Američan bez domova vrátil diamantový prsten, dostal za to od dárců 2,9 milionu

28. 2. 2013
Američan bez domova vrátil diamantový prsten, dostal za to od dárců 2,9 milionu | Zdroj: Giveforward.com/billyray
Američanka Sarah Darlingová z Missouri omylem ztratila diamantový prsten, když přispěla drobnými bezdomovci Billymu Rayovi Harrisovi na ulici. Muž si však šperk nenechal a ženě ho vrátil. Samaritánství bezprizorního muže tak dojalo řadu Američanů, že přispěli do veřejné sbírky. Harris díky ní získal v přepočtu 2,9 milionu korun.

Darlingová zjistila ztrátu prstenu až doma, druhý den spěchala pod most za Harrisem a vysvětlila mu, co se jí stalo. A že má pro ni prsten veliký význam. Bezdomovec šperk vytáhl z kapsy a vrátil. Příběh dojal snoubence Sarah Darlingové Billa Krejciho natolik, že vytvořil internetovou sbírku Giveforward.com/billyray, na níž se celkem sešlo 150 tisíc dolarů.

„Kam ten svět spěje?“ podivoval se Billy Ray Harris, když ho do nebe vynášeli za to, že prsten vrátil. „Můj dědeček byl kněz. Vychovával mě od mých šesti měsíců a děkuji dobrému Pánu, je to požehnání, ale stále mám dobrý charakter,“ dodal bezdomovec z Missouri.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Do práce chodíte nejen z povinnosti, ale také kvůli tomu, že vás to tam baví. Bohužel nemůžete nabídnout šéfovi nic výjimečného. Naštěstí si do pátku dokážete udržet aspoň úroveň. Jde to…

Nejčtenější články

Doporučujeme