Aťka Janoušková: Malá velká herečka, kterou proslavila Včelka Mája

15. 3. 2019
Čišel z ní život a energie, i dobrá nálada. Bohužel před několika dny se s námi herečka a dabérka Aťka Janoušková rozloučila. Dožila se úctyhodných osmaosmdesáti let a 16. března by oslavila 89. narozeniny. Ještě nedávno hrála v divadle a účastnila se besed. Její hlas byl nezaměnitelný a legendární včelka Mája bude v jejím podání nesmrtelná. Životní osud však jednoduchý neměla.

Dětství poznamenané válkou

Narodila se 16. března 1930 v Praze jako Vlasta Janoušková. Od malička hrála divadlo a chodila na balet, v jedenácti se objevila v Národním divadle. Dětství moc radostné neměla, poznamenala ho válka. Rodiče zatklo gestapo a oba skončili v koncentračním táboře. Aťka nemohla pokračovat ve studiu, takže žila u příbuzných. Soukromě se ale dál učila němčinu, cvičila poctivě na klavír, zpívala a tančila. Po válce se maminka vrátila z Osvětimi, otec bohužel v Dachau dva týdny před osvobozením zemřel.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Během víkendu se ujistíte v tom, že máte kolem sebe lidi, kteří vás milují a podporují. Pro všechny případy se nevzdáte tvrdé dřiny, protože chcete být na vánoční dny připraveni. Zase to…