Astroložka Jarmila Gričová: Co vás čeká v roce 2023 v oblasti citů a erotiky? | Foto: iStock

Foto: iStock

Astroložka Jarmila Gričová: Co vás čeká v roce 2023 v oblasti citů a erotiky?

O tom, že city a erotika jsou hodně důležitou částí našeho života, snad nepochybuje vůbec nikdo. Právě proto je důležité, abyste si v této životní oblasti udělali co nejdříve pořádek. Astroložka Jarmila Gričová vám podle hvězd prozradí, co vaše znamení v této oblasti čeká v roce 2023.

BERAN (21. 3. – 20. 4.)

Do května, kdy vaším znamením prochází Jupiter, se máte šanci okolnímu světu předvést v co nejlepším světle. Právě proto si vás vaše okolí začne všímat a konečně začne správně hodnotit vaše kvality. Zatímco ostatní mají o ctitele nouzi, vy nevíte, na koho svou pozornost zaměřit dříve. Pokud jste zadaní, měli byste se především věnovat rodině a starat se, aby jí bylo co nejlépe. Když usoudíte, že je to zvládnutelné, požádejte o hypotéku, za kterou pro sebe a pro své milé zařídíte bydlení. Podmínky, které získáte, patří k těm, jež vám budou všichni ostatní právem závidět.

V létě – hlavně v červenci – byste měli vyrazit na dovolenou ve dvou. Zážitky, které vám vesmír štědrou rukou servíruje, budou tak krásné, že zapomenete na veškeré hádky, spory a jiná nedorozumění. I když vás miláček rozčiluje a jeho nápadům občas nerozumíte, sporům se vědomě vyhýbáte. Je vám jasné, že hádka by lehce mohla přejít v zemětřesení, jehož následky by byly nedozírné. V podzimních měsících se můžete těšit na zásadní vztahovou stabilizaci. Pokud jste ještě nemluvili o svatbě, je pravděpodobné, že se na tuto možnost řeč stočí. A vy nebudete proti!

Jaká je vaše barva podle znamení? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 12

BÝK (21. 4. – 21. 5.)

Začátek roku, kdy jste ještě pod problematickým vlivem Saturnu z Vodnáře, bude náročný. Když budete chtít váš erotický život rozpohybovat, dozvíte se, že nemyslíte na nic rozumného. Když se naopak spokojíte s jeho nynějším tempem, miláček usoudí, že o něj vůbec neusilujete. Když k tomu přidáte pokušení, na které budou tyto měsíce mimořádně štědré, dojde vám, že jde o dny, kdy byste ve vztazích riskovat opravdu neměli. I kdyby v této době při hádce padla slova o rozchodu nebo rozvodu, snažte se je zahrát do autu. Když si totiž spočítáte veškeré své vztahové plusy a minusy, zjistíte, že těch prvních je přes veškeré neshody daleko více.

Když ale vydržíte do Valentýna, který probíhá pod pozitivním vlivem spojených sil Venuše a Neptunu, všechno se v dobré obrátí. Ve vztahu chytíte druhý dech. Jako singles k sobě přitáhnete někoho, kdo vám bude na první pohled sympatický a s kým vám bude dobře. Další úspěšné vztahové období vás čeká na podzim. V poslední říjnové dekádě se vaše vládkyně Venuše dostane do harmonického vztahu s Jupiterem a ukáže vám vašeho partnera v novém a velice přitažlivém světle.

Pokračování 3 / 12

BLÍŽENCI (22. 5. – 21. 6.)

To, že líná huba funguje jak v hlubokých vztazích, tak ve flirtu jako holé neštěstí, víte už dávno. Právě proto se od začátku roku zaměřujete na vymýšlení vhodných a účinných způsobů, jimiž chcete opačné pohlaví okouzlovat a svádět. Šance, že se mezi všemi lidmi, s nimiž vstoupíte do kontaktu, najde někdo, kdo je opravdu výjimečný a kdo s vámi po všech stránkách ladí, je pak značně vysoká. Zprvu si sice můžete myslet, že se přece nebudete vázat napořád, ale pak usoudíte, že by byla škoda, kdybyste si něco tak krásného a ojedinělého nechali utéct.

