ANDREA (46): Přítel dcery je parchant, nemůžu jí ho rozmluvit

23 komentářů

Kamar
2. ledna 2018 • 22:57

Vy máte s tou lednicí nějakou fixní ideu. Jestli se ta matka šla třeba do lednice napít a při té příležitosti se mrkla, jestli tam nejsou jen samé lahváče pro toho vejlupka, nevidím na tom nic tak zlého. Já tedy souhlasím spíše s Armanou. Ve 25 letech jsem se odstěhovala od rodičů a min. 1x týdně k nim chodila na návštěvu. Kdykoli a bez ohledu na to, jestli třeba není nikdo doma, jsem si tam mohla v lednici cokoli vzít, když jsem měla chuť. Nebo nabrat na balkoně pár jablek.Naopak naši i sestra měli klíče od mého bytu a stalo se, že jsem přišla domů a v lednici byl kastrůlek, když uvařili něco, co mám ráda. Nebo si sestra ke mně došla půjčit knížku, příp.si jen tak odskočit, když byla někde poblíž a potřebovala. Nikdy jsem nebrala jako slídění, že někdo z rodiny přijde a jde do mé koupelny či lednice, a naopak já se i po letech chovala v bytě rodičů jako doma.

Dasa63
21. prosince 2017 • 21:19

to musí být super, mít takovou matku nebo tchýni, jako je ta z článku nebo cancel1 tady z diskuse. žvanit druhým do života a vizitýrovat jim šuplata a lednici. že se ty ženské nestydí. přesně jak to tu někdo píše - kupují si právo jim ničit život. živila jsem svého bývalého na studiích a každému do toho bylo houby. kdyby mi do toho žvanili rodiče, přestala bych je navštěvovat a zvát, abych měla klid. když můj syn začal žít se snachou, živila jsem je občas oba, když zrovna neměli čas na brigády kvůli zkouškovému období, protože rodiče snachy měli hluboko do kapsy. a co jako??? nějak ti mladí začít musí. teď jsou v pohodě a já si k nim můžu jít i půjčit, když ppotřebuji :-D sama jsem snaše říkala, ať neleze do trvalého prac. poměru jen kvůli penězům a raději si 3-4 měsíce hledá DOBRÉ zaměstnání, které jí bude bavit. jsem dnes ráda, že jsem investovala do správné věci, má dobře placenou práci, kde si jí váží a je spokojená, protože pak je spokojený i můj syn.

Armana
19. prosince 2017 • 18:48

Mata69: A tys v článku četla že nakukuje do skříní, do kabelky...?

lebahu
12. prosince 2017 • 8:54

Jinak student se dá naučit hospodařit s penězi jenom tak, že dostane přiměřenou částku na studium, byt a stravu a dál už nic. Na svoji zábavu by si měl už vydělat na brigádách. Pokud si peníze rozháže za týden na šminky (nebo za vydržování přítele nefachčenka) má smůlu a i kdyby měl být student zbytek měsíce o vodě a chlebu, z rodičů další prachy nevypadnou. Rodiče nejsou bezedný bankomat.

Mata69
10. prosince 2017 • 18:31

Armana: to napsala ona "nenápadně jsem nakoukla do ledničky..." a může tomu říkat jak chce - nakukovat někomu (i vlastní dceři u ní v bytě) je prostě šmírování. Co jiného? Co je jí po tom, co má nebo nemá v lednici? Připadá ti v pořádku "nenápadně" nakouknout do skříně...do šuplíku...do kabelky...?

lebahu
10. prosince 2017 • 13:49

Armana: "Nenápadné" nakukování (po tom co se vnutila na návštěvu) je šmírování. Pochopila bych strach o dceru, pokud by dejme tomu dcera koketovala s drogama, ale to jako že matka měla strach, že umřou hlady? V normální studentské ledničce je hořčice, kečup (možná) a ve špajzu zapomenutý koření z čínské polívky... Pokud měla obavy, aby její děťátko nezhynulo hlady, mohla se normálně zeptat a neslídit.

Armana
9. prosince 2017 • 16:30

lebahu: Proboha, vždyť Andrea neprolézala dceři byt, jasně psala:"nenápadně jsem nakoukla do ledničky a do koupelny..." To přece není prolézání, všechny tu šílíte že se jim hrabe ve věcech. Vždyť je to jen strach o dceru, zda má vše co potřebuje.

lebahu
7. prosince 2017 • 12:34

Mě teda nepřijde normální hrabat se ve věcech děten (pokud se nejedná o batole) ani kdyby se mnou bydlely v jedné domácnosti, natož lustrovat byt a ledničku dospělé dceři ( i když by na mě byla ještě částečně finančně závislá)

Armana
6. prosince 2017 • 18:43

farah.farah: Ano, máš pravdu, je to jejich věc. Ale za své!!! Jen ať se chlapec fláká, pokud na to má dost svých peněz.

