Arnošt Lustig: Knihu o Karlu Gottovi již nestihl napsat!

1. 3. 2011
Arnošt Lustig: Knihu o Karlu Gottovi již nestihl napsat!
Spisovatel Arnošt Lustig (+ 85) před sebou měl ještě mnoho nesplněných plánů. Jak prozradil krátce před svou smrtí, chtěl napsat knihu o Karlu Gottovi.

"Mohl bych napsat celou brožuru, jak je těžké o Gottovi napsat knížku. Myslím si, že Karel Gott si zaslouží knížku, jaká o něm ještě nebyla. Kromě té první ("Říkám to písní", s níž mu pomáhali bratři Štaidlovi ).

Musíme být ale trpěliví, jsme ještě oba mladí," řekl tehdy spisovatel, který zemřel v sobotu 26. 2. 2011 po těžké nemoci ve věku nedožitých pětaosmdesátin.

Spisovatel se těšil i na obraz od Mistra: "Gott je nadaný malíř. Slíbil mi, že když se mu bude knížka líbit, namaluje mi můj portrét s tahací harmonikou, nebo saxofonem. Na to se těším. Tu olejomalbu mu neodpustím."

Lustig však velmi dobře věděl, že i pro zkušeného a respektovaného spisovatele, jakým sám byl, je těžké psát o lidech, kteří ještě žijí. "Nikdy nepište o živých, jen o mrtvých. Mrtví se nemohou bránit. Příběh jejich života je u konce," říkával.

Snad proto kniha nebyla nikdy napsána.

ČTĚTE TAKÉ:
Návrat anorexie? Proboha, jen to ne!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Díky podpoře Pluta nastává vhodný čas pro vás, kteří potřebujete vyplatit nějaký dluh. Navíc se dočkáte určitých finančních výhod díky svým nadřízeným. Pořád si ale opakujte, že nic není…

Nejčtenější články

Články odjinud