Komentáře k článku zpět na článek

Mata69 13. 2. 2019 | 14:13

@Rambíša: Znám firmu a není úplně malá, kde vyvěšují černý prapor za zemřelé zaměstnance i když už byli v důchodu - a na vrátnici na nástěnce visí i parte.

Rambíša 13. 2. 2019 | 12:31

Těšila jsem se dovědět se,jakou to tragickou smrtí zemřel ten milenec - a on si zemře tak obyčejně....Jsem zklamána,asi už tyhle články příště nebudu číst!!!! Chování Anežky bylo trapné a hysterické,jedině že ji ta bývalá spolužačka odradila,no příběh jak noha.Černý prapor se vyvěšoval kdysi za každého zaměstnance,ve větších firmách,kde měli buď stožár nebo aspoň držák na okně,ale tak do 90.let min.století.Dnes leda že by zemřela ředitelka,a kdoví jestli.(moje vlastní zkušenost).

helza 13. 2. 2019 | 09:52

@Karel: No tak - prapor nemusí viset na stožáru, stačí ho spustit z okna. Ano, černý prapor vyvěšuje mnoho firem a i ty, které to nedělají běžně, jej vyvěsí v případě úmrtí některého význačnějšího pracovníka. A dát vědět, že někdo už nepřijde do práce a to nikdy, to je myslím slušnost i v soukromém sektoru. Jak to dát vědět, to už ani nemusím rozebírat.

lebahu 12. 2. 2019 | 17:37

@Karel: Nemám číslo na manželova šéfa (kolegy), i kdybych ho z nějakého důvodu měla a zdálo se mi, že manžel není tam, kde tvrdí, tak bych jim nevolala a neslídila. Naopak kdybych z nějakého důvodu potřebovala zavolat k nim do práce, není problém si číslo na firmu najít na netu. Pokud firma má kde vlajku vyvěsit, tak se to opravdu dělá. A oznámit, že chlap už jaksi do práce nedojde, případně do firmy poslat parte, aby se kolegové mohli přijít rozloučit mi taky přijde normální.

Mata69 12. 2. 2019 | 17:34
Mata69 12. 2. 2019 | 17:33

Zemřít na infarkt není "tragická smrt", to by musel mít nějaký úraz, nehodu...Jinak teda psycho, vášeň až za hrob. Jeden by si u toho krupnul do textilu

Elynor 12. 2. 2019 | 16:42

Ale hysterické to tak trošku je. Veliká láska, touha, pak obrovské výčitky, pak zas slzavé údolí, všechny emoce přehnané a ode zdi ke zdi. Jestli to má Anežka takhle pořád a se vším, tak ten její manžel už má jistě svatozář.

Elynor 12. 2. 2019 | 16:31

@Ruth: Inu, já holt nejsem romantik. Nepotřebuju verše, kytičku fialek, hvězdnou oblohu a tůňku. To jsou všechno prima věci, ale to si můžu obstarat a užít si to i sama. Mně jde o ten sex, když už mám chlapa po ruce, tak nebudu plýtvat časem na fialky. Zejména když vím, že času je málo, protože pán musí domů k manželce.

bojovník 12. 2. 2019 | 16:09
Ruth 12. 2. 2019 | 15:20

@Elynor: Elynor, nebuďte bláhová, jaká romantika, prachsprostá nevěra. Ona mi přijde jako náruživá hysterka, ledva se jí dotkl, už na to vlítli. Kde je čtení veršů, kytička fialek, hvězdná obloha a mlčení při procházce u lesní tůňky...sex, nic víc.

farah.farah 12. 2. 2019 | 14:33

jinak v příbhu mi připadá zajímavý prvek to že dokud šlo o anonimí manželk tak byla v pohodě včetně toho že v jeden čas uvažovali o tom že budou spolu, ale jak zjistila že je to bývalá spolužačka.............tedy nikoli kamarádka jen někdo koho prostě v minulosti znala, tak najednou paní měla děsné morální drama které vyústilo až v to že se s ním chtěla rozejít úplně.....................jsem jediná komu tohle přijde prostě divný? Tak buď chlapa miluju a vím že s ním chci být a počítám vzhledem k to muže je ženatý, že to bude mít dopad i na manželku a děti a pak mi snad bude jedno, jestli je jeho žena někdo, koho jsem kdysi znala ner? jo ještě kdyby to byla blízká kamarádka nebo sestra jejíhož manžela ze záhadných důvodů jako v telenovele nezná tam bych to morální dilema chápala, že nechce ublížit kamarádce/sestře a volila mezi svým stěstím s tím chlapem a ztrátou sestry/kamarádky................nevím asi jsem též cinik ale pokud bych byla tak strááášně zmailovaná že bych byla rozhodnutá rozvést jeho i sebe a vzít si ho, tak mně by bylo tedy úplně putna že s jeho ženou jsem chodila na základku.