Když se už ale rozhodnete, měli byste sebrat odvahu a pronést rozhodující slovo. Nezapomínejte, že lidí, kteří si všimli, že váš nový objev stojí za to, je víc – a všichni jen čekají na moment, kdy by vás mohli nahradit. Když se pak Venuše ve druhé polovině dubna dostane do vašeho znamení, kde vydrží až do začátku května, budete mít spoustu šancí na erotické experimenty. Jsou to zejména ty, o kterých už dlouho uvažujete, ale o něž jste dosud neměli odvahu partnera požádat. Když o nich však začnete mluvit nahlas, pochopíte, že se na ně těší snad ještě víc než vy!

Pokračování 4 / 12

RAK ( 22. 6. – 22. 7.)

Na dobu, kdy projde Venuše vaším znamením (mezi 7. květnem a 4. červnem) s láskou čekat opravdu nemusíte. Kdybyste chtěli prožít vztah, ve kterém se láska dostává skoro až do mystických hlubin, přijde příležitost hned na začátku roku. Jde o dny, kdy Venuše prochází Rybami a kdy sami pochopíte, že láska je víc než jen sdílení společného stolu a lože. Když se vám zadaří a vy mezi 27. lednem a 19. únorem opravdu narazíte na někoho, kdo se vám bude líbit a kdo vás přitahuje, v žádném případě si ho nenechte utéct. V jeho osobě máte šanci najít svou druhou polovinu a konečně se seznámit se svým osudem.

Na přelomu jara a léta, kdy vaším znamením prochází Mars, si však dejte pozor na to, co pro vytvoření ideálního vztahu a ideální rodiny, která je vaším snem, děláte. Pokud byste se rozhodli, že své štěstí založíte na tom, že rozbijete nějaký dosud fungující vztah, zcela určitě se vám to podaří. Je však otázkou, zda je vaše řešení rozumné i z hlediska dlouhodobého. Další možnost nové lásky přichází v době vánoční. Mezi 4. a 28. prosincem se můžete seznámit s člověkem, který dokáže oslovit vaši duši a rozehrát vaše tělo. Takového se pak držte a nepusťte!

Pokračování 5 / 12

LEV (23. 7. – 22. 8.)

Hned na začátku roku (přesně mezi 3. a 26. lednem), kdy vaším partnerským sektorem prochází Venuše, si opět naplno uvědomíte, jak moc je pro vás váš partner důležitý a jak jste rádi, že ho máte. Jde o dny, v nichž se oba učíte respektovat osobnost toho druhého a učit se od něj to, co byste sami nikdy nezvládli. Přesto jde o vztah, který by vás neměl příliš svazovat. Když miláček přijde s tím, že by chtěl sám vyrazit třeba na dovolenou, není to proto, že by tam hledal dobrodružství, ale proto, že chce a potřebuje čas, ve kterém si může srovnat myšlenky. Když mu to dopřejete, můžete potom oba naplno využívat dny mezi 5. červnem a 7. říjnem, kdy vaším znamením prochází Venuše.

Konečně budete mít dost času na uvažování o tom, co od vztahu vlastně chcete. Zároveň si určíte, co jste schopni pro váš partnerský soulad sami aktivně udělat. Když se pak mezi 11. a 15. srpnem dostane Venuše do konjunkce se Sluncem, můžete bez obav začít mluvit o tom, jak si představujete váš další společný život. Při vyslovování svých přání byste však měli být opatrní a dbát na formulaci. To, co si přejete, se vám totiž může do posledního písmene splnit!

Pokračování 6 / 12

PANNA (23. 8. – 22. 9.)

I když jste o Valentýnu dosud mluvili jako o cizácké zbytečnosti, která lidem jen tahá peníze z kapsy a která nemá v české kotlině co dělat, bylo by dobré, abyste letos změnili názor. Zejména mezi 13. a 17. únorem, kdy se Venuše ve vašem partnerském sektoru setkává s Neptunem, se dostanete do stavu, kdy se ve vás projeví touha po romantice. Na to, že jste jinak životní realisté, kteří v lásce hledají především spolehlivost, zapomeňte. V lidech, které poznáte, najednou vidíte více kladných než záporných vlastností. A když narazíte na někoho, kdo pro vás napíše verše nebo vám vlastní rukou namaluje obraz, podlehnete mu úplně.

Další kolo vašeho milostného a erotického života startuje 8. října Venuše, která se do 7. listopadu zdrží ve vašem znamení. Konečně pochopíte, že je potřeba, abyste si své city nenechávali pro sebe, ale svého miláčka s nimi seznámíte. Nepočítejte s tím, že je jasnovidný. To, že o tom, co k němu cítíte, víte vy, ještě neznamená, že to musí beze slova pochopit i on. Mezi 1. a 5. listopadem vám pak hrozí okouzlení, při kterém zapomenete na všechno a na vše. Jde o dny, kdy v citech riskujete tak, jak jste si to už dlouho nedovolili. Velice dobře si uvědomujete, že si hrajete s ohněm, ale pomoci si nedokážete.

