Komentáře k článku zpět na článek

Elynor 31. 8. 2020 | 12:12

Ono taky záleží na úhlu pohledu, kdo je pro koho "opilý jak slíva". Znám nějaké ty abstinenty, pro které jsem alkoholik poté, co vypiju dvě skleničky vína. Což je obsahem alkoholu zanedbatelné nula nic, a abych byla opilá jak slíva, potřebovala bych několikanásobné množství toho vína, a to by to mi dřív přestalo chutnat, než bych se stihla opít. Ovšem už pouhý fakt, že se neotřásám odporem a nepiju vodu, mě řadí do spodiny společnosti. Podobně to mohla vidět Andrea - velice pochybuji, že by někdo, kdokoli, vydržel 20 let dnes a denně pít pod obraz, a současně by ho široké okolí vidělo jako dobrého otce. Někde tam bude asi renonc, a ne všechno bude taková mizérie, jak to Andrea podává.

j66 30. 8. 2020 | 15:06

V článku ještě chybí, psychické týrání, případně fyzická agrese a bude to úplně jak ze "života v ženském románu". Oko nezůstane suché. Nechápu, co si ta paní nalhává. Píše, že manžel je totální hlupák, který je v práci k ničemu a alkoholik, který pije už od narození dnes už dospělých dětí, tj. cca 20let. Nikdo to nevidí, jen ona sama.
Pochopila bych, že chování manžela okolí nevidělo, ale děti život v domácnosti viděli a pokud by to tak skutečně bylo, tak by šli v dospělosti na kolej, do pronájmu a pod. Rozhodně by se nenastěhovali zpátky k neschopnému alkoholikovi, který je každý den opilý jak slíva. Spíše to bylo tak, že dusno doma dělali oba a když se rozvedli tak se manželovi taky ulevilo. Já myslím, že je dobře, že se manžel o děti zajímá a stará se o ně.

helza 30. 8. 2020 | 13:27

@Rambíša: Vtírá se mi myšlenka. Andrea se provdala za, jak sama píše, "skvělou partii", kterou byl v jejích očích kluk, jehož rodina měla moc, prestiž a peníze. (Pomíjím časové nesrovnalosti, o nichž píše Elynor). Zjevně v jejím hodnotovém žebříčku byly právě tyto hodnoty na vrcholu, charakter v něm nefiguroval vůbec. A tuto svou hodnotovou hieraechii, svým příkladem, navíc umocněným tím, že si vzala opilce, ale z prachaté rodiny, předala svým dětem už v jejich útlém věku. Proto ji bezvýhradně přijaly. Proto taky jsou pro ně otec a jeho rodina naprosto dokonalí a to, jaký má kdo charakter, zda pije, či ženu bije, flámuje, nevěrný je, a podobně, je v jejich očích nepodstatné. Po finanční stránce a po stránce společenské prestiže, je život v rodině otce dokonalý. Matka pro něj v tomto hodnotovém systému představuje naprostou nulu, béčko, nic, někoho, kdo jim snižuje prestiž a dělá jim ostudu, i kdyby jinak byla svatá. Možná, že jednou, pokud časem ona i děti, nebo alespoň některé z nich, pochopí, že peníze a kariéra nejsou všechno, že v mezilidských vztazích jsou jen šidítkem, pozlátkem, pastičkou a zlatou klecí, pak opět najdou cestu k sobě. Je to možné, ale vzhledem k tomu, v čem dnes děti žijí, nepravděpodobné.

Rambíša 29. 8. 2020 | 16:49

Připadá mi divné,že by děti nikdy neviděly opilého otce,že ten otec by se nyní tak dokázal přetvařovat...Je tam v pozadí asi ještě něco,nechce se mi věřit,že by děti přestaly mít rády mámu a jen tak se nechaly oblbnout otcem,který předtím , dle tvrzení Andrey, byl denně jak dělo,čili na ně neměl moc vliv.

helza 29. 8. 2020 | 10:57

@SandraN: Taky mě zarazila ona věta "byl nejlepší partií v okolí ..." Vzhlížet k penězům a kariéře se nevyplácí. Okolí možná takové nevěstě závidí, ale to je asi to jediné plus na takovém sňatku. Je mi Andrey líto.

SandraN 28. 8. 2020 | 16:20

Jsou vztahy, ze kterých není úniku ani po rozvodu. Když už manželství skončilo, je nutné dát aspoň tomu druhému pořádnou lekci. Není nad to, když si člověk vezme někoho obyčejného. A taky někoho normálního. Bývalý manžel bude škodit, co to dá. Jen proto, že byl patrně vychován a žil v domnění, že je něco extra. Jen proto, že utrpělo jeho ego. Nezáviděníhodná situace. Mít tři děti a postupně o ně přijít. K čemu potom celý ten život v manželství byl? Čím déle s takovým člověkem žijeme, tím hůře se od něj odchází.

Elynor 27. 8. 2020 | 07:54

Zas tam haprujou ty roky. Jestli se vdávala v těch 18 letech, tak to bylo před 30 lety, a v té době ještě nemohl mít otec jejího ženicha největší podnik ve vsi a okolí, to maximálně mohl s podnikáním teprve začínat. Dál - jestli byla hned po svatbě těhotná, musely by ty starší děti dnes být dávno dospělé. Konec konců i ta nejmladší dcera mi vychází na cca 17 let, jestli to dle údajů z článku počítám dobře. Takže za chvíli bude plnoletá a celkem není co řešit, bude si sama rozhodovat. Nějak mi přijde, že není o co "bojovat". Nejlepší by bylo si zařídit svůj život někde jinde. Ale stěhování za "přítelem" do ciziny nedoporučuju, prakticky ho nezná, a byla by tam na něm plně závislá, to si koleduje o další průšvih.

Přečtěte si také

Horoskopy

Když vám bude chtít partner pomoc a podpořit vaše nápady, tak se tomu nebraňte. Moc dobře ví, že nejste…

Nejčtenější články

Doporučujeme