Audrey Hepburn Profimedia

Audrey Hepburn Profimedia

Audrey Hepburn Profimedia
Audrey Hepburn Profimedia
Audrey Hepburn Profimedia
Audrey Hepburn Profimedia
13
Fotogalerie

Audrey Hepburn: Nepovažovala se za hezkou a neměla štěstí na muže

Americká herečka, módní ikona, která se nejraději oblékala do černých šatů a balerínek. Hodně kouřila, milovala perly a nikdy prý nechápala, proč ji muži považují za krásnou. Sama sobě se totiž vůbec nelíbila. Za pár týdnů uplyne pětašedesát let od uvedení slavného filmu Prázdniny v Římě, kde excelovala spolu s Gregorym Peckem.

Měla spoustu komplexů

Audrey se narodila v roce 1929 v Bruselu, později studovala baletní školu, ale v baletu se jí moc nedařilo. Všimli si jí ale filmaři a její slávu odstartoval právě film Prázdniny v Římě, který byl natočen v roce 1953. Za svou roli získala dokonce i Oscara.

Její život byl velmi úspěšný, pokud jde o kariéru. V osobním životě ale trpěla mnoha fóbiemi a komplexy. Měla introvertní povahu, přejídala se (zřejmě proto, že za války s rodinou mívala často hlad) a nesnášela letadla. Jak později řekl její syn, byla závislá na těstovinách a čokoládě, těstoviny prý vařila na kila. Když někam cestovala, vždy měla v kufru právě těstoviny, olivový olej a parmazán.

Pokračování 2 / 4

Vyrůstala bez otce

Už od patnácti podlehla kouření, podle kolegů prý kouřila jako fabrika – denně zvládla i tři krabičky. Díky cigaretám prý zvládala svou introvertní povahu, snadněji navazovala kontakty. Cigarety dokonce vyžadovala během natáčení. Teprve mnohem později s kouřením přestala.

Jako malá vyrůstala bez otce, kterého v jejích pěti letech matka vyhodila kvůli nevěrám. To ostatně Audrey zřejmě silně poznamenalo. První naplánovaná svatba s britským průmyslníkem se nekonala, nevyšla ani druhá láska. Její kolega Holden byl totiž ženatý a nemohl mít děti, které Audrey moc chtěla.

Pokračování 3 / 4

Prožila několik potratů

Prvním manželem se nakonec stal herec Mel Ferrer, který už byl třikrát rozvedený a měl čtyři děti. Pokoušeli se o dítě, ale rok po svatbě potratila. Pak potratila podruhé, teprve napotřetí to vyšlo a narodil se syn Sean. Po něm Audrey ještě dvakrát potratila.

Bohužel manželství nevydrželo, pár se rozvedl. Druhý vztah s italským psychiatrem přinesl Audrey druhého syna. Ovšem ani napodruhé to nevyšlo. Kvůli manželovým častým nevěrám se v roce 1982 rozvedli. Audrey kromě dětí milovala zvířata, jejím domácím mazlíčkem byl srnec, kterého dostala při natáčení filmu Zelené království. Prý s ní chodil i na nákupy nebo na party.

Pokračování 4 / 4

Pomáhala chudým

Koncem života se věnovala charitě, zejména pomoci chudým. Pracovala pro UNICEF a jezdila po celém světě. Po návratu ze Somálska v roce 1992 začala trpět silnými bolestmi břicha. Bohužel lékaři diagnostikovali rakovinu střev, která se nedala vyléčit. Žila ještě několik měsíců, zemřela v lednu 1993 ve Švýcarsku. Tam je také u Ženevského jezera pohřbená.

Doporučujeme

Články odjinud