ALICE (38): Partnera mi přebrala zpět jeho manželka

7. 8. 2018
ALICE (38): Partnera mi přebrala zpět jeho manželka
Alice se zamilovala do ženatého muže, a i když věděla, že dělá špatnou věc, nedokázala mu dlouhé roky odolat. Když nakonec rodinu opustil a šel za ní, nejdřív se radovala, brzy jí ale zbyly jen oči pro pláč.

Bylo mi asi pětadvacet, když jsem se bláznivě zamilovala do ženatého muže. A naprosto mu propadla. Toužila jsem s ním trávit každičký okamžik, jenže on měl kromě mě ještě manželku a dvě děti. A já byla v pasti.

Rozumově jsem věděla, že nedělám dobře, ale nedokázala jsem si poručit. A on moje pocity zamilovanosti bohatě přiživoval. Říkal mi tak krásná slova, až se mi točila hlava. Nikdy jsem opojnější pocity nezažila. A tak jsem ho víc a víc toužila mít jen pro sebe.

Dlouhá léta jsem fungovala jako milenka, ale nakonec mi to nečekaně vyšlo. Manželka mu jednoho dne zabalila tašku a řekla, ať si jde bydlet jinam. A já si bláhově myslela, že kvůli mně.

Jenže jí jen došla trpělivost, protože jsem byla jednou z mnoha, což jsem do té doby netušila. A i když jsem si myslela, že jsem vítězka, nakonec jsem se dostala do situace poražené. Proč?

Odloučení od rodiny jen zesílilo jeho touhu po manželce a dětech. Jeho žena byla zkrátka velmi chytrá. Kdykoli mu pak zavolala, byl do telefonu jako med. A já trpěla.

Sice se ke mně choval hezky, ale měla jsem pocit, že pobyt u mě bere, jako by byl v hotelu. Neplánoval se mnou žádnou budoucnost, nic jsme spolu nepodnikali, žil si vlastním životem a mě do něj nezapojoval.

A já se i přesto snažila, aby nám to fungovalo, vyvářela jsem mu chutné večeře, prala oblečení, žehlila… A jediné, co pro mě dělal on, bylo, že se se mnou sem tam pomiloval. Ani sex už ale mezi námi nebyl tak intenzivní, naopak ho začalo ubývat.

Najednou zase začal jezdit s manželkou na chalupu, častěji a častěji se vracel do jejich bytu a já zůstávala sama. I když jsem se chtěla dostat na první místo, byla jsem dál jen milenka. Holka pro hezké chvíle. Jeho lásku k rodině jsem neměla šanci překonat.

Brečela jsem, trápila se, chtěla ho. Ale bylo to marné. Jeho žena bodovala na celé čáře, podařilo se jí udělat z nezkrotného sukničkáře milujícího muže.

A mně jednoho dne došlo, že to musím ukončit já sama, že to za mě nikdo neudělá. A tak jsem ve dveřích našeho pronajatého bytu ještě dlouhou dobu nasávala mlčky vzpomínky a pak je zavřela. Už napořád.

Jenže teď mi je osmatřicet, mám zlomené srdce a dalšího vztahu se bojím. V mém věku navíc v mém okolí ani nejsou nezadaní muži. A já samozřejmě toužím po rodině, po dětech. Ale začínám se obávat, že je pozdě. Než se vyléčím z nešťastné lásky, ještě to chvíli potrvá, a co potom?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Raci, blízcí mají dojem, že si berete všechno osobně. Problémy řešte chytře a nevyhýbejte se radikálním variantám. Nejdůležitější je připustit si, proč obtíže vznikají. Jak z vás…