Pokračování 7 / 12

VÁHY (23. 9. – 23. 10.)

Díky Saturnu, který v posledních více než dvou letech pobýval ve vašem sektoru lásky a romantiky, jste si v lásce užívali klid a stabilitu. Občas jste si sice říkali, že by vášně mohlo být trochu více, ale jinak jste byli spokojení. S partnerem jste se bez problémů domluvili na všem, co bylo potřeba. Problémy vám nedělaly ani vztahy k širší rodině. Když se však teď 7. března Saturn dostane do Ryb, hrozí nebezpečí komplikací, s nimiž jste nepočítali. Naštěstí nejde o problémy, které si děláte vzájemně vy sami, ale o takové, které jdou zvenčí. Pokud je váš vztah dostatečně silný a životaschopný, neohrozí ho to, ale naopak upevní. Ujistíte se, že dokážete zvládnout i problémy, které by každý jiný označil za neřešitelné.

V době, kdy se do vašeho sektoru lásky a romantiky dostává Pluto, které tvoří mezi 9. a 14. dubnem trigon s Venuší, vás může potkat seznámení v kvalitě, se kterou dosud nemáte zkušenosti. Najednou pochopíte, že vám osud do cesty postavil člověka, pro kterého jste ochotni udělat všechno, co jste dosud považovali za nemožné. Tentokrát to zvládáte lehce a bez problémů. Děláte to přece z lásky…

Pokračování 8 / 12

ŠTÍR (24. 10. – 22. 11.)

Láska, na kterou čekáte, přichází. Kromě toho, že vám poskytne citové uspokojení, je šance, že vám dá i to, co byste označili jako celkové životní štěstí. Musíte se však smířit s tím, že všechno půjde postupně a občas i s přestávkami. První možnost, kdy můžete objevit někoho, kdo se může stát vaším osudem, přijde mezi 27. lednem a 19. únorem. Právě proto byste se neměli vyhýbat plesům a nejrůznějším večírkům. S překvapením zjistíte, že i tam se můžete seznámit s velice zajímavým člověkem. Pokud se rozhodnete, že se budete scházet, počítejte zpočátku spíše s kamarádským vztahem. Jde však o období, během nějž máte šanci zjistit, že se k sobě hodíte a že je vám spolu dobře.

Když se pak mezi 1. a 5. červnem Venuše dostane do pozitivního vztahu s Neptunem, všechno se najednou hne z místa. Velice rychle se můžete rozhodnout, že jste si souzení, a rozhodnout se pro společný život. Kdybyste však v tomto období zjistili, že se ve svém nynějším vztahu skoro dusíte, měli byste začít uvažovat o jeho ukončení. Je opravdu zbytečné, abyste silami i časem zbytečně plýtvali na něco, co vám stejně nic dobrého nepřinese.

Pokračování 9 / 12

STŘELEC (23. 11. – 21. 12.)

Především je potřeba, abyste si uvědomili, že žijete tady a teď. Vzpomínky na to, co bylo, nechejte proletět, ale nedovolte, aby vás spoutaly. Zejména v době, kdy je Venuše mezi 27. lednem a 19. únorem v Rybách, hrozí, že se budete chtít vrátit k někomu, kdo o vás nestojí. Udělat to samozřejmě můžete, ale připravte se na trapas, který vás vůbec nepotěší. Pokud chcete v lásce prožít něco výjimečného, musíte vydržet do přelomu února a března, kdy Venuše prochází Beranem. Tam pak máte šanci narazit na opravdu zajímavého a hlavně eroticky přitažlivého člověka.

Na to, abyste zjistili, co chcete vy od něj, a zároveň se ujistili o tom, že se i on zajímá o vás, si počkejte na letní měsíce. Mezi 5. červnem a 7. říjnem, kdy bude Venuše ve Lvu, pak zjistíte, že se dá láska velmi harmonicky propojit s duchovním životem. Veškeré změny, které se vám nabídnou, byste měli brát ne jako nutnost, ale jako jednu z možností, které se vám naskýtají a z nichž si můžete volně vybírat. Když mezi těmi, kteří se vám nabízejí, narazíte na člověka, který je spolehlivý, eroticky vás přitahuje a ještě se na něj můžete ve všem spolehnout, nenechejte si ho utéct. Jde o štěstí, které by k vám vícekrát přijít nemuselo.  

