ANNA (55): Manžel flirtuje s mladými holkami, ty se mu smějí

28. 7. 2017
ANNA (55): Manžel flirtuje s mladými holkami, ty se mu smějí
Anna prožívala spokojené manželství až do chvíle, kdy se jejímu manželovi začalo zdát, že už mu nejspíš ujely všechny vlaky. Z gentlemana a obdivovatele žen se stal neatraktivní stařík, který se otáčí za každou sukní. A dělá to okatě přímo před Annou.

Můj manžel byl velký milovník žen odjakživa. Věděla jsem to o něm a s tímto vědomím jsem si ho i brala. Věrnost pro mě nebyla prioritou, byly jiné věci, kvůli kterým jsem si ho vážila. Jiné ženy možná doma měly věrného pecivála, ale ten mohl mít zase jiné chyby. Můj manžel byl sice možná trochu do větru, ale pokud vyváděl i poté, co jsme se stali manželi, dal si záležet na tom, aby byl diskrétní a já se nic nedozvěděla. Imponoval mi navíc tím, jaký byl gentleman, jak se o mě hezky staral a později i jaký byl skvělý otec. Plus jsme měli společné zájmy, takže jsem svého rozhodnutí nikdy nějak zásadně nelitovala. Tedy až do posledních let.

Jak už jsem zmínila, pokud měl Jarda – tak se jmenuje můj manžel – během našeho manželství nějakou aférku, nikdy se ke mně nedonesla. V manželství nám to vždy klapalo, takže na to možná ani neměl příliš myšlenky. Obzvlášť když se nám narodily děti, které byly velmi náročné, zcela se ponořil do jejich výchovy a péče o rodinu, takže si ani moc neumím představit, kam by vtěsnal ještě nějaké svoje úlety. Navíc jsem se pořád snažila vypadat atraktivně, takže jsem snad pro něj stále zůstávala přitažlivá.

Děti už nám ale odrostly a mají vlastní rodiny. S manželem opět žijeme sami a příležitostně se staráme o vnoučata. A Jardu zřejmě popadla nějaká druhá míza nebo nevím, jak si to mám vysvětlit. Otáčí se za každou mladou sukní, flirtuje se servírkami v restauraci, kam jdeme na večeři, s prodavačkami v obchodě i s uvaděčkami v kině. Tedy pokud jsou mladší než třicet let. Jakmile letíme na dovolenou, je to ještě horší, protože mladá těla v plavkách ho dráždí ještě víc. Pochopitelně mladé slečny z něj mají srandu a vtipkují na jeho adresu, což můj zaslepený manžel nevidí a má pocit, že i ony s ním koketují. Připadá si tak atraktivní, a přitom se ztrapňuje čím dál víc. Nutno dodat, že ani příliš atraktivně nevypadá – bříško mu utěšeně roste a plešatost zřejmě zdědil z matčiny strany.

Nejhorší na tom všem ale je, že naprosto nebere ohledy na mě. Všechny tyto jeho flirty probíhají přímo před mýma očima, zatímco on se tváří, jako bych byla vzduch. Dokážu pochopit, že se raději ohlédne za mladou atraktivní dívkou než za mnou. Ačkoliv se snažím udržet ve formě, jak jen to jde, dvacetiletému krásnému tělu se už prostě nemohu vyrovnat. Jenže on jakoby úplně zapomněl na moji existenci a nebere na mě žádné ohledy. Často se setkávám se soucitnými pohledy oněch dívek, které se Jarda snaží okouzlit, a je mi ještě trapněji.

Samozřejmě jsem se snažila si o tom s Jardou promluvit, ale k ničemu to nevedlo. Tvrdí, že jsem po přechodu podrážděná a že na něj žárlím, protože o něj mladé ženy mají zájem. A navíc žárlím i na ně, protože jsou mladé a sexy. Prý navíc můžu být ráda, že se na ně jen kouká a baví se s nimi, ale jinak je mi věrný. Co by prý za to jiné ženské daly? Navrhla jsem i kompromis, ať si to své koketování a vilné pohledy nechá na okamžiky, kdy nejsme spolu, ať si nemusím připadat tak poníženě, ale ani tady jsem se nesetkala s úspěchem. Marně přemýšlím, kam se poděl ten gentleman, který mě před lety tak okouzloval tím, jak mu záleželo na tom, abych byla spokojená. Vrátí se ještě?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený vás v práci drtí, ale vy se tomu nepoddáváte. Ani na home office nemáte klid, protože skloubit péči o děti a profesní povinnosti není snadné. Už brzy se z negací vymaníte a svět…

Nejčtenější články

Doporučujeme