Komentáře k článku zpět na článek

dragondra 21. 3. 2019 | 18:13
helza 20. 3. 2019 | 13:39

@Mata69: Nejhorší je, že si dovedu představit pár lidí, kteří si to myslí - "ty jsi byl(a) nevěrný(á), to si na tobě u rozvodu smlsnu". Tihle lidi si bývají svým "myslím si" natolik jistí, že je o opaku nikdo nepřesvědčí. Ale pokud by byl příběh skutečný a naše rozvodové právo bylo takové, jak příběh popisuje, myslím si (tedy nevím ), že mít na krku takového intrikána, utíkám pryč, ať si co chce vezme a raději začnu od nuly, než se s ním handrkovat a soudit.

Rambíša 20. 3. 2019 | 10:16

Tak dlouhá léta,jo?? Myslím si,že Andrea by musela být naprostá naivní husička asi tak z předminulého století,když by si předem/včas nezjistila,co je ten její mistr fotograf zač! A když ne přímo ona,tak její "bohatá" rodina by to určitě udělala,aby svoji dcerušku ochránili před podvodníkem. Dnes by se dost těžko utajily jak bývalé manželky a děti,když je vše dohledatelné někde na netu a pod.,když se jedná o "slavného" pána.No a myslet si,že napíšu -li nějakou erotickou slátaninu,že se tím někdo proslaví: no,po těch "odstínech šedi" a jejich napodobeninách už to asi moc nepůjde,éra časopisů ,knížek a jiných tiskovin o sexu už pominula.Možná po 89.roce,kdy byl po takových četbách hlad,tak možná,ale dnes??? Paní redaktorka někde vykradla červenou harlekýnku,nebo tak něco,člověku je skoro hanba číst si takový výcuc zde a věřit tomu.

helza 20. 3. 2019 | 10:10

@Elynor: Takže je to stejné, jako dřív. Na dělení majetku nemá vina, či nevina , příčina, či nepříčina žádný vliv. Ten nápad hodit na někoho nevěru a tím ho obrat o majetek, mě znejistěl. To víš, je spousta změn o kterých nic nevím, díky.

Mata69 19. 3. 2019 | 20:52

@helza: a já jen dodám, že se u rozvodu řeší majetek nabytý za trvání manželství. Takže žádné, že ona pochází z bohaté rodiny a on dokáže, že byla nevěrná a tím na ní vysoudí těžký prachy. To je hovadina jako hrom. Já jako chápu, že článek není nějaká forma právní a rozvodové osvěty, ale nemusely by se v něm psát takový zhovadilosti.

Elynor 19. 3. 2019 | 18:48

@helza: "Povinností soudu je zjistit existenci kvalifikovaného rozvratu s přihlédnutím k jeho příčinám. V českém právním řádu není v souvislosti s rozvodem podstatná vina na rozvratu manželství, proto je skutečnost, kdo rozvod zavinil, nepodstatná. Soud v řízení o rozvodu tedy nezjišťuje vinu, ale pouze skutečnost, zda existuje kvalifikovaný rozvrat manželství a jeho příčiny. Rozvrat manželství je rozvratem vzájemných vztahů mezi manželi po stránce psychické, materiální, nebo sexuální. Jako nejčastější příčiny rozvratu bývají uváděny rozdílné povahy obou manželů, alkoholismus, nevěra, neschopnost společného rozhodování o záležitostech manželství a rodiny nebo nefungující soužití ve společné domácnosti. Jakkoliv je rozvrat závažný, záleží pouze na každém z manželů, zda se obrátí na soud s návrhem na rozvod manželství (žádostí o rozvod), kde bude tvrdit a prokazovat hluboký a trvalý rozvrat." Konec citátu. Dodala bych, že si dokážu představit situaci, kdy jeden z obou již rozvedených partnerů bude druhého žalovat v občanskoprávním sporu o nějakou újmu a žádat finanční kompenzaci. Ale to už by byl až následný spor, neřešilo by se to přímo při rozvodu. Byl by to jiný právní případ a jiný soud.

Anonymizovaný 19. 3. 2019 | 18:33
helza 19. 3. 2019 | 18:13

Nehodnotím článek, ani jeho věrohodnost. Jenom se chci zeptat, jak to dnes s tozvodovými soudy doopravdy chodí? To se hledá vinník, v tomto případě důkaz nevěry pisatelky, a ten viník je pak pokutován, nebo je trestán odnětím majetku? Já to nepíšu jako humor, opravdu a vážně to nevím. Když jsem se kdysi dávno rozváděla já, tak se pouze hledal pádný důvod k tomu, aby soud manželství vůbec rozvedl. A že nevěra pádným důvodem byla, tak se občas u soudu přiznala, i když žádná nebyla. Krom toho rozvodu toho nevěrníka žádný jiný postih nečekal. Akorát ten "věrník" byl rázem rodinou a společností litován a omilostněn (tehdy se rozvod nepromíjel jen tak) a nevěrník odsouzen, což mu mohlo být, v případě manžela psychopata baprosto šumafuk, neb byl rád, že se rozvod zdařil bez průtahů.

j66 19. 3. 2019 | 16:37

Nevím proč, ale mě se tajemný fotograf ztotožnil s fotografem Vladimírem z Manželských etud po x letech. Fotil v Americe, vydělával těžký prachy a nakonec bydlel u dcery a pořád mluvil o tom co bylo. :-s

