Anne Hathaway: Dietou jsem se trápila v pubertě. Teď chci být raději zdravá!

6. 8. 2011
Anne Hathaway: Dietou jsem se trápila v pubertě. Teď chci být raději zdravá!
Často si stěžuje na to, že se ve světě filmového průmyslu považují vystouplá žebra a útlý pas za naprostou nutnost. Chvílemi bojuje proti trendu přehnané štíhlosti, jindy mu podlehne a sama se podrobí dietnímu režimu.

V Hollywoodu si musíte dávat pozor na to, abyste nenosila větší velikost než 36, jinak začnete být považovaná za příliš tlustou. Mě snad berou především jako herečku, a tak si možná pár kilo navíc můžu dovolit. Jde přece o herecký talent, a ne o sex-appeal, já opravdu nemám čas se trápit svojí váhou,“ vrtí hlavou Anne, která si většinou pořizuje svršky velikosti 38. Podle běžných měřítek je štíhlá, avšak filmoví producenti mívají někdy přemrštěné nároky. Jak se s tím půvabná herečka vyrovnává?

Pubertální deprese

„Když jsem byla v pubertě, svou váhou jsem se trápila. Kolem mne se pohybovaly dívky, které byly bez námahy velmi hubené, a já se snažila vypadat jako ony, ovšem s tím rozdílem, že mě to stálo spoustu úsilí. Zjistila jsem, že moje tělo k tomu není uzpůsobené. Došla jsem k závěru, že to nejlepší, co pro sebe můžu udělat, je zůstat zdravá,“ rekapituluje. Netají se tím, že v období dospívání trpěla depresemi a nízkým sebevědomím.

A to i přesto, že v pouhých osmnácti letech zazářila v hlavní roli filmu Deník princezny. „Anne je ženou mnoha talentů. Nazval bych ji kombinací Julie Roberts, Audrey Hepburn a Judy Garland,“ vychvaloval ji už tehdy režisér Garry Marshall.

Konzervativní kuchařka

„Nemám při vaření moc velkou fantazii. Většinou postupuju přesně podle receptu, ale baví mě to,“ popisuje své kuchařské umění. Dlouho se stravovala vegetariánsky, a dokonce koketovala s veganstvím, ale už vloni nadšeně jednomu časopisu popisovala, že si doma ráda připravuje kuřecí maso. Jejím oblíbeným jídlem je teď kuře pečené na pořádné porci másla. „Nemůžu pozřít žádné vnitřnosti. Nedávno se jeden můj kamarád vrátil z Bhútánu a ukazoval mi fotografie, na nichž si pochutnávají na vnitřnostech nějakého zvířete, což mi připadalo nechutné. V tomto ohledu moc velká experimentátorka nejsem,“ směje se.

Ďábel nosí dietu

V úspěšné romantické komedii Ďábel nosí Pradu si zahrála ambiciózní absolventku práv, která se stane asistentkou mocné vládkyně módního průmyslu a začne se měnit z usedlé studentky v milovnici drahé módy. Při natáčení filmu držela striktní dietu. „Byla jsem na svou výšku až příliš štíhlá. Živila jsem se jen ovocem, zeleninou a rybím masem, což bych nikomu nedoporučovala. Moje kolegyně Emily Blunt a já jsme hlady skoro brečely,“ přiznala později. Při práci většinou snídá omeletu z vaječných bílků a zeleninové burritos ohřáté na páře.

„Snažím se jíst jen zdravé věci. Když pracuju, jsem tak koncentrovaná na roli, že mi nevadí vynechat dezert nebo pečivo.“ Na konci filmování zjistila, že se obvod jejích stehen zmenšil o tři a půl centimetru, na což byla opravdu hrdá. „V téhle oblasti hubnu jen obtížně, je to moje slabá stránka,“ přiznává.

Agentka 99

Když dostala přede dvěma lety roli agentky 99 v akční komedii Dostaňte agenta Smarta, režisér ji k hubnutí nenutil. „Muži v Hollywoodu udělají cokoli, aby ženy přiměli k dietám. Já jsem měla štěstí na citlivý přístup,“ řekla později s uznáním. Přesto se rozhodla, že se sebou něco udělá, a svěřila svůj trénink do rukou profesionální trenérky Ramony Braganza, která spolupracovala s Jessicou Albou. Na začátku neměla přehnaná očekávání a své koučce řekla: „To, co jsi dokázala s Jessicou, mě ohromilo. Chápu ale, že moje tělo může reagovat jinak.“ Chtěla být v co nejlepší kondici, aby zvládla triky, které byly součástí její role, takže se začala stravovat odlehčeně a do tréninků zařadila výpady, které jí zpevňovaly stehna. „Trénovala jsem ji jako atletku, protože jsem chtěla, aby dobře zvládla filmové bojové scény. A to vyžaduje spoustu šikovnosti a rovnováhy,“ nechala se slyšet její trenérka.

Tajné tréninkové triky

„Každý se tehdy staral o to, abych měla dost vytrénovaný zadeček, moje role to totiž vyžadovala,“ nešetří zajímavými detaily z natáčení. K tomu, aby pracovala na hýžďovém svalstvu, používala jednoduchý cvik, který ji naučila trenérka. Desetkrát za sebou vyskočila na lavičku či nízkou židličku nejdříve pravou nohou, a pak levou. Sérii cviků opakovala třikrát až pětkrát za sebou. Žádné cvičení neprováděla vsedě, vždycky stála na obou nebo na jedné noze. Díky tomu nejen shodila pár kilo, ale navíc si vybudovala svaly. „Jsem hrdá na to, že jsem se netrápila a že jsem to zvládla svým vlastním tempem.“

Hubnutí ze stresu

Přede dvěma lety v červnu se hubnutí dostavilo bohužel nechtěně – jako následek stresu, který jí způsobilo zatčení jejího tehdejšího přítele Raffaela Follieriho. Byl obviněn ze zpronevěry a praní špinavých peněz a nakonec byl odsouzen ke čtyřem a půl letům ve vězení. Problémy vedly k rozchodu, díky čemuž herečka shodila 14 kilogramů a začala nosit o dvě čísla menší velikost. V poslední době bývá viděna s hercem Adamem Shulmanem. Snad bude příště tmavooká diva hubnout jen kvůli rolím, a ne kvůli srdečním karambolům.

Další zajímavé články najdete v aktuálním vydání časopisu Dieta.


POJĎTE NAKUPOVAT DO BUTIKU NA DÁMA.CZ!

ČTĚTE TAKÉ: Agáta Hanychová: Komplikovaný porod syna Kryšpína!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nekazte si den náročnými rozhodnutími a nebavte se o zásadních věcech. Stejně byste se k ničemu nedopídili. Neplánujte si ani náročné výlety se sportovní tématikou. Momentálně jste v…