ANNA (39): Muž je šíleně hlučný. Někdy mám chuť se v tichu vytratit

14 komentářů

Ajka
8. května 2023 • 14:20

Některé zvukové projevy patří jednoznačně do soukromí, do absolutního soukromí. Nedovedu si představit, že bych si před partnerem klidně jen tak nahlas prdla nebo on přede mnou. Nebo že bych před ním nebo před kýmkoli z rodiny hlasitě zívala a ještě přitom vrčela jak nějaké zvíře - přesně tohle jsem vícekrát zažila při návštěvě našich příbuzných, když se ve vedlejším pokoji probouzel jistý příbuzný. Nejdřív jsem se toho zvuku i přes dvoje zavřené dveře lekla a přemýšlela, co to je za strašný zvukořev! Takových podobných zážitků jsem měla v životě víc. Jedna známá před našim domem zívala tak hlasitě, že to šlo slyšet desítky, možná stovky metrů od nás. Styděla jsem se za ni, jak se chová. Upozornit ji na její nevhodné chování mi přišlo divné, tak jsem to nechala být. Ale nechápu, že někteří lidé nemají sebereflexi a nejsou schopni si uvědomit, že se chovají jako zvířata. Mlaskání, srkání a hltání u jídla se mi hnusí a když tohle někdo v rodině dělá (většinou ne), tak ho poprosím, aby to nedělal. I doma se potřebuji cítit dobře, jako mezi lidmi, a ne jako mezi primitivy, jako mezi zvířaty. Snad jsme lidi a měli bychom k sobě navzájem mít ohled a chovat se důstojně člověka. Ne jak neandrtálci.

Pepa z depa
7. února 2023 • 17:56

Pozor na to.z podobne "alergie"na ne-chovani partnera se muze vyvinout i domaci zabijacka !

Linda
13. listopadu 2022 • 10:55


Hele, ........a to pan jeste netrpi sennou rymou jako muj zet, to se teprve otrasa
barak v zakladech.
A neklape celistmi pri konzumaci jidla, to je pak utrpeni s nim sedet u stolu.Kdyz si pak dovolim poznamku na adresu sveho zete o jeho chovani pred svou dcerou, tak me hned usadi s tim, .......".no prosim te mami.............Peta za to preci vubec nemuze."!

Milena
20. září 2022 • 10:08

To muj muz kdyz prijde domu tak to je jako kdyz prijde deset deti... chce to mit zkratka smysl pro humor!!!! :achjo: :tleskani :laska:

Mikl
18. září 2022 • 6:25

Jak je to popisováno, pán byl pravděpodobně takový již při seznamování, takže nechápu, že to paní neodradilo ..Jestli to však pán začal provádět až později, tak nebylo nic jednoduššího si o těch věcech hned na začátku otevřeně popovídat...Jestliže to paní není schopná udělat a "jen" trpí, tak ten vztah je od začátku divný a nenormální... Přeji všem pěkný den-

jana
16. září 2022 • 15:19

Ono to nebude tak zlý, když s tím paní x let byla v pohodě a pořídila si s tím "úplně nemožným" chlapem dvě děti. Spíš působí ponorka a už jí vadí, že ten druhej i dejchá. Chtělo by to si odpočinout, nejlépe do lázní, ona do Luhačovic, on do Karlovejch Varů.

Milena
16. září 2022 • 16:09

@jana: Presne!!!

SandraN
16. září 2022 • 13:27

Jsou věci, které nám na partnerovi....a jistě i partnerovi na nás... vadí. Jde o to, jak dalece je každý schopen to unést a tolerovat. Jakmile to dospěje do fáze, že člověk slyší, že druhý přišel domů a už má v sobě silný pocit averze....už se toho mnoho nenadělá...

15. září 2022 • 18:44

Ja fakt nechapem preco mu to nepovie. Mozno by sa nad sebou zamyslel a sa krotil. To co maju za manzelstvo ked po 9 rokoch sa boja porozpravat.

Elynor
15. září 2022 • 8:41

Tomu nerozumím. Podle popisu ten muž byl vždycky takový, tedy i před svatbou, takového si ho vzala, devět let s ním je, celou dobu jí to nevadilo, má s ním dvě děti, a najednou až teď je to nesnesitelné. No, snad si to měla promyslet dřív, než se vdala za takového neandrtálce.

Kim
15. září 2022 • 16:54

@Elynor: Souhlasím. To si dřív nevšimla, že se chová takhle? Buď jí to nevadilo, tak ať se ho teď nesnaží převychovávat a nebo jí to vadilo a pak nerozumím sňatku a dvěma dětem. Jinak já bych se za manželovo chování neomlouvala. Proč, já nic neudělala, nezájem, jeho ostuda.

mambule
15. září 2022 • 9:58

@Elynor: Neandrtálec :-))) mně spíš připomíná nějaké zvíře, nechci napsat přímo dobytek. Tyto zlozvyky se těžko odnaučují, možná by pomohlo něco na způsob protištěkacího obojku :-)Pán asi není zlý, tak si ho holt vzala i s touto vadou (nikdo není dokonalý) a alergii získala postupně.

Elynor
15. září 2022 • 10:19

@mambule: Sice nikdo není dokonalý, ale zas proboha to má nějaké hranice. Naprosto si neumím představit, že bych mohla milovat a respektovat člověka, který má popisované tělesné a zvukové projevy, a ještě si myslí, jaká je to legrace. Člověka, za kterého se musím stydět a omlouvat se za jeho projevy jiným lidem. A že se na to musí dívat dvě malé holčičky, jakým je jim asi takovýhle otec vzorem? Vyrostou v tom, že je normální se chovat jako to hovádko boží? Pořídí si také takové manžely? Au. :zelenac: Podle mě není moc šancí, že by si pán uvědomil, jak působí. Možná že v tom taky vyrostl, nevím, ale pořád to není omluva. Těch dcer je mi líto. Snad nějaká léčba šokem, aby ho to trklo, jenže tihle balíci si to vesměs nepřipouštějí, myslí si, jak jsou neodolatelně chlapáčtí a vtipní.

kaaj
15. září 2022 • 8:36

To ale není o hlučnosti. Znám hlučné lidi, nechají si to zpravidla vysvětlit... To je o inteligenci a vychování, eventuelně nevychovanosti partnera :-) ...

Doporučujeme

Články odjinud