Armana
6. prosince 2017 • 18:42

Andreo, vykašli se na názory těch přechytralých dam co se pohoršují nad tím že chceš vědět jak dcera žije. Je to přece normální, pokud ji živíte, máte právo vědět jak hospodaří a návštěva koupelny je normální, nakouknout do lednice snad taky. Určitě to není klasická šmírovačka.
Nevím jakou částku dceři dáváš a kolik stojí pronájem kde žijí, ale asi bys jí měla vysvětlit že máte s manželem větší výdaje a na nějaký čas se musí uskromnit i ona, vždyť má partnera co nestuduje a tak snad má aspoň minimální mzdu.
To že se hledá, to se může hledat i při práci u popelářů.

farah.farah
6. prosince 2017 • 18:10

Stejně jako je důvod, že to chlapec má tak jak to má tak je důvod proč ona v takovém uspořádání s takovým partnerem žije. Je to pro ni zkušenost. Takhle z venku člověk neví jak to ve skutečnosti mají a především JE TO JEJICH VĚC. Máma má právo řáct názor ale nemá právo chtít do toho zasahovat. Jestli je to fakt zlé a nabije si čumák tak je to holt zkušenost, kterou potřebuje. Cím víc do toho někdo bude rýt tím víc ho ona bude bránit. A teda......mne přijde docela divné že jim máma šmejdí po bytě a kontroluje co mají...by mne asi jeblo, kdybych přišla na to že mi tohle máma dělá.

lebahu
6. prosince 2017 • 2:34

cancel1: A synek ještě taky studuje? Pokud ne, proč mu přidáváte peníze? Je nějak mentálně či tělesně postižený, že ho musí živit rodiče? Nebo si jenom "kupujete právo" kecat mu do života? Jinak mezi manželi existuje vyživovací povinnost, takže pokud se syn oženil se studentkou, tak i podle zákona přechází "alimenty" z jejích rodičů na něho a je povinen ji živit, dokud nedostuduje a nebude si moct vydělávat sama. Jednou možná bude mít násobně větší plat než synek (pokud studuje dejme tomu práva :- ) ) a bude "živit" ona jeho... A na to, že je to Slovenka, co říct... to jako myslíte fakt vážně, že je problém v národnosti?

Zaz
6. prosince 2017 • 0:05

Nezasahovat, odpustit si pozvání na návštěvy, nechat vše volně plynout. Taky by se mohlo stát, že by Andrea dopadla podobně jako minulý týden v článku Blanka, a to by jistě nechtěla.
Co mi nedá napsat je to, že na návštěvě nakukovat do ledničky je hodně nesympatické.

Rambíša
5. prosince 2017 • 22:04

Dcerunce jednoho dne ty růžové brýle spadnou a prozře.Do té doby vy asi nezmůžete nic.Hošík si najde jinou ochotnou a bude si dál lenošit!

SandraN
5. prosince 2017 • 21:42

Asi tam musí něco být ve výchově, v povaze, třeba je zvyklý na někoho spoléhat, nebo třeba má prostě fakt smůlu, že si vybral studium, které mu nesedlo, možná tam šel kvůli Vaší dceři a třeba mu nesednou ani ty brigády. A uškrtit finance i té holce? A raději jí dávat stranou na byt, zařízení atd? I do toho bytu si může jednou po studiích přivést člověka, který přijde k hotovému a bude to jen užívat. Třeba jeho rodiče nebudou mít stejné finanční podmínky jako Vy a budete mít zase pocit, že Vaše dcera na někoho doplácí a že někoho podporuje. K tomu, aby sama rozpoznala, zda tento současný vztah je či není pro ni perspektivní a vyhovující, potřebuje čas a nasbírat zkušenosti. Tohle budou ale veškeré Vaše zásahy a rozhovory jen a jen brzdit! Je potřeba, aby na to přišla sama. Jedině potom najde v sobě odvahu a vůli to řešit. Je potřeba, aby spolu bydleli rok, dva, déle, až dostuduje, bude pracovat a pokud on bude stále přelétat z brigády na brigádu, bez pevného cíle, nikam se nebude posouvat, věřím, že si dcera řekne, tak tohle ne, nesnesu vedle sebe člověka, co se jen vymlouvá, já mám plány, vydělávám, dokončila jsem vzdělání, chci to někam dotáhnout...no a pak uvidíte, jak rychle věc vyřeší sama. Zkuste být teď tolerantní a doufejte, že jste dceru vychovali tak, aby se dokázala o sebe postarat a žít zcela samostatně. Může být hůř. Mohla by se školou seknout a jít pracovat a pořídit si rodinu. A z mateřské živit miminko i tatínka flákače. Natruc Vám. Nechte si tedy své rodičovské starosti před ní uschované a myslete na delší budoucnost, než na dnešek, kdy ona studuje i pracuje a on ne. Vždycky mohou totiž přijít daleko horší problémy.

