Americký kytarista Richie Kotzen v Praze představí nové album Peace Sign

3. 11. 2009
Americký kytarista Richie Kotzen v Praze představí nové album Peace Sign
Americký zpívající kytarista Richie Kotzen opět navštíví Českou republiku! Již potřetí zavítá do Prahy - tentokrát mohou fanoušci jeho koncert navštívit v pražském klubu Exit Chmelnice (Koněvova 219, Praha 3), kde 20. listopadu od 20:00 hodin odehraje koncert v rámci svého evropského turné. Richie Kotzen představí českým fanouškům nové album „Peace Sign“, které vyšlo v září 2009. Spolu s ním odstartoval i videoklip ke skladbě „Paying Dues“. Zejména dámy by si neměly tento koncert nechat ujít, nebot mají možnost vidět charismatického a jednoho z nejatraktivnějších muzikantů tohoto hudebního stylu. :-)

"Peace Sign" vyšlo 9. září 2009 podpořeno videoklipem "Paying Dues". Kotzen stojí v pozadí kompletní realizace celého alba. Zpívá, hraje na kytaru, bicí, baskytaru, což brilantně dokazuje právě ve videoklipu „Paying Dues“, který nafilmovala jeho 12 letá dcera August Eve. Kotzen rovněž složil a produkoval celé toto album, a to z něj dělá solové album v pravém slova smyslu. Můžete si poslechnout dvě skladby „Paying Dues“ a „Lie to me“ stejně jako zhlédnout videoklip na jeho oficiálních myspace stránkách http://www.myspace.com/richiekotzen a http://www.richiekotzen.com. Nové CD je rovněž ke stažení na odkazu http://www.digstation.com/AlbumDetails.aspx?albumid=ALB000035563.

Na turné a tedy i na pražském koncertu Richieho Kotzena bude doprovázet baskytarista Daniel Pearson a bubeník Demian Arriaga. Druhý jmenovaný hudebník byl členem Kotzenova doprovodného bandu již při únorovém turné, kdy zavítal 10. února také do pražského klubu Retro Music Hall.

Richieho Kotzena mohli čeští fanoušci vidět poprvé v České republice v pražském klubu Retro Music Hall 18. března 2008, kde předvedl excelentní show. Následný koncert ve stejném klubu 9. února 2009 Kotzen představil band v nové sestavě a potvrdil skvělé instrumentální, pěvecké a skladatelské schopnosti. Nyní již potřetí zavítá do České republiky. Tentokrát zvolil jeho produkční tým koncert v klubu Exit Chmelnice.

Činnost tohoto skvělého hudebníka sledují podrobně stránky http://www.janamusic.cz. JANAMUSIC je současně spoluorganizátorem všech tří pražských koncertů. Sledujte proto na tomto odkazu aktuální dění a doporučujeme zhlédnout též jeho videoklipy, které naleznete právě tam všechny pohromadě.

BIOGRAFIE: Richie Kotzen, propagovaný jako jeden z nejlepších kytaristů na světě, a hlas, který se vyrovná nejlepším zpěvákům rocku či soulu a výborným textařům, měl ve světě hudby neuvěřitelnou cestu. Všechno to začalo, když Richiemu bylo sedm let a když se doma v Readingu v Pensylvánii naučil hrát na elektrickou kytaru. V osmnácti letech se vydal směrem na západ do San Francisca a nahrál své první album u firmy Sharpnel Records. Toho roku se Kotzen objevil na obálkách mnoha časopisů včetně Guitar World, jehož čtenáři ho zvolili za jednoho ze tří nejlepších nových kytaristů. Po nahrání tří desek pro firmu Shrapnel Records se mladý Kotzen přestěhoval do Los Angeles a stal se členem glam metalové skupiny POISON, která již měla několik platinových desek. Se skupinou nahrál CD „Native Tongue“ a vydal se s ním na světové turné. Jeho píseň „Stand“ dosáhla 4. příčky v tabulce nejžádanějších skladeb na MTV a byla jednou z nejlepších dvaceti časopisu Billboard. Album brzy dosáhlo platiny.

Po odchodu z POISON pokračoval s nahráváním desek pro různé společnosti včetně GEFFEN, SHRAPNEL a JVC až do roku 1999, kdy ho jazzová legenda Stanley Clarke pozvala k sestavení skupiny VERTÚ. Nahráli album stejného jména pro Sony a léto strávili v Evropě hraním na festivalu MONTREUX JAZZ FESTIVAL a na jiných festivalech. Richie říká: „Být v bandu s Clarkem a ostatními byla čest a obrovská zkušenost.“.

Kotzen pak vystřídal Paula Gilberta v populární rockové kapele MR. BIG, kterou proslavila jejich skladba „To Be With You“, která byla opět na vrcholu hitparád. V roce 1999 hrála skupina v dómu v japonské Osace se skupinou AEROSMITH k přivítání nového milenia. Jeho nejslavnějším skladatelským vkladem do MR.BIG v tomto období byla bezesporu píseň „Shine“.

Richie ale produkuje i nadále skvělé vlastní nahrávky a jezdí na turné po celém světě, hraje na velkých stadionech, festivalech a v klubech. Hrál i s jinými známými muzikanty jako Gene Simmons ze skupiny KISS a Kean Reeves se skupinou DOGSTAR. Kotzen vydal více než 22 alb. Richieho vždy naleznete v knížkách, časopisech a webech jako jednoho z nejlepších světových kytaristů. Je jedním z mála umělců, kteří byli odměněni ne jedním, ale dvěma vlastními modely kytar. Jedna z nich, kytara „Kotzen Telecaster“, byla opakovaně nejlépe prodávaným modelem kytary pro značku FENDER JAPAN.

V roce 2006 Kotzen jako sólový umělec otevíral koncerty legendární skupiny ROLLING STONES na jejich turné po Japonsku. Jeho poslední řadové album s názvem „Go Faster“ („Return Of The Mother Head´s Family Reunion“) vyšlo v roce 2007 u jeho vydavatelství Headroom – Inc, pro Evropu distribuované společností Frontiers Records.

Současná hudba Richieho Kotzena je směsí rocku, blues, soulu, plná procítěných melodických motivů. Je to vynikající a všestranný kytarista a snad ještě lepší zpěvák a skladatel. Rozhodně stojí za to vidět a slyšet jeho show nebo si poslechnout jeho nahrávky.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Rozvíjíte své schopnosti a toužíte po lepším pracovním ohodnocení. Milí Střelci, aspoň o víkendu se profesním debatám vyhněte. Stejně vás nikam neposunou. Stačí, že se chlubí výmysly…