přála,ale může se stát,takže až jednou o tohle místečko přijde, pak teprve pozná,co měla a nevážila si toho, bude brečet....co já bych za takovou práci dala...být v prima kolektivu,skončit ve 14.00,jít domů,mít klid a čas na rodinu,domácnost,nic pracovního už neřešit. Pracovala jsem dlouho v kanclu pro firmu s nábytkem, na starost jsem měla i jejich prodejnu, práci jsem si nosila domů i odpoledne, řešila zákazníky večer i o víkendech,o papírování ani nemluvím, nikdy jsem nevypla. Pak už jsem takovou práci nechtěla, chtěla jsem to přesně jako to má tahle paní, oddělat si své a mít doma klid, našla jsem si tedy taky práci u pásu, výroba lahůdek, taky prima kolektiv, ale háček byl v pracovní době, dělaly jsme ne 8 nebo 12 hodin, ale 16 nebo dokonce 18 hodin!!!! Za minimální mzdu strašná otročina s prominutím jako negři v dobách otrokářství...někdy nám tam ženským od bolesti páteře nebo nohou tekly slzy a nesměly jsme polevit a přestat makat...vydržela jsem to půl roku,protože jsem práci moc chtěla, ale pak jsem odpadla a nejen já.....Takže paní,co tady fňuká přeju aby o tuhle práci nepřišla a nedej bože pak nepoznala jak se někde jinde musí v dnešní době za almužnu anebo i bez smlouvy makat a být rád!!!!

Durga 26. 7. 2014 | 14:26

Alice, vzpamatuj se. Podívej se kolem sebe. Kdo vytváří to vše, co kolem sebe potřebujeme? Dělníci. Ano, já vím, někdo to navrhne, někdo to zpracuje někdo zúčtuje. A někdo to vyrobí. K čemu by byla práce těch, kteří to vymysleli, kdyby nebyl nikdo, kdo by to realizoval. Pro každý výrobek je zapotřebí všech těch lidí. Být dělnicí není nic méněcenného. Kolik těch, kteří vymysleli to, co ty děláš, by to dokázalo třeba udělat tak dobře. Já sama mám VŠ, stejně jako můj syn. Ale co by nám bylo platné, kdybychom vymysleli něco sebegeniálnějšího, když mi dělá problém upéct jedlé buchty a on si nedokáže opravit sám nic v bytě.Je to už více než 100 let od doby, kdy Svatopluk Čech napsal tuto báseň, ale její platnost neskončí nikdy.Svatopluk Čech:Práci ČestČest práci každé, která dobro plodí
nechť mává kladivem neb řídí pluh,
ať prachem, blátem lopotně se brodí,
či perem vzletným ať ji koná duch,
když vodítkem jí nejsou sobců chtíče
ni zištná lest —
té práci péra, pilníku a rýče
buď stejná čest!V jedné písni, která se hrála často před rokem 1989 jsou slova:
Vše, čeho člověk požívá,
z šlechetné práce vyplývá
buď práci čest!A Voskovec a Werich zpívali:
Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc.

hynek 24. 7. 2014 | 15:48

No to je hnus - včera jsem zde dával svůj komentář a dnes je odstraněn! Mimochodem zcela korektní a k tématu. Cenzurujete příspěvky?! Dovoluji si upozornit, že cenzura je zakázána.

moučka 23. 7. 2014 | 11:36
Eviicka 23. 7. 2014 | 10:41

betateta: tohle jsi napsala nádherně:Tahle paní má evidentně problém se sebou, no jako každá druhá ženská. Jedna řešíme práci, druhá břicho, třetí neumí říct nikomu ne. Je to tak, asi každá máme v sobě zakořeněný nějaký stereotyp, který nesplňujeme a ten nás pak "žere".

Denny04 22. 7. 2014 | 13:37

Taky jsem dělnice :) no a co? po roku nezaměstnanosti jsem ráda, že vůbec nějakou práci mám a že za ni dostanu každý měsíc zaplaceno. mohu srovnávat - práce v kanceláři (nosila jsem si práci i domů) tady předám směnu a odejdu a je klid. a jako dělnice jsem finančně na tom líp než ta co sedí u nás v kanceláři. Závidím teda Alici toho jejího šéfa.

šiška 22. 7. 2014 | 10:59

Ten dělá to a ten zas ono a všichni dohromady udělají MOC! Kdyby všichni lidé na planetě byli Dr,Ing a úředník kdo by proboha dělal tu veledůležitou práci fyzicky namáhavou??? Bez popelářů by jsme žili s potkanama a krysama nemluvě o nemocích. Bez prodavačky by to také nešlo, bez práce u pásu jakbysmet. Jen člověk bez IQ a namyšlený ubožák opovrhuje dělníkama. Dělala jsem 5 let dělnici než jsem byla vzata za mateřskou do kanceláře, je to naprosto nesrovnatelné. Velice si dělníků a řemeslníků vážím opravdu se nezastaví mimo 20min.na jídlo+WC.