farah.farah 12. 2. 2019 | 14:26

@Karel: nevidím důvod, proč by manželka nemohla mít telefon do práce aniž by znala lidi z práce..stačí si posílat z preáce emaily ve kterých je dole podpis a telefon a ústřednu. Navíc v dnešní době má skoro každá firma webovky tak že i kdybyto neměla napsané tak by neměl být problém najít na firmu kontant a buď mail nebo telefon a hned jako první věc tam v pondělí zavolat a nebo napsat na ten infomail...ten často jde na sekterářky firrem a opět v dnešní době chytrých telefonů není problém mít mail v telefonu aby někomu přišel..........pokud to zároveň byla větší firma, tak takovou legraci jako černý prapor mohou i mít, i když s vámi souhlasím, že to v dnešní době není už moc obvylé max jak už někdo psal horníci nebo úřady, tak že mi to taky připadá poněkud nepravděpodobné.

Elynor 12. 2. 2019 | 14:03

@Ruth: Tak já tam četla, že se rozcházeli víc než rok a furt nic. Myslela na něj kudy chodila, odolat nedokázala. Pukalo jí srdce. Bylo jí na umření. Záplava slz. Ubrečená se mu vrhala do náruče. Tohle že není romantika jak bič? No dobře, kytky teda nosit nemusí, to je mi celkem jedno, ale pořád tam to štěstí nějak nevidím. Měla kliku přímo odtamtud, jak se říká, že se jim na to nepřišlo, to jo, ale to museli být asi všichni slepí, protože pochybuju, že by tu vášeň a popisované elektrické jiskření paní úspěšně maskovala. Problém se tím úmrtím taky vyřešil, pravda, ale jakože jsem poměrně dost cynik a leckdy je mi to vyčítáno, nazvat to štěstím... no, jak pro koho. Ten chlap by to asi viděl jinak, o jeho manželce nemluvě. Ale jsem ochotna uznat, že z jistého úhlu pohledu se to jako štěstí někomu jevit může.

Lojzička 12. 2. 2019 | 14:00
Elynor 12. 2. 2019 | 13:44

@Karel: To jezdila ona s tím milencem, ne že všichni z té firmy/fabriky/kanceláře/úřadu/bozi vědí čeho jezdili společně do práce týmž autobusem - i když kdyby to byli třeba zaměstnanci Amazonu, ten sváží lidi z daleka široka firemními busy... ale to zase není malý kolektiv.

Karel 12. 2. 2019 | 13:23
Karel 12. 2. 2019 | 13:22

@Syda1949: Já vždy dělal v soukromé sféře. A v těch firmách by prvně museli vymyslet, kde vzít stožár. Stejně tak určitě nikde ve skladu černý prapor nebyl.

Elynor 12. 2. 2019 | 13:15

@Karel: Tak takhle detailně jsem to nepromýšlela ale proč by nemohla manželka mít telefon k manželovi do práce? I kdyby tam nikoho z jeho kolegů osobně neznala? Můžou tam mít normálně pevnou linku. Taky jsem kdysi mívala telefon k manželovi do práce, přestože jsem ho za celé roky vůbec do práce nevolala, a jeho spolupracovníky jsem neznala, ale to číslo jsem měla, pro případ živelné katastrofy nebo tak něco. No a milenka mohla být na víkend někde pryč, se svým manželem a s dětma, takže se novinku dozvěděla, až když v pondělí ráno došla do práce. Asi to zas nebyla taková drbárna, aby si všichni navzájem honem volali o víkendu a sdělovali si dojmy z úmrtí kolegy. Ona třeba chodila do práce později než ostatní, třeba vodí děti do školy, co já vím, prostě došla a prapor už visel a ostatní už věděli. To mi celé zas tak moc divné ani nepřijde. Spíš mě překvapilo, že mu šla na pohřeb.

