Anální sex jako potěcha pro muže: Co čekat, když vás žádá o anální stimulaci? | Foto: iStock

Foto: iStock

Anální sex jako potěcha pro muže: Co čekat, když vás žádá o anální stimulaci?

Anální sex heterosexuálního páru je většinou vnímán tak, že při něm bývá pouze žena v přijímající roli. Co když si ale muž přeje, aby to bylo opačně? Musí to nutně znamenat, že testuje svou pravou orientaci, nebo je to normální?

Mužská anální stimulace

Pomýšlí váš drahý na anální sex v přijímající roli? Pak to rozhodně nemusí znamenat, že má zájem o styk s jiným mužem. Jde pouze o jiný způsob potěchy. Při análním sexu dochází podle odborníků ke stimulaci nervových zakončení v konečníku (a u mužů také v prostatě) bez ohledu na pohlaví. Dráždění konečníku prsty nebo dildem tedy může být mužům příjemné nehledě na jejich orientaci. Mužská anální stimulace dovoluje si na chvíli vyměnit role, což může být uvolňující pro váš vztah. Tato technika vaše hrátky ozvláštní.

Pokračování 2 / 5

Má mě jen na zkoušku?

Asi každou ženu překvapí, když jí partner požádá o anální stimulaci. První otázka, která napadne skoro všechny, je ta, zda svou drahou polovičku partner nemá jen na zkoušku, aby se ujistil ve své skutečné orientaci, nebo jen jako šikovnou zástěrku. Danou myšlenku podporuje fakt, že si někteří mladí lidé nejsou svou orientací zcela jistí, takže se stává, že i gay napřed vyzkouší několik přítelkyň. Zástupkyně něžného pohlaví tak mají strach i ze zdárného průběhu sexuálních hrátek. Co když zjistí, že se mu to líbilo a je na muže?

Pokračování 3 / 5

Fakta versus mýty

Odborníci potvrzují, že je v případě mužské touhy po prožitku přijímání análního sexu právě homosexualita tím nejčastěji rozšířeným mýtem. Tato domněnka je však podle sexuologů hodně daleko od pravdy.

„Bohužel je stále obecně přijímaným mýtem, že pasivní role v análním sexu je u mužů jasným znakem homosexuality. Sexuální orientace ale znamená to, s jakým pohlavím chce mít člověk sex. To, jaké části svého těla chce do styku zapojit, s orientací vůbec nemusí souviset,“ vysvětluje MUDr. Marek Broul, Ph.D., MBA, FECSM, primář sexuologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Pokračování 4 / 5

Vzájemný pegging

V případě análních hrátek máte ještě další možnost. Vyzkoušejte praktiku pro vzájemnou potěchu. Pegging je technika založená na použití dilda, které má žena pomocí postroje připevněné v klíně a pohybem pánve jej zasouvá partnerovi do konečníku. Odtud pochází samotný název, peg je v anglickém překladu kolík. Podle Michala Večeře z e-shopu pro zdravou sexualitu YOO.cz zájem zákazníků o pomůcky pro pegging poslední dobou roste.

Pokračování 5 / 5

Pomalu a bez spěchu

Jestli se rozhodnete vyzkoušet novou anální techniku, rozhodně na sebe nespěchejte. Netlačte na výkon ani na dosažení orgasmu. Jděte na vše pomalu a dopřejte si dostatečnou předehru a lubrikaci. Konečník na rozdíl od vaginy přirozeně nevlhne, proto mějte po ruce lubrikační gel. Důležité je uvolnění, protože když bude partner nervózní, anální otvor zareaguje stažením. Před stykem je vhodné použít anální sprchu pro lepší očistu.

Doporučujeme

Články odjinud