Aneta Langerová nebude reagovat na otevřený dopis anarchistů

27. 6. 2006
Aneta Langerová nebude reagovat na otevřený dopis anarchistů
Dost nečekaně se v sobotním vydání deníku MfDnes objevil otevřený dopis adresovaný zpěvačce Anetě Langerové. Anarchistický aktivista Ondřej Slačánek v něj úřadující České slavici vytkl, že se 1. května letošního roku zúčastnila antikomunistického koncertu na pražské Letné.

"Milá Aneto, máš moc. Zároveň je to tak, že moc má Tebe. Stala ses jedním z obrazů moci. Je hezké, že se snažíš zpívat bez playbacku, ale to nestačí," napsal mimo jiné Slačánek v dopisu. "Je třeba rovněž reflektovat svět bez playbacku, který Ti jistě ochotně poskytnou různí antikomunističtí bojovníci nebo kdokoli jiný, kdo z Tebe bude chtít udělat ozdobu svého příběhu a svého usilování. Tento playback se jmenuje ideologie: a v jistém smyslu je docela jedno, zda je „komunistická“, nebo „antikomunistická“,"zdůraznil anarchistický aktivista.

Pokud Slačánek čekal, že zpěvačka začne s jeho názory polemizovat, bude zřejmě zklamán. Anetu Langerovou Slačánkova hozená rukavice nevzrušuje.

"Slyším poprvé, že nějaký takový dopis existuje. Reagovat na něj Aneta zřejmě nijak nebude," řekl tiskové agentuře Korzo zpěvaččin brat a její manažer v jedné osobě Nikola Langer.

Česká slavice má evidentně jiné starosti - připravuje se na letní festivalovou sezónu. Prázdninovou šňůru zahájí Aneta koncertem pro nadaci Světluška na Filmovém festivalu v Karlových Varech.

Další prázdninové koncerty Anety Langerové: 5. července - Festival Rock For People - Český Brod 22. července - Festival Colours of Ostrava 28. července - Festival Senec open air fest - Senec, Slovensko 29. července - Festival Benátská noc - Malá Skála 4. srpna - Festival Okey Léto - Tatranská Lomnica, Slovensko (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud byste si chtěli užít v partnerském svazku trochu legrace, oznamte drahé polovičce, že je Mezinárodní den bez kalhotek. V posledních dnech jste pod vlivem nadcházejícího úplňku, který…

Nejčtenější články

Doporučujeme