Avatar je druhým největším kasovním trhákem světa

11. 1. 2010
Avatar je druhým největším kasovním trhákem světa
Nejenže se Avatar zařadil mezi největší kasovní trháky všech dob, ale dnes již obsadil druhé místo hned za kralujícím Titanikem. Zároveň dosáhl nejrychleji ze všech svých souputníků hranice jedné miliardy dolarů.

Autorem obou top snímků je režisér James Cameron (55), který se nyní pyšní hned dvěma tituly - Titanic a Avatar -, které překonaly všechny dosavadní rekordy návštěvnosti.

Nový velkofilm se sci-fi tematikou již po celém světě vydělal 1,14 miliardy dolarů (v přepočtu 21 017 040 000 Kč - pozn. Korza), a to za necelý měsíc od uvedení do kin! Premiéru měl film v americkém Hollywoodu loňského 16. prosince. Avatar porazil Pána prstenů: Návrat krále, který se doposud držel na druhém místě s výdělkem ve výši 1,119 miliardy dolarů.

Avatar se stal teprve pátým snímkem světa, který překonal hranici jedné miliardy vydělaných dolarů. Dalším Cameronovým "trhákem všech dob" je Titanic, který utržil 1,8 miliardy dolarů.

Tento modře laděný snímek v kinech dominuje hned od svého uvedení a stal se filmem, který v celé historii kinematografie nejrychleji překonal hranici jedné miliardy.

Doposud toto prvenství držel Temný rytíř Christophera Nolana, který zmíněného milníku dosáhl po svém uvedení začátkem loňského roku.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V neděli byste neměli podléhat divné náladě partnera, kterého zajímá všechno možné, jen ne starost o rodinu a domácnost. Nepokoušejte se však jeho povinnosti udělat nebo nahradit, jen…