Aňa Geislerová a Maxim Velčovský bojují za Národní knihovnu na Letné

9. 3. 2009
Aňa Geislerová a Maxim Velčovský bojují za Národní knihovnu na Letné
Aňa Geislerová, Zdeněk Janáček, Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková připojili své podpisy pod Petici za realizaci projektu Národní knihovny ČR architekta Jana Kaplického na Letné v Praze, kterou iniciovalo občanské hnutí Demokracie staví.

Oblíbená herečka se svým manželem a známý umělec a jeho kolegyně petici uvedli na slavnostním večírku na podporu knihovny, který se konal v Anině cukrárně Snídejte šampaňské. Stylově byl k této příležitosti zhotoven i dort ve tvaru Kaplického „chobotnice“.

Podpořit hnutí může každý zájemce svým podpisem petičních archů občanského hnutí Demokracie staví (www.demokraciestavi.cz), které jsou vystaveny právě i v cukrárně Snídejte šampaňské v Xaveriově ulici na Smíchově nebo v Divadle Na zábradlí na Anenském náměstí v Praze.

Důvody podpory této aktivity vysvětlil Zdeněk Janáček: „Druhého března 2007 proběhla tiskem zpráva: Národní knihovnu na Letné postaví Jan Kaplický. Byla to krása. Cítili jsme se hrdí, že bydlíme v Praze a že to město má odvahu vykročit do budoucnosti. Pak ale přišla hanba a poznání, že jsme zase jen telata v srdci Evropy.

Proto podporujeme petiční akci hnutí Demokracie staví. Petici, která volá po objasnění okolností vykonstruovaného procesu s vítězným návrhem Národní knihovny na Letné, považujeme za nezbytný hlas v boji proti aroganci naší politické reprezentace. Jako voliči ODS nesouhlasíme s jejím postupem v celé kauze, který je v rozporu s jejím volebním programem „Vize pro Prahu 2010 / Praha město pro život“.

Uvědomujeme si, že svými hlasy neseme díl zodpovědnosti na celé situaci, a proto vyzýváme své zastupitele, aby se k nám a ke knihovně postavili čelem. Chceme, aby si jednoznačně uvědomili, že zklamali své voliče a nedodrželi deklarovaný program., Proto také apelujeme na ostatní podvedené občany, aby na celou kauzu nezapomněli, až budou opět zvažovat svůj volební hlas. Praha volá Future Systems!“

Foto: Zdeněk Janáček, Aňa Geislerová, Maxim Velčovský a Veronika Jiroušková s peticí a dortem ve tvaru chobotnice / Maxim Velčovský a Aňa Geislerová před novými Velčovského malbami v cukrárně Snídejte šampaňské © 2media.cz

Webové stránky hnutí Demokracie staví: www.demokraciestavi.cz zdroj: 2media.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Srdcová královna stojí na vaší straně, takže v lásce a milostných záležitostech očekávejte příjemné chvilky. Prožíváte období, které není skoupé na seznámení, vyznání lásky a intimní…

Nejčtenější články

Články odjinud