Andělská tvář

Andělská tvář
Jak docílit efektu nekonečných řas, jak umět nosit na rtech rudou nebo jak zkrotit obočí? Nemusíte studovat kosmetické příručky ani podávat heroické výkony – stačí jen pár tahů.

DLOUHÉ ŘASY

Co se v dnešní době vlastně od řasenky očekává? Nekonečná délka, výrazné natočení a nepřehlédnutelný objem. Naštěstí je z čeho vybírat – řasenky nabízejí nepřeberné množství velikostí a tvarů kartáčků. Abyste zabránila rozmazávání řasenky na horním víčku, naneste barvu nejprve na spodní a teprve až potom na vrchní řasy. Při aplikaci na vrchní řasy otevřete oči, co nejvíc to jde (dobrý tip je přidržet si prstem vnější koutek), řasy se tak krásně oddělí. Kartáčkem nanášejte barvu od vnějších řas rovnoměrně po celé jejich délce. Pro důkladné nanesení i na ty nejmenší řasy pohybujte kartáčkem z jedné strany na druhou (zkuste jakoby opsat tvar písmene S).

Černá řasenka bývá nejoblíbenější, u světlých typů s blond vlasy však působí přirozeněji černohnědá nebo hnědá. Řasy potřebují minimálně dvě vrstvy, a pokud požadujete opravdu omračující prodloužení, sáhněte po maskaře s umělým efektem řas. Vyzkoušejte tento trik: na celou délku naneste hnědou řasenku a černou jen na konečky. Na spodní řasy aplikujte barevnou řasenku, např. modrou – v tomto případě bude slušet blondýnce i brunetce.

RUDÉ RTY

Možná až zbytečně mnoho fám a pověr předchází fenomén rudých rtů. Přitom se není čeho bát – následováním našeho plně funkčního průvodce se rychle stanete jejich skalními fanynkami. Když najdete ten pravý odstín, máte část bitvy vyhranou. (Možná vás překvapí, že mnoha ženám lichotí zabarvení červené do modrého tónu.) Klíč k úspěchu vězí v přípravě. Rty nejprve jemně promasírujte, na pomoc si vezměte třeba dětský kartáček či jemný peeling, zajistíte jim tak rychlou exfoliaci a prokrvení. Poté naneste výživný balzám a nechte pár minut vstřebat.

Vhodnými kandidáty jsou ty, které na rty působí objemovým efektem. Pokud toužíte po dokonale matném výsledku, naneste na rty ještě matující pudr. Zvolte odstín konturovací tužky – měl by být co nejbližší vaší přirozené barvě a spíše než její špičku použijte její stranu. Vytvořenou linku přetřete prsty, bude působit něžněji. Abyste docílila intenzivní svůdnosti, nanášejte rtěnku vždy od vnějšího koutku směrem doprostřed. Nakonec nalíčené rty decentně obtiskněte do papírového kapesníčku a barvu zafixujte – tím umocníte úspěch svého snažení.

VÝRAZNÉ OBOČÍ

Tato část úpravy bývá velmi často podceňována a opomíjena. Přitom stačí jenom trochu pozornější péče a detail se rázem změní v hlavní triumf. Je však nasnadě zainvestovat do skromné, leč profesionální výbavy. Každý se narodí s již předurčeným tvarem, který přirozeně doplňuje tvář a oči. Letošní sezonní taktovkou je navíc obočí ve znamení chytré horákyně: upraveně neupravené. Přehmaty, které výrazně zasáhnou do vašeho původního tvaru, nevadí, lepší však bude, necháte-li jej dorůst. Než se pustíte do samotné úpravy pinzetou, srovnejte obočí kartáčkem, pak tužkou na obočí lehce obtáhněte základní linii, jež udává jeho tvar a která vám jej pomůže zachovat.

Po vytrhání použijte tužku na obočí nebo přímo určené stíny, kterými vyplníte mezerky v obočí – ale pozor, odstín by se měl co nejvíce shodovat s přírodní barvou obočí či s vaší původní barvou vlasů a možná by měl být ještě o něco málo světlejší. To však platí pouze u tmavovlásek, u blondýnek se řiďte pravým opakem – použijte odstín o trochu tmavší. Na závěr zafixujte tvar gelem na obočí.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na začátku nového pracovního týdne jste sami sebou. Z minulého období si s sebou nesete sebevědomí a nápaditost. Nebuďte však na sebe moc přísní a nenuťte se do činností, které nejsou tak…

Nejčtenější články

Doporučujeme