ANDREA (37): Manžel na mě chtěl hodit nevěru a vysoudit ze mě peníze

19. 3. 2019
Andrea uvěřila člověku, který měl dvě tváře. Ona ale dlouhá léta viděla jen tu jedinou. Slepá láska a naivita způsobily, že se nechala zneužít vlastním manželem.

Vdávala jsem se na prahu třicítky, takže by se dalo říct, že jsem měla nejvyšší čas. S mužem jsem před svatbou chodila necelé dva roky. On byl Čechoameričan žijící částečně za oceánem a v Praze.

Profesí byl fotograf, pracoval pro renomované americké časopisy. Specializoval se na snímky mladých slečen – modelek. Takhle na začátku vztahu vyfotil i mě, ale nikdy mi nedokázal říct, kde moje snímky skončily.

Po celou dobu našeho chození i manželství trvajícího pět let se choval vždycky jako bohém, hvězdný světový fotograf, jehož kariéra je mimořádně úspěšná. Když jsem dva roky po svatbě nakousla téma děti, hned se začal bránit, že si rozhodně potomky ještě nemůžeme dovolit. Nejprve prý musí vydělat nějaké slušné peníze. Navíc ho prý zcela pohlcuje práce, neměl by na děti dostatek času. Nechtěla jsem ho nutit.

Čas plynul, on si fotil po světě a dokončoval přístavbu na domě, kde jsme žili s jeho rodiči. Já jsem pracovala v jednom vydavatelství jako novinářka. Když jednoho dne přišel s tím, jestli bych nechtěla napsat povídku do známého newyorského časopisu, pro který externě pracoval, zdálo se mi to jako báječný nápad. Říkala jsem si, že bych tím mohla, pokud se mi práce povede, odstartovat skvělou kariéru. Chtěla jsem sobě i muži dokázat, co ve mně je.

Pustila jsem se do práce opravdu zodpovědně. Hrdinkou povídky jsem byla já sama. Dílko mělo tak trochu erotický nádech a mě bavilo si při psaní vymýšlet různé zápletky. Když jsem povídku dokončila a manžel si ji přečetl, přišel s tím, že by bylo dobré ji ještě trochu okořenit nějakými sexuálními pikanteriemi. Spolu jsme ji vylepšili a dali ji přeložit do angličtiny.

Když muž řekl, že by bylo dobré můj počin ještě ověřit u notáře, aby to bylo jednoznačně moje autorské dílo, vůbec mě nenapadlo, že za tím vším číhá pořádná levárna. Místo toho, aby moje dílo poslal do New Yorku, začal mě totiž podezřívat, že jsem všechno, co jsem napsala, sama zažila na vlastní kůži.

Příběh považoval za jednoznačný důkaz nevěry a chystal se to použít proti mně při rozvodovém řízení. Jelikož jsem byla z bohaté rodiny, chtěl na mně vysoudit velkou částku peněz. Byla jsem v šoku! Snažila jsem se rozvod oddalovat, vysvětlovala jsem stále dokola, jak se věci mají. Svého muže jsem přes to všechno neskutečně milovala.

Jenže z něho se postupně stával můj úhlavní nepřítel, který jen kalkuloval s tím, jak to udělat, aby ze mě dostal co největší částku. Na moje prosby, sliby a slzy vůbec nereagoval. Jen díky tomu, že mi otec sehnal skvělé právníky, ze mě nakonec bývalý manžel nedostal ani korunu.

Zpětně si uvědomuji, že moji důvěru a naivitu zneužil vícekrát. Dokázal mnou neskutečně manipulovat. Zatloukl mi třeba i to, že byl v Americe už dvakrát ženatý, měl tam dva syny, na které neplatil. Navíc byl v zámoří i několikrát trestaný. U nás v Čechách měl dokonce pozastavené podnikání.

Byla jsem z těch zjištění ještě více zklamaná. Trvalo mi léta, než jsem se z konce manželství oklepala. Teď mám nového přítele a společně plánujeme rodinu. Jenže v mém srdci se zabydlela nedůvěra a já ji za žádnou cenu nemůžu vyhnat. Trápí mě pocit, že se na nikoho už nikdy nebudu moct zcela spolehnout.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Vyhraňte si prostor pro rodinné štěstí. Vaši blízcí potřebují cítit blízkost a podporu. Naštěstí s tím nemáte problém a věnujete jim spoustu času. Hodně energie byste měly směrovat k…

Nejčtenější články

Doporučujeme