Ruth 12. 2. 2019 | 13:03

@Elynor: Elynor, jak jste přišla na to, že ta nevěrná žena bude nosit kytky na hrob milovaného muže????Asi aby tam potkala spolužačku? Za mě o žádnou velkou lásku ani romantiku nešlo, ani z její strany možná, vždyť ho chtěla opustit. Měla výčitky vůči vlastní rodině a taky spolužačce????,ale spíše ji bylo jasné, že to nikam nevede.Když na něho čekala, byla nakonec ráda že nepřišel. Byla realista a smrt za ní vyřešila spoustu věcí:, nepříjemný rozchod, ostudu na pracovišti i doma přinejmenším. Ona z toho vyšla se ctí, užila si,nikoho nezranila, skoro 3 v 1.A i kdyby se náhodou něco proneslo, o mrtvých jen dobře, zase to uhraje na nevinnou a taky třeba neprávem osočovanou..za mě šťastná to žena..

Syda1949 12. 2. 2019 | 12:34

@Karel: Smuteční černý prapor se na podniku vyvěšuje v den, kdy se vedení firmy dozvědělo o úmrtí zaměstnance a sejme se po pohřbu. Černá smuteční vlajka se umístí na vrchol žerdě.

Karel 12. 2. 2019 | 12:12

@Elynor: Možné to je. Ale čím víc nad tím přemýšlím, přijde mi to podezřelé. Příběh je příliš stručný na správné posouzení. Podle příběhu manželka o nevěře nevěděla, tedy předpokládejme, že se nestarala o to, kde manžel pořád je a komu pořád volá. Nebo jí musel manžel o práci vykládat samé báchorky. Ale když je zdrcena smrtí manžela, bez problému o víkendu má telefonní číslo na nějakého kolegu nebo šéfa. Ale moc nesedí to, aby manželka někoho z té práce znala. Pak by se snad dovtípila, že manžel nemá pořád přesčasy. Navíc si jich nikdo v tom malém kolektivu nevšímal, což buď svědčí o nezájmu nebo byli ti dva mistři nevěry. Ale paní píše, že to byl malý kolektiv, což by měla být drbárna. Proto ani nesedí, že ona to zjistí až příchodem do práce, zatímco v práci jsou všichni informováni. Ale zároveň podle mé úvahy ta paní byla jediná z té práce, s kým se manželka, její bývalá spolužačka, znala. K tomu ani nesedí to, že ta paní byla v nevědomosti celý víkend, když její dříve milovaný a poté zhrzený milenec nebyl k sehnání. Asi té manželce nebylo divné, že má manžel x zmeškaných hovorů.

Elynor 12. 2. 2019 | 11:45

@Karel: Ale jo, dělá se to. Ne úplně běžně všude v každé firmě, ale třeba na úřadech jo, nebo někde ve fabrice, kde je aktivní personalista. No a do zaměstnání se patrně nevolá kvůli praporu, ale proto, aby se oznámilo, že pán nepřijde do práce, an toho již není mocen. V pátek ho kleplo, v pondělí visel prapor, to je dost času na to, aby se to v práci dozvěděli a nějaký aktivista si vzpomněl na prapor.

Elynor 12. 2. 2019 | 11:39

@Ruth: Šťastná? No, osobně tedy neshledávám žádné zvláštní štěstí v možnosti nosit květiny na hrob milovaného muže. Ten můj zemřel před 13 lety, a pořád se to štěstí nějak nedostavilo... nebo máme velmi různou představu o pojmu "štěstí".

Karel 12. 2. 2019 | 10:51

Dnes se přidám k všeobecné kultuře hledání nesrovnalostí ve zdejších příbězích a položím otázku. To se normálně ve firmách vyvěšuje černý prapor za zaměstnance? Možné to je při nějakém neštěší u horníků, u policiistů, hasičů atd. Ale celý příběh je víceméně nudná story o obyčejné nevěře a najednou si v posledním odstavci musím říct: ,,Co to je za blbost?" Někdo zjevně chtěl nějaký dramatický konec nebo tak. Pána někde složí infark a jeho žena nebo kdo hned volá do zaměstnání, hlavně aby nezapomněli vyvěsit černý prapor na jeho památku.

Ruth 12. 2. 2019 | 09:03

Přečtěte si také

Horoskopy

Využijte své schopnosti na maximum, protože jste podnikaví a kreativní. Určitě se vám povede v…

Nejčtenější články

Doporučujeme