Autorka Angeliky navštívila Prahu

30. 10. 2007
Autorka Angeliky navštívila Prahu
Autorka legendární Angeliky, spisovatelka Anne Golonová (86) spolu s dcerou a přítelkyní dorazila do Prahy. Čekal ji velmi nabitý program. V Paláci knih Luxor podepisovala svým fanouškům české vydání prvního dílu Angélique l'Intégrale - Angelika Markýza andělů, které dodalo na pulty knihkupectví nakladatelství Fragment.

Jde o rozšířené vydání příběhů o Angelice, které byly publikovány ve Francii od roku 1956. Jejich romantický děj se odehrává v době vlády Ludvíka XIV. Mapuje dramatické osudy krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac je doslova vržena do víru královských intrik.

Golonová vedla o autorská práva vleklé spory, nakonec své autorství obhájila. Osudy Angeliky byly mnohokrát zfilmovány, hudební skladatel Michal David vytvořil líbivý a velmi úspěšný muzikál. Anne Golonová s doprovodem zavítala minulý týden do divadla Broadway na v pořadí sté představení poté pokřttila nové vydání své knihy.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Senzační náladu zrovna nemáte, ale jste rádi, že vedoucímu už dochází vaše potřebnost. Nikdy jste nedělali nic napůl, protože to prostě neumíte. Nadřízený si všimnul vašich skvěle…

Nejčtenější články

Doporučujeme