Pokračování 10 / 12

KOZOROH (22. 12. – 20. 1.)

Především si položte otázku, na kterou si musíte taky upřímně odpovědět. Je potřeba, abyste věděli, jestli se vám jedná o krátkodobou akci, nebo zda chcete opravdu vytvořit vztah, který změní váš život k lepšímu a na nějž se můžete spolehnout. Pokud ano, musíte k tomu vytvořit náležité podmínky. Je potřeba, abyste z nezávazných seznamovacích platforem přešli na takové, kam chodí lidé, kteří opravdu hledají svou druhou polovičku.

První šance, která se v tomto ohledu objeví, se dá čekat mezi 7. květnem a 4. červnem, kdy vaším partnerským sektorem prochází Venuše. Je šance, že si s její pomocí najdete člověka, s nímž si budete od první chvíle rozumět. To, že tak zcela vizuálně neodpovídá vašemu ideálu krásy, nevadí. Pocit, že vedle sebe máte člověka, s nímž jste si duševně blízcí, je cennější. Od 11. do 15. května, kdy se Venuše dostává do trigonu s vaším vládcem Saturnem, čekejte ve vztahu zásadní stabilizaci. To, že se rozhodnete pro společné soužití, pro svatbu nebo pro potomstvo, se ukáže jako velice rozumné rozhodnutí. Svou budoucnost jste tak konečně postavili na základy, na kterých se dá stavět.

Pokračování 11 / 12

VODNÁŘ (21. 1. – 20. 2.)

Začátek roku, kdy si můžete vychutnávat pobyt Venuše ve svém znamení (od 3. do 26. ledna) proběhne naprosto skvěle. Elegantně zvládnete i to, na čem by si všichni ostatní vylámali zuby. Pokud jste rozjeli dva partnerské vztahy zároveň, není nebezpečí, že by se vám na to přišlo. Problém je však v tom, že vy sami usoudíte, že jednáte způsobem, který není důstojný. Po takovém zjištění je docela možné, že se rozhodnete, že pustíte oba vztahy a počkáte si na něco naprosto jiného. Na splnění svého přání budete mít relativně dlouhou dobu – přesně mezi 5. červnem a 4. říjnem. Vaším partnerským sektorem prochází Venuše, která vám v tomto směru dává spoustu zajímavých šancí.

Pokud však chcete uspět, je potřeba, abyste se chovali trochu jinak než obvykle. Místo úvah o tom, jak změnit svět, se zaměřte spíše na to, jak změnit sebe a svůj přístup k životu. Když budete o partnera pečovat a dáte mu najevo, že vám na něm opravdu záleží, můžete vytvořit vztah, který bude fungovat jako bezpečný přístav v nynější bouřlivé době. A to je právě to, na čem by vám mělo záležet ze všeho nejvíce.

Pokračování 12 / 12

RYBY (21. 2. – 20. 3.)

Na krásné dny plné lásky nemusíte naštěstí dlouho čekat. Šance, abyste v tomto ohledu změnili spoustu věcí (nebo dokonce naprosto všechno) k lepšímu, přijde už mezi 27. lednem a 19. únorem. Vaším znamením prochází Venuše, která vás spolehlivě zbaví všech myšlenek na práci a kariéru. Naopak vaše myšlení nasměruje k lásce, erotice, společenskému životu a možná taky i k umělecké činnosti.

Jde o tři týdny, kdy si máte užívat bez ohledu na cokoli. Flirtujte nalevo i napravo, ale o tom, že byste se vázali napevno, nepřemýšlejte. Naštěstí narazíte na lidi stejně disponované, takže se nemusíte bát, že byste někomu zlomili srdce. Pokud toužíte po stabilnějším vztahu, musíte si chvíli počkat. Pravý čas přijde až mezi 5. květnem a 4. červnem, kdy Venuše prochází vaším sektorem lásky a romantiky. Jde o týdny, kdy s chutí zapomenete na všechno, co jste vyváděli v zimě, a kdy projevíte velmi intenzivní zájem o vytvoření vztahu, který vám dá životní stabilitu. Pokud máte stabilního partnera, dostanete šanci na vylepšení a stabilizaci vašich vztahů. Pochopíte, že mezi vámi může sice čas od času dojít k neshodám, ale přesto si život bez něj nedokážete představit.

Doporučujeme

Články odjinud