ANETA (41): Manžel mě nečekaně zradil, skončila jsem u psychologa

1. 9. 2019
ANETA (41): Manžel mě nečekaně zradil, skončila jsem u psychologa
Aneta toužila po idylickém životě ve vlastním domku na vesnici. Nečekala ale, že se s manželem brzy začnou nudit, což povede až k jeho nevěře. Jak se s ní vyrovnala?

Krátce po svatbě jsme se s manželem přestěhovali do staršího domku na vesnici. Hlavním důvodem byla jeho cenová dostupnost a fakt, že manžel umí většinu zednických prací. Měli jsme štěstí na dobré sousedy a vypadalo to, že se nám tam bude žít moc hezky.

Muž byl také spokojený, věnoval se vylepšování domku. V zimě nás ale přepadla ponorková nemoc. Nudili jsme se a lezli si na nervy. Často jsme se hádali a já si začala vyčítat, že jsme si přece jenom nevzali větší hypotéku a nepořídili si domek ve městě, poblíž přátel i rodičů. To byla totiž původně Martinova představa o bydlení.

K domku na vesnici jsem ho přemluvila já. Možná ale jen přišla běžná vztahová krize, vždyť jsme spolu byli zrovna sedmý rok… Zjara se situace uklidnila, manžel byl najednou samý úsměv a já si říkala, že je krize zažehnaná. Ale to jsem se krutě spletla.

Náhodou jsem totiž zjistila, že je zamilovaný do kolegyně z práce. Bavily se o tom sousedky v obchodě a nevšimly si, že stojím opodál. Když jsem se ho zeptala, nezapíral. Přiznal se mi, že novou kolegyni, mimochodem osmnáctiletou slečnu, opravdu miluje a uvažuje o rozvodu.

Při dlouhém a pro mě hodně slzavém rozhovoru jsem se dozvěděla, že ho Katka potřebuje mnohem víc než já. Je prý chudinka úplně bezradná v nové práci i v životě. Já jsem prý zvyklá si se vším poradit.

Kromě toho mi naznačil, že má také mnoho předností, a při tom se významně díval na mou téměř chlapeckou postavu. Probrečela jsem několik nocí a v práci jsem si vzala dovolenou, abych se dala dohromady. Střídavě jsem zažívala pocity zrady, ponížení a vzteku.

Dlouho jsem se s odchodem manžela nemohla smířit. V našem domě mi bylo samotné tak smutno, že jsem se rozhodla pro návrat k rodičům. Ti se naštěstí na nic neptali. Uzavřela jsem se do vlastní ulity a doufala, že mi čas pomůže se s rozvodem vyrovnat.

Jenže přišly problémy v zaměstnání a já se začala utápět v depresích. Celé dny jsem se klepala strachy. Když už bylo vyčerpání nesnesitelné, rozhodla jsem se navštívit psychologa. Měla jsem štěstí, hned první pochopil moje problémy.

Domů jsem od něj odcházela s hlavou daleko lehčí a v duši se mi rozhostil klid a vědomí, že vše zvládnu. Začala jsem užívat antidepresiva a večer léky na uklidnění, abych se v noci prospala. V práci se situace naštěstí urovnala a mně se zase začala vracet chuť do života.

Po několika měsících jsem mohla vysadit i antidepresiva. Do budoucnosti už se dívám bez obav a doufám, že brzy potkám někoho, s kým mi bude zase fajn.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Určitě už jste sami poznali, že jste favorité tohoto měsíce. Není divu, když se vám daří vše, na co sáhnete. Jste činorodí, podnikaví a bavíte všechny lidi kolem. Je úplně jedno, zda jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme