ANNA (54): Na silvestra jsem podpálila byt, nakonec jsem zahořela láskou

1. 1. 2019
ANNA (54): Na silvestra jsem podpálila byt, nakonec jsem zahořela láskou
Už je to dávno, co Anna prožívala těžké období, dodnes ale věří, že všechno zlé je k něčemu dobré. Aby ne, její třicet let starý zážitek je vyloženě osudový!

Tento silvestr proběhl už před dávnými roky, ale byl pro mě tak zásadní, že na něj nikdy nezapomenu. Tehdy mi bylo něco málo přes dvacet let, když se můj život změnil.

Měla jsem náročný rok. Byla jsem single, musela se vystěhovat z nájemního bytu a najít si jiný podnájem a dostala jsem výpověď. Naše firma zkrachovala. Takže Vánoce nebyly moc veselé a na silvestra jsem neměla vůbec chuť slavit.

Naštěstí jsem měla kamarádku se stejným nechutenstvím, takže jsme se rozhodly sejít se v mém novém minibytě, nalévat se šampaňským, živit se křupkami a pouštět si romantické filmy.

Ven nás vylákaly až novoroční ohňostroje. Ty nám vrátily dobrou náladu. Začaly jsme zase na chvíli věřit, že to nejhorší už jsme si zkrátka vybraly a už bude všechno jen lepší.

Když jsme se po dvouhodinové procházce vrátily domů, nevěřily jsme vlastním očím. Před domem stálo hasičské auto. „Někdo ze sousedů asi zapomněl zhasnout svíčku,“ podotkla jsem a v tu chvíli mi došlo, že jsem to byla já!

„Vy jste majitelka toho bytu?“ chtěl vědět jeden z hasičů. „Ne, jen nájemnice,“ odpověděla jsem a v duchu nadávala sama sobě, že místo toho, abych myslela na škody, které se odehrály v mém pronajatém domově, přemýšlím o tom, jak je ten hasič pěkný chlap. „Žádné velké škody naštěstí nejsou,“ ujistil mě, „jen spousta dýmu.“ Škoda, říkala jsem si. Kdyby byly větší škody, třeba by se zdržel déle.

Druhý den odpoledne na mě před domem čekalo překvapení – on. „Chtěl jsem se ujistit, že je všechno v pořádku,“ řekl mi s úsměvem. Pozvala jsem ho do svého stále ještě neuklizeného začouzeného bytu a nabídla mu čaj. „Co kdybych vám to pomohl uklidit?“ zeptal se.

A tak jsme strávili společné odpoledne. Během úklidu jsme o sobě zjistili, že jsme oba single a je nám spolu dobře. A můj hasič už neodešel. Zůstal večer i další den a po měsíci se ke mně definitivně nastěhoval. A navíc přišel s nabídkou, která se neodmítá: s pracovním místem u nich na stanici.

O další dva roky později mě přesně na silvestra požádal o ruku, v létě jsme se brali a příští silvestr byl ve znamení sladkého tajemství, kdy jsem mu za zvuku ohňostroje pošeptala, že v následujícím roce už budeme tři.

Nakonec z nás je pětičlenná rodina, protože po synovi přišla ještě naše dvojčátka – holčičky. Nejstarší syn už založil svoji rodinu a v duchu našich tradic nám loni na Silvestra oznámil, že budeme prarodiči. Dcery mají ještě čas, ale obě už mají vážnou známost.

A my s manželem jsme letos na Silvestra oslavili třicet let od našeho seznámení. Pořád se poslední den v roce snažíme jeden druhého překvapit nějakou drobností a věříme, že všechno zlé je k něčemu dobré. Jsme toho důkazem!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Lvi, Mars je v krásném postavení k vašemu znamení, proto jste průbojní a plni energie. To však neznamená, že byste se měli zanedbávat! Každodenní odpočinek je na místě a udělá vám moc…

Nejčtenější články

Doporučujeme