Mata69
5. prosince 2017 • 18:19

cancel1: asi neprojevuje snacha dostatečnou vděčnost že?

Mata69
5. prosince 2017 • 18:18

No tak já si myslím, že už jste udělala dost. Fakt bych byla urvaná z mámy, kdyby se mi "nenápadně vnutila" na návštěvu (si myslíte, že je vaše dcera blbá?) a ještě mi projela lednici a koupelnu. Jak tu už zaznělo, proboha nedělejte už nic!!! Čím víc se do toho budete angažovat, tím víc bude dcera partnera bránit a tím déle jí bude trvat, než prokoukne, že jí využívá. Pak je tu i možnost, že jí to vůbec nebude vadit a klidně ho bude živit. Jestli jí ještě platíte školu, tak plaťte jen co jste dceři ochotni uhradit a nejlépe rovnou - ne přes její účet. Nic navíc. Bohužel, musí si na to přijít sama. A jeho rodiče taky nekontaktujte, co jako čekáte, že udělají?

Syda1949
5. prosince 2017 • 17:52

Nikdy jsem partnery svým dětem nerozmlouvala a ani je nevychvalovala. Každý si toho svého pravého musí najít sám, stejně tak zmiňovaná Natálka. Ať jsou tu pro ni pokud eventuálně dojde k rozchodu a bude potřebovat oporu, ale to je vše. Bez přepadovek, kontrol lednice, koupelny... My občas máme lednici prázdnou, protože holt nikdo nenakoupil.

cancel1
5. prosince 2017 • 12:30

No, u nás je to naopak. Synek pět let žije se Slovenkou, která tu studuje, pět let ji živí, my mu přidáváme peníze, no a já jsem po jejich svatbě pro ni ta nejhorší, se kterou nemá potřebu se bavit. Slovenka...

mambule
5. prosince 2017 • 12:22

Parchant, no... Čekala jsem, že to bude narkoman nebo ožrala - lenoch či vyžírka se dá časem spravit :-) Jistě je to nepříjemný pocit, že vaši dceru nějaký lempl vykořisťuje, ale musí si to s ním vyřídit sama. Buďto ho donutí studovat či pracovat, nebo se s ním rozejde, je to jen otázka času.

Elynor
5. prosince 2017 • 9:43

Co má Andrea dělat? Jedním slovem nic. Stačilo. Jen tak "náhodou jeli kolem", že, a vnutili se na návštěvu, aby paní mohla "nenápadně" šmejdit v ledničce, to jistě každého potěší, takovýhle zájem. No a jít si stěžovat k rodičům toho mládence, to už je vrchol společenské netaktnosti a vlezlosti. Podle mého už udělala všechno, co mohla, aby ji dcera nechtěla vidět aspoň pět let :-) Jediné, co by mohla udělat, je omezit finanční podporu striktně jen na věci související se školou, jestliže dceru stále ještě podporují. Zaplatit jí to, co je potřeba na studium, ale nedávat jí peníze do ruky, nepochybně lze zařídit platbu za většinu školních věcí bezhotovostně. Aby teda neměli rodiče pocit, že z jejich peněz tyje cizí osoba. To je ostatně sporné, nakolik je chlapec vyžírka, třeba se věci mají ve skutečnosti trošku jinak, než to vidí starostlivá matinka. Každopádně po kom asi tak ta dcera je? Po mamince přece. Maminka chce zachraňovat dceru (a proti její vůli), tak co se diví, že dcera má (možná) tendenci taky zachraňovat :-)

Potvůrka-Podivná
5. prosince 2017 • 9:20

Pokud jste dceru vychovali dobře, k zodpovědnosti a k práci, pak musíte věřit tomu, že ta situce, kterou prožívá, ji má naučit něčemu víc, To ona musí pochopit, jak se věci mají. To ona má trošku spasiteský komplex.To ona s ním musí vyrazot dveře....a až se tak stane, má svoje rodiče, kteří jí PAK mohou pomoci. Ale do té doby ne. Jinými slovy - je dospělá a tvoří si vlastní hodnoty. Co by tak jednou předávala svým dětem, jaké postoje? Bude to v pořádku :-) ..

lebahu
5. prosince 2017 • 9:15

Patrikovi rodiče udělali dobře, že ho přestali podporovat pokud nestuduje. To je jediná cesta k tomu, aby se vzpamatoval a začal se sebou něco dělat. A pokud ho chce živit vaše dcera, je to její věc (je plnoletá). Vy jí (pokud ji podporujete při studiu) nedávejte žádné peníze navíc, musí jí to docvaknout samotné, že dře po brigádách zatímco se milý válí doma a nedělá nic. No a buď ho dokope aby začal makat a nebo ho časem vykope pryč. Pokud se mezi ně budete montovat, jenom celý proces prodloužíte, protože jí ty růžové brýle (z trucu aby vám nemusela dát za pravdu) spadnou později.

Doporučujeme

Články odjinud