Ani v menopauze vás nemusí trápit inkontinence. Jak jí předejít či se jí zbavit?

26. 1. 2021
Ani v menopauze vás nemusí trápit inkontinence. Jak jí předejít či se jí zbavit?
Inkontinenci nemusíte akceptovat jako nezbytnou součást menopauzy a stárnutí vůbec. Nechtěnému úniku moči lze nejen předcházet, ale když už k němu dochází, lze se jej zbavit.

Přece si podle toalet nebudete plánovat svůj život

Nechtěný únik moči (inkontinence) je problém, který trápí častěji ženy než muže. Může za to nejen kratší močová trubice, ale také stavba a uložení pohlavního a vylučovacího ústrojí. K tomu se přidávají další faktory, které namáhají pánevní dno, například těhotenství, ale i obyčejná obezita. A také menopauza, kdy kvůli snižující se hladině hormonů klesá i elasticita tkání.

Únik moči může být jen drobný, například ucítíte jen pár kapek v kalhotkách, když se od srdce zasmějete, cvičíte či zvednete něco těžkého. Nebo se může objevit náhlá potřeba navštívit toaletu, ale než se tam dostanete, dojde k nehodě. Problém s inkontinencí máte i v případě, že pravidelně nosíte intimku, aby zachytila unikající moč, nebo své aktivity plánujete podle toho, zda je v místě dostatek toalet.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V poslední době stále s něčím zápasíte a stejně nedosáhnete na úspěch. Zkuste se na všechno vykašlat a nebrat věci vážně. Člověku se prostě někdy nedaří a i kdyby se rozkrájet, tak se všem…