Elynor 19. 3. 2019 | 14:54

Náhodou, mně se to líbí. Jelikož jsem fanoušek komiksů, tak v článku vidím "muž dvou tváří", a okamžitě vidím Two-Face, vraha a zločince mezinárodního formátu, s tváří znetvořenou kyselinou a oblekem ze dvou různobarevných polovin. Muže rozpolceného, rozporuplného, ovládaného zlem a současně pevných zásad a s určitým morálním kodexem. Druhdy přítelem Batmana, posléze jeho protivníkem. Batman forever Ale tak doslovně to patrně autorka nemyslela. Ta přístavba na domě rodičů mohl být například velký mezonetový byt s ateliérem na střeše nějakého činžovního domu v Praze, například na nábřeží, s výhledem na Hradčany. Jednou jsem v takovém bytě byla. Neuvěřitelné. Jen koupelna byla větší než celá moje garsonka, a z ložnice, direktně z postele, opravdu ty Hradčany byly krásně vidět. Ale to sem nepatří... No a soudit se o literární dílo? To by taky mohlo mít smysl, ale pouze tehdy, až by bylo vydáno a stal se z toho "bezceler". Jako povídka z šuplíku to nemá žádnou cenu. Kromě toho si soukromě myslím, že dneska píše každej, a že tudíž pokud někomu něco vyjde, tak to ještě není záruka úžasných literárních kvalit. Použít povídku jako důkaz nevěry je spíš známkou řekněme nevyrovnané mysli. Paní z článku ale asi viděla na manželovi jiné hodnoty. Mohl by to být francouzský film, úplně to vidím, jak ji on fotografuje pod Eiffelovkou, dlouhé vlasy jí vlajou ve větru, pak romantické schůzky u Seiny... ach

Anonymizovaný 19. 3. 2019 | 13:29

Jinak je také vtipné, že on slavný a ona bohatá bydlí u jeho rodičů. Ty předchozí manželky tam náhodou nebydleli také? A kolik pak paní vysoudila za tu polygamii? To si ti právníci na něm museli smlsnout...

Anonymizovaný 19. 3. 2019 | 13:11

Klišé o inteligenci modelek se nezapře, když paní ani není schopna zjistit od partnera, kde uveřejnil její fotky. Stejně tak bych nepovažoval za hvězdnou novinářskou kariéru psaní smyšlených erotických povídek. Stejně tak ti právníci moc dobří asi nebyli, když měli tolik práce, aby takovou blbost vyvrátili. Otázka je akorát to, zda autorem je skutečně nějaká modelka a nebo někdo, kdo považuje psaní výmyslů za start světové novinářské kariéry.

Mata69 19. 3. 2019 | 11:43
Mata69 19. 3. 2019 | 11:42

Tak jsem si to přečetla znovu, a tak nějak co k tomu napsat? Autor(ka) - stejně myslím, že to Laura Poláková někde obšlehává - musí mít naváto, nebo vysmáto, nebo něco podobného. Co to je za nesmysly a za zhovadilosti? Ona jakože hrdinka za dva roky chození a 5 let manželství nezjistila, že jaksi dotyčný už ženatý byl, že jeho fotografování není tak skvělé a úspěšné - to nikdy nechtěla ty jeho fotky v těch známých amerických časopisech vidět? A on neměl potřebu se jí tím chlubit když byl tak známý? Asi byl známý v utajení nebo tak něco. Ona byla sice z bohaté rodiny (což jsme se dozvěděli až na samý závěr příběhu), ale dítě si dovolit nemohli. Vdávala se ve třiceti, píše, že už měla na čase, já čekala, že zmíní, že už měla dost rozumu. No, vlastně zmínit to nemohla, protože ho neměla.
A historka s tím, jak jí nechá napsat příběh, erotický příběh, ještě na něm spolupracuje, pak to nesou ověřit k notáři - jakpak ten notář asi ověřil, že to psala skutečně ona? - a pak s tím operuje u rozvodu? Co to je jako? Kde na tohle autor proboha přišel? Přijde to někomu rafinované? A protože teda byla z té bohaté rodiny, chtěl na ní rozvodem vysoudit velké peníze. Jakpak by je asi mohl vysoudit, nenabyli je za trvání manželství, takže ti taťkovi právníci nemuseli být až tak slovutní.
Já bych paní Lauře Polákové doporučila změnit zdroj příběhů, nebo se nad nimi aspoň zamyslet. Jak proboha může svoje jméno spojit s něčím takovým? To se nestydí? A nebo Laura Poláková je pseudonym, to pak chápu. Doporučuji třeba časopis Napsáno životem, tchyně si to kupuje, oduševnělé čtení to není, ale některé příběhy vypadají aspoň věrohodně.

Anonymizovaný 19. 3. 2019 | 11:38

Z článku jsem nepochopila, jestli ti dva žili u rodičů fotografa u nás nebo v usa. V usa se stává, že se lidi snaží vysoudit peníze za cokoliv, teda i za ty "literární parohy" ovšem kdyby se paní vrátila do čr, měla by po problému - Interpol by ji kvůli tomu asi nehledal.
Moc mi ale nesedí ta přístavba na domě rodičů - on úspěšný fotograf, ona z bohaté rodiny...

lebahu 19. 3. 2019 | 11:27

@Elynor: Jako blábolů už tady bylo moc, ovšem tohle vede. Ještě mi tam teda chybí princ na bílém koni (nemoh by to být některý z těch otcových právníků?) a místo za pár šupů Dámě to mohla Laura prodat Harlequinu

Elynor 19. 3. 2019 | 09:04

Milá paní autorko Poláková Lauro - copak to berete, a moc-li chce váš dealer za unci? Vyzkoušela bych to. Takhle na první přečtení to vypadá zábavnější než lysohlávky. Samozřejmě diskrétně - sem to veřejně nepište. Ony by to dámy nepochopily.

Přečtěte si také

Horoskopy

Záleží jen na vás, jak neděle proběhne. Pokud se budete zabývat starými křivdami a připomínat je,…