ANNA (45): Zjistili jsme, že manžel není otcem našeho dítěte. Co dál?

23. 1. 2018
ANNA (45): Zjistili jsme, že manžel není otcem našeho dítěte. Co dál?
I když měla Anna hezké manželství, stačila jedna noc, aby šlápla vedle. Teď se její úlet provalil a vypadá to, že přijde o rodinu. Co by měla udělat, aby situaci zachránila?

Každý občas dělá v životě chyby. Já jsem se vždycky snažila, abych nikomu neubližovala a aby moje chyby neměly vliv na ostatní. Jednou jsem šlápla vedle, dodnes si to vyčítám a nedávno mě moje životní chyba dohnala.

S manželem jsme spolu dlouhých dvacet let, a i když si dokážeme slušně vjet do vlasů, když se naskytne nějaký problém, musím říct, že se máme pořád rádi a rozumíme si. Teda donedávna tomu tak bylo, než to zničila moje hloupost.

S Alešem spolu máme dvě dcery. Starší se narodila tři roky po svatbě, brzy oslaví osmnáctiny a odmaturuje. Mladší dceru jsem měla o čtyři roky později, teď jí je třináct let. A právě k ní se celý můj příběh váže.

Devět měsíců předtím, než se narodila, jsem se dopustila chyby, které budu do smrti litovat. Dodnes si nedokážu vysvětlit, co mě k tomu vedlo. V té době jsme byli s Alešem v úplné pohodě, oba nadšení ze starší dcery, která krásně rostla a dělala nám radost. S Alešem nám to klapalo, v té době jsme se ani nehádali a vlastně jsme prožívali takové druhé líbánky.

Jenže v tu dobu mě také čekal můj první krátkodobý pobyt mimo domov. Měli jsme totiž s firmou, ve které pracuji, teambuilding. Aleš péči o malou zvládal skvěle, takže jsem se nebála nechat je doma samotné, i když jsem věděla, že se mi bude stýskat.

Na teambuildingu jsem se nakonec skvěle bavila, byla to také po dlouhatánské době moje první příležitost, kdy jsem mohla trochu zapařit. No, trochu… Nakonec to dopadlo tak, že jsem se opravdu hodně opila a vlastně jsem ani pořádně nevěděla, co dělám.

Velkou část večera jsem se bavila s kolegou, který mi byl vždycky sympatický a já jemu očividně také. Byl stejně jako já ženatý, takže mě nikdy nenapadlo, že by mezi námi něco mohlo být. Jenže ten večer jsme oba vypili víc alkoholu než obvykle a bohužel to skončilo špatně. Ráno jsem se v jeho posteli probudila s příšernou kocovinou a černým svědomím, rozhodla jsem se ale, že tuto chybu zatajím a můj spolupachatel samozřejmě souhlasil.

O pár týdnů později jsem zjistila, že jsem těhotná. Samozřejmě mi hlavou proběhla myšlenka, jestli otcem nemůže být můj kolega, ale s manželem jsme v té době vedli velmi aktivní sexuální život, takže jsem tuto možnost okamžitě zapudila.

Brzy se nám narodila druhá dcera a naše rodinka byla naprosto šťastná. Sem tam se mi sice sevřel žaludek při pomyšlení, co by, kdyby… Ale jak čas plynul, černé myšlenky byly čí dál víc ojedinělé, takže jsem se pomalu uklidňovala. Pravda mě ale nakonec přece jen dohnala. Dcera byla před časem nemocná a musela podstupovat řadu lékařských vyšetření a spolu s ní i my s manželem. Nakonec šlo v podstatě o planý poplach a dcera se uzdravila, toto martyrium ale mělo jiný dopad. Při vyšetřeních se totiž zjistilo, že Aleš není jejím otcem.

Asi si ani neumíte představit, v jakém pekle teď žiji a jak moc své chyby lituji. Manžel tvrdí, že mi tohle nedokáže nikdy odpustit, a chce se rozvést. Dcera zatím nic neví, ale je mi jasné, že jí to jednoho dne budu muset říct stejně tak jako mému – teď už bývalému – kolegovi. Vůbec netuším, jak mám s celou situací naložit, a hlavně jak zachránit svoji rodinu, kterou nechci ztratit. Obávám se ale, že za svou dávnou chybu tvrdě zaplatím…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, do nového pracovního týdne vstupujete nejistým krokem. Pokud o sobě a svých schopnostech pochybujete, nebuďte negativní. Čas od času se objeví nějaká ta chybička, ale ze šéfova…

Nejčtenější články

Doporučujeme