Až tak moc tě nežere

19. 3. 2009
Až tak moc tě nežere
Jsem výjimka nebo pravidlo? Tuto otázku si kladou hrdinové příběhu o snaze odhalit tajemství opačného pohlaví a stát se výjimkou z pravidla, které výjimky ve skutečnosti nezná …

„Možná mi volal a já jeho vzkaz nedostala. Anebo možná ztratil moje číslo, nebo nebyl ve městě, nebo ho přejel taxík, nebo mu umřela babička,“ přemýšlí Gigi. Alex má však jasnou odpověď: „No, anebo možná nevolal, protože tě prostě už nechce vidět.“ Pokud jste taky někdy seděli u telefonu a přemýšleli, proč vám říkal, že zavolá, a pak nezavolal, nebo proč s vámi už nechce spát, anebo proč se váš vztah neposunul do další fáze jak jste čekali, pak Vás prostě až tak moc nežere.

Tahle fráze nejdříve inspirovala autory „Sexu ve městě“ Grega Behrendta a Lize Tuccilla k napsání bestselleru Až tak moc tě nežere. „Upřímně řečeno bych nikdy nečekal, že napíšu knihu o vztazích“, vysvětluje Behrendt, který nejenže napsal bestseller, ale současně uváděl i talk show pro romanticky zamilované. „Všechno to začalo improvizovanou reakcí během jednoho oběda. Řekl jsem jedné ženě, že pokud jí nějaký muž nevolá, tak se mu asi prostě celkem logicky nelíbí“.

„Tu epizodu Sexu ve městě jsme zbožňovala“, říká producentka Nancy Juvonen. „Pak jsem objevila knihu a přijala jsem za svůj pragmatický pohled na schůzky a vztahy a na všechny ty mýty, které si kolem toho pro nás i pro ostatní vytváříme – všechny ty věci které si vymýšlíme jen proto, že nám ta pravá osoba nevolá nebo nás nezve tam, kam chceme být pozváni“, vysvětluje. Její myšlenky se okamžitě přeměnily ve film. „Měla jsem hned spoustu nápadů, jak by se nápad typu ‘Až tak moc tě nežere’ dal proměnit na hraný film, ačkoli jsem ještě neměla jedinou řádku scénáře. Hned jsem věděla, že ten film musím natočit“, říká Nancy Juvonen.

„Dívali jsme se na názvy jednotlivých kapitol ‘Až tak moc tě nežere když ti nevolá… když spí s jinou… když si tě nechce vzít…’ a tak dále“, pokračuje Kohn. „A to byla vlastně ta největší inspirace, kterou jsme z knihy použili, protože ta kniha vlastně nemá žádné skutečné postavy ani děj. Řekli jsme si, že názvy těch kapitol by každá mohla být inspirací pro samostatný příběh. A tak vznikl náš povídkový film“, dodává.

Scénáristé Kohn a Silverstein se nechali názvem vést během procesu psaní. „Pokud se chlap chová, jako že do tebe není zas až tak blázen, pak opravdu není“, říká Silverstein. „To je jen jednoduché vyjádření něčeho, co je jasné. Gregova rada v knize je, že není důležité proč to tak je, ale že to tak je“, vysvětluje Silverstein.

„Snažili jsme se analyzovat vše, co se stává ve vztazích“, doplňuje ho Kohn. „Tak například i když se s mužem bavíte třeba 45 sekund, analyzujete ten rozhovor poté třeba i čtyři nebo pět hodin. Takhle jsme to cítili třeba u Gigi, Janine a Beth – dívek, které jsou spolu v kanceláři a měly by sice pracovat, ale ve skutečnosti rozebírají poslední telefonát nebo se rozhodují co udělat s dalším telefonátem. To je docela reálná představa“, směje se Kohn.

Komedie Až tak moc tě nežere se zajímavá nejen svým obsahem, ale také skutečně hvězdným obsazením. V hlavních rolích se zde objevuje Jennifer Aniston, Ben Affleck, Drew Barrymore, Jennifer Connelly, Kevin Connolly, Kris Kristofferson či Scarlett Johansson. Česká kina promítají film v originálním znění s titulky od 19. března 2009.

Soutěž s filmem

Soutěžíme o 1x černý bloček, 1x "protistresová hračka" ve tvaru srdce, 1x magická koule, 1x tričko, 1x knížka Až tak moc tě nežere a o 10 vstupenek do kina.

foto: Warner Bros.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zásluhou Marsu disponujete velkým energetickým nábojem, takže vás vydělávání finančních prostředků nestojí až tolik námahy jako jindy. Váš úsudek je vskutku vynikající, takže ihned…

Nejčtenější články

Články odjinud