Aprílový den

4. 4. 2000
Moje žena zpívá ve smíšeném sboru, měla v deset hodin dopoledne Aprílový koncert a přála si, abych jej zhlédl. Nu dobrá, v deset jsem měl být v parku, kde se koncert konal.

Aprílový den

První den v měsíci dubnu je zasvěcen všem šprýmařům a vtipálkům. Na apríla, jak je tento den v Čechách nazýván, si můžete beztrestně z kohokoliv vystřelit. Samozřejmě, že se najdou tak ješitní jedinci z nichž není radno si dělat dobrý den ani na apríla. Takových lidí zná každý asi spoustu a není třeba to dále rozvádět.
Pro mě byl letošní apríl vyjímečný. Legraci si ze mě neudělal žádný konkrétní člověk, ale život. Mám-li být ještě upřímnější, tak jsem si ze sebe vystřelil sám.
Moje žena zpívá ve smíšeném sboru, měla v deset hodin dopoledne Aprílový koncert a přála si, abych jej zhlédl. Nu dobrá, v deset jsem měl být v parku, kde se koncert konal. Protože jsem si chtěl předtím ještě něco vyřídit, zapomněl jsem se trošku u počítače a procitl až asi tři čtvrtě hodiny před zahájením. Cesta do parku trvá od nás z domu asi půl hodiny,ale musel jsem ještě obléct sebe a čtrnáctiměsíční dceru. Bylo to na knop, ale stíhal jsem. No, ne zas tak docela. U libereckého PKO jsem by ve čtvrt na jedenáct, ale co nevidím, v parku nikdo není. Obešel jsem jej jednou, podruhé, nikde ani noha. Když se mě přišel pan správce zeptat, co si přeji, prohlásil, že o žádném koncertě neví. V tu chvíli mi došlo, že v Liberci je těch parků víc, pomalu jsem se zhroutil,a pak se začal smát.
Se ženou jsme se dohledali až po koncertě za pomoci mobilů a největší vtipem bylo, že jsem kolem parku, kde se ten koncert skutečně konal, procházel přesně v deset hodin. Naštěstí žena přijala omluvu a s chutí se zasmála mé zapomnětlivosti.
Po návratu domů nás čekalo další překvapení. Dcera si z ničeho nic stoupla a přešla pokoj. Chození se jí natolik zalíbilo, že pak půl hodiny nepřetržitě kroužila po bytě. Domnívali jsme se, že jde také o apríla a druhý den bude Kristýnka opět běhat po čtyřech. Omyl, o dva dny později krouží po bytě zásadně po dvou. Jestli to nebude tím, že Kristýnka význam slova apríl, ještě zcela nechápe. Vlastně ho ani nezná, tak tu chůzi tedy myslela zcela vážně.
Ke krásnému prožitku dne přispěla odpolední procházka v námi tolik milovaných skalách. Kdo ještě nikdy nebyl ve skalním městě na Kalichu u Malé skály, ten by to měl co nejdříve napravit. Malinkaté skalní městečko, ještě zcela neobjeveno davy turistů a nedělních výletníků, je prostě úchvatné. Jelikož je ale kolem Malé Skály takových městeček více, jsem moc rád, že žena neměla koncert v jednom z nich.

Autor: Tomáš Neuman

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, nový pracovní týden vás vítá s otevřenou náručí a nabízí nespočet profesních úspěchů a příjemných okamžiků. Pokud pracujete v oblasti duševního a estetického směru, máte…

Nejčtenější články

Doporučujeme