betateta 22. 7. 2014 | 10:15

Podobným problémem trpěla jedna známá, jenže tam jí to dávala sežrat manželova máma. Známá je dojička a tchýně byla jakási uřednice na úřadě a vždycky si s gustem rejpla, ale pak si z návštěvy ráda odvážela mlíko, domácí máslo, tvaroh a zeleninu ze zahrady na kterou měla známá hodně času, zavařeniny a tak. Jednou se známá namíchla a milé mamince řekla, že kdyby dělala na úřadě, tak by si baba nemohla odvážet z každý návštěvy plný igelitky. Svete div se byl klid, ale to je jiný případ. Tahle paní má evidentně problém se sebou, no jako každá druhá ženská. Jedna řešíme práci, druhá břicho, třetí neumí říct nikomu ne.

ryksa 22. 7. 2014 | 09:31

Někde ten názor Alice vzala, snad někde něco slyšela, taky to mohl být názor jejích rodičů nebo dalších příbuzných a ona ho jen vlastně nevědomky převzala a vložila ho do svého pohledu na svět. Není to žádná katastrofa, ale když jí to vadí a je jí to nepříjemné, mělo by se s tím něco udělat a ten pohled otočit jinak. Myslím, že v dnešní době už je spousta profesí, které dělá někdo, kdo sice vystudoval, ale něco úplně jiného, spousta lidí hledá práci, která je bude bavit a nedrží se toho, co měli v plánu původně, nedrží se jedné práce celý život, ale vystřídají jich spoustu, takže hovory o práci se točí ne kolem toho, jestli má někdo vzděláví, ale spíš kolem těch výhod a možností, které ta práce má a v tom případě není problém sdělit někomu, že pracuji někde, kde je príma kolektiv, nějaké výhody....a pak, lidi se přece nebaví jen o práci, řeč je o zábavě, o zájmech, o koníčcích a tam už vůbec nezáleží na tom, jestli má někdo školy
Já bych radila zahodit předsudky a bavit se s ostatními právě o těch zájmech, nejlépe napřed o jejich, tam se totiž může poslouchat a jen sem tam něco podotknout a jednak se člověk dostane z té izolace do které se stáhl, pak se taky ledacos dozví a jako bonus bude brán jako velmi sympatický člověk, protože dobrých posluchačů si lidi cení Za pokus to stojí, ne?

Mata69 21. 7. 2014 | 21:50

Dotyčná by spíše než rozšířit kvalifikaci potřebovala pořádnou pecku aby se probrala. V práci je spokojená, baví jí, má tam dobrý kolektiv a šéfa, manžel její práci uznává, postarala a stará se skvěle o děti a domácnost, dosloužila rodičům manžela - proč tedy takový stud za to, co dělá? Proboha, nehtařek je dneska na každým rohu, každá holka si myslí, že je to zlatý důl nebo co. A být nehtařka a kadeřnice je víc než dělnice? Vážně? A být dělnice je něco méněcenného? Někdo to přeci dělat musí!
Měla by jít spíš někde k nějakýmu psychologovi nebo na nějakou terapii, kde by jí ukázali, že má svou cenu a ona si jí uvědomila. A klidně ať si nějakou školu dělá, sama pro sebe, pro svý sebevědomí, že na to má, pro nic jiného. Ale pořád jí do toho "něco leze" takže to tak horký nebude.
Čekala jsem u´táplou ženušku, kterou manžel shazuje pro její práci, že jí neberou kamarádi...cokoliv. Takhle to vypadá, že nebere sama sebe.

lebahu 21. 7. 2014 | 21:22

Pokud chce něco studovat pro svůj lepší pocit, proč ne... Ale proč se stydět za to, že pracuju? Nehtových modelážek, manikérek a kadeřnic "z leknutí" (čti holek po rekvalifikačním kurzu) je plno a stejně je to neuživí. Takže radši budu šikovná dělnice u pásu než špatná kadeřnice. Navíc že by kadeřnice byla nějak ve společenském žebříčku výš než dělnice? Blbost!
A manželovy kamarády netřeba oslňovat, možná by ses divila, kolik z nich by vyměnilo svou vynervovanou inženýrku a večeře z mikrovlnky, za spokojenou dělnici, která umí třeba skvělý knedlíky.
Prostě buď sama sebou, dobrá manželka, máma , pohodová kamarádka a spokojený zaměstnanec... to lidi oslní víc než jaderná fyzička se šesti doktoráty.

BlankasKubíčkem 21. 7. 2014 | 19:57

Jasně, takové zázemí jí může sposta ostatních závidět, dobrou práci, bezva kolektiv, manžel, kterému to nevadí a podporuje ji!!! - to je to hlavní... Kdyby měla doma nějakého ubožáka, co ji bude shazovat a posmívat se jí, nedivila bych se.... ale takhle není co řešit! Lidem co ji neznají může říkat že provádí technickou podporu

sonaa 21. 7. 2014 | 19:41

Přečtěte si také

Horoskopy

Je naprosto jisté, že máte rádi své dokonalé pohodlí a potrpíte si na luxusní kousky. Jenže to nejde…

Nejčtenější články

Doporučujeme