ALICE (38): Partnera mi přebrala zpět jeho manželka

7. 8. 2018
ALICE (38): Partnera mi přebrala zpět jeho manželka
Alice se zamilovala do ženatého muže, a i když věděla, že dělá špatnou věc, nedokázala mu dlouhé roky odolat. Když nakonec rodinu opustil a šel za ní, nejdřív se radovala, brzy jí ale zbyly jen oči pro pláč.

Bylo mi asi pětadvacet, když jsem se bláznivě zamilovala do ženatého muže. A naprosto mu propadla. Toužila jsem s ním trávit každičký okamžik, jenže on měl kromě mě ještě manželku a dvě děti. A já byla v pasti.

Rozumově jsem věděla, že nedělám dobře, ale nedokázala jsem si poručit. A on moje pocity zamilovanosti bohatě přiživoval. Říkal mi tak krásná slova, až se mi točila hlava. Nikdy jsem opojnější pocity nezažila. A tak jsem ho víc a víc toužila mít jen pro sebe.

Dlouhá léta jsem fungovala jako milenka, ale nakonec mi to nečekaně vyšlo. Manželka mu jednoho dne zabalila tašku a řekla, ať si jde bydlet jinam. A já si bláhově myslela, že kvůli mně.

Jenže jí jen došla trpělivost, protože jsem byla jednou z mnoha, což jsem do té doby netušila. A i když jsem si myslela, že jsem vítězka, nakonec jsem se dostala do situace poražené. Proč?

Odloučení od rodiny jen zesílilo jeho touhu po manželce a dětech. Jeho žena byla zkrátka velmi chytrá. Kdykoli mu pak zavolala, byl do telefonu jako med. A já trpěla.

Sice se ke mně choval hezky, ale měla jsem pocit, že pobyt u mě bere, jako by byl v hotelu. Neplánoval se mnou žádnou budoucnost, nic jsme spolu nepodnikali, žil si vlastním životem a mě do něj nezapojoval.

A já se i přesto snažila, aby nám to fungovalo, vyvářela jsem mu chutné večeře, prala oblečení, žehlila… A jediné, co pro mě dělal on, bylo, že se se mnou sem tam pomiloval. Ani sex už ale mezi námi nebyl tak intenzivní, naopak ho začalo ubývat.

Najednou zase začal jezdit s manželkou na chalupu, častěji a častěji se vracel do jejich bytu a já zůstávala sama. I když jsem se chtěla dostat na první místo, byla jsem dál jen milenka. Holka pro hezké chvíle. Jeho lásku k rodině jsem neměla šanci překonat.

Brečela jsem, trápila se, chtěla ho. Ale bylo to marné. Jeho žena bodovala na celé čáře, podařilo se jí udělat z nezkrotného sukničkáře milujícího muže.

A mně jednoho dne došlo, že to musím ukončit já sama, že to za mě nikdo neudělá. A tak jsem ve dveřích našeho pronajatého bytu ještě dlouhou dobu nasávala mlčky vzpomínky a pak je zavřela. Už napořád.

Jenže teď mi je osmatřicet, mám zlomené srdce a dalšího vztahu se bojím. V mém věku navíc v mém okolí ani nejsou nezadaní muži. A já samozřejmě toužím po rodině, po dětech. Ale začínám se obávat, že je pozdě. Než se vyléčím z nešťastné lásky, ještě to chvíli potrvá, a co potom?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Příjemné strávení nedělního dne je doslova na spadnutí. Samou radostí dobře fungující domácnosti nevíte, co svým blízkým více nabídnout. Vsaďte na sportovní aktivity anebo na relaxační…

Nejčtenější články

Doporučujeme