Ankety Strom roku 2007 zná již svých 12 finalistů

25. 6. 2007
Ankety Strom roku 2007 zná již svých 12 finalistů
Ve středu 20. června vybrala porota 12 finalistů celostátní ankety Strom roku 2007, kterou pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí Martina Bursíka. Porota vybírala z celkového počtu 88 nominovaných stromů.

„Do ankety přišly návrhy od jednotlivců, obcí, škol i zájmových a občanských sdružení. Po celé republice se konalo také 9 regionálních kol, z kterých do celostátní ankety Stromu roku postoupili jen vítězové,“ uvedla Klára Slámová z Nadace Partnerství. Do finále se probojovalo šest lip, dva buky, hrušeň, dub, javor a platan z 11 krajů ČR.

O dalším postupu finalistů již bude rozhodovat veřejnost. Hlasy „svému“ stromu mohou lidé zasílat od 1. srpna do 11. října pomocí hlasovacích archů nebo dárcovských SMS zpráv ve tvaru DMS STROM1–12 odeslaných na číslo 87777. „Výtěžek z hlasování bude použit na výsadbu nových stromů po celé republice z programu Nadace Partnerství Strom života. Odměnou pro vítězný strom pak bude jeho odborné ošetření, které provede zahradnická firma Eden na jaře příštího roku. Pokud bude strom zdravý, vysadíme za ušetřené peníze nové stromky v jeho okolí,“ dodala Slámová. Vítězný strom bude slavnostně vyhlášen 20. října v průběhu Koncertu pro stromy, na kterém vystoupí bratři Ebenové.

12 finalistů ankety Strom roku 2007 1) Sokolské lípy na Spořilově – Praha 2) Lípa ve Staré Lysé – Středočeský kraj 3) Švandova lípa – Jihočeský kraj 4) Hrušeň v Hrachovišti – Jihočeský kraj 5) Lípy ze Sedliště – Plzeňský kraj 6) Školní buk – Liberecký kraj 7) Stolanský javor – Pardubický kraj 8) Prosetínský dub – Vysočina 9) Platan na Kociánce – Jihomoravský kraj 10) Stojanova lípa – Olomoucký kraj 11) Polomská lípa – Moravskoslezský kraj 12) Buk na Bařince – Zlínský kraj

zdroj: Klára Slámová, Nadace Partnerství

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední zářijový den prožijete příjemně a tajně doufáte, že se ani v říjnu nic nezmění. Neklesejte namysli, protože se v následujícím měsíci blýsknete v mnoha oblastech a nezůstanete…