Autorka Angeliky navštívila Prahu

30. 10. 2007
Autorka Angeliky navštívila Prahu
Autorka legendární Angeliky, spisovatelka Anne Golonová (86) spolu s dcerou a přítelkyní dorazila do Prahy. Čekal ji velmi nabitý program. V Paláci knih Luxor podepisovala svým fanouškům české vydání prvního dílu Angélique l'Intégrale - Angelika Markýza andělů, které dodalo na pulty knihkupectví nakladatelství Fragment.

Jde o rozšířené vydání příběhů o Angelice, které byly publikovány ve Francii od roku 1956. Jejich romantický děj se odehrává v době vlády Ludvíka XIV. Mapuje dramatické osudy krásné Angeliky de Sancé de Monteloup, která nechtěným sňatkem s Joffreyem de Peyrac je doslova vržena do víru královských intrik.

Golonová vedla o autorská práva vleklé spory, nakonec své autorství obhájila. Osudy Angeliky byly mnohokrát zfilmovány, hudební skladatel Michal David vytvořil líbivý a velmi úspěšný muzikál. Anne Golonová s doprovodem zavítala minulý týden do divadla Broadway na v pořadí sté představení poté pokřttila nové vydání své knihy.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Přesvědčili jste šéfa o tom, že za všechny kiksy a přešlapy vlastně ani nemůžete a jste na pokraji sil. Snad se vám udělá po víkendu lépe. S kariérou to nevypadá dobře. Do toho ještě…

Nejčtenější články

Doporučujeme