Babička Madonna slaví 60: Co jste o královně popu možná nevěděla?

16. 8. 2018
Popsat Madonnu jednou větou je věc nemožná. Královna popu Madonna Louise Veronica Ciccone Ritchie je nejen populární americká zpěvačka, ale i skladatelka, tanečnice, herečka, režisérka, producentka, módní ikona a spisovatelka, jejíž jméno zná celý svět. Právě dnes, 16. srpna, slaví tato ikona a sexsymbol 80. let své šedesáté narozeniny.

Madonna byla malá samotářka

I když je Madonna známá mimo jiné pro svůj exhibicionismus, jako malá byla údajně spíš uzavřené a osamělé dítě. „Nebyla jsem rebel, snažila jsem se být v něčem dobrá. Neholila jsem si podpaží ani jsem nepoužívala make-up jako ostatní dívky. Ale hodně jsem studovala a měla jsem dobré známky… Chtěla jsem být někým,“ uvedla Madonna v rozhovoru pro Vanity Fair.

Láska k tanci

Madonna vždy ráda tančila a už na střední škole patřila mezi roztleskávačky. V roce 1976 pak dostala díky tanci stipendium na Michiganské univerzitě, studia ale nedokončila a o rok později odjela do New Yorku s pětatřiceti dolary v kapse. Tancem se dokonce chvíli živila a spolupracovala s tanečními skupinami.

Evita i Šanghajské překvapení 

Ačkoliv má Madonna Zlatý Globus za hlavní roli ve filmu Evita, nebylo její herecké umění vždy uznávané. Její film Šanghajské překvapení z roku 1986, kde si zahrála po boku svého tehdejšího manžela Seanna Penna, stál 17 milionů, jako totální propadák na sebe ale vydělal pouhé dva miliony. V roce 2002 se jí navíc na udílení cen Razzie Awards jako jediné podařilo získat hned tři anticeny – Nejhorší herečka, Nejhorší herečka ve vedlejší roli a Nejhorší pár na plátně.

Hvězdné lásky

Madonna má opravdu zajímavý seznam bývalých partnerů, který se hemží slavnými jmény. Najdete na něm Johna F. Kennedyho Jr., rappery Vanilla Ice a Tupaca, muzikanta Lennyho Kravitze, herce Antonia Banderase, umělce Jean-Michela Basquiata, basketbalistu Dennise Rodmana i bývalého manžela, režiséra Guye Ritchieho. Dlouholeté přátelství se nakonec vyklubalo ze čtyřletého manželství s hercem Seannem Pennem, kterého Madonna dodnes označuje za nejpohodovějšího chlapa ve vesmíru.

Guinessova kniha rekordů

Madonna je zařazena v Guinessově knize rekordů jako zpěvačka s největším příjmem. Je také nekorunovanou královnou popové hudby a nejúspěšnější zpěvačkou všech dob. Navíc s 200 miliony prodaných alb je nejlépe prodávanou zpěvačkou.

Žádná hvězda na Hollywoodském chodníku slávy

Věřte tomu nebo ne, ale Madonna nemá hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy! V roce 1990 byla vybrána, aby se její hvězda na chodník slavnostně umístila, zpěvačka však tuto poctu odmítla. Podle mluvčí chodníku slávy Any Martinez-Holler by popová diva měla být znovu předložena k nominaci, ale vzhledem k tomu, že o svoji hvězdu stále nejeví zájem, není pravděpodobné, že dá k jejímu umístění svolení.

Sprostá celebrita

Když byla Madonna v roce 1994 pozvaná do slavné talk show Late Night s Davidem Lettermanem, způsobila tam slušné pozdvižení. Nejsprostší anglické slovíčko „fuck“ totiž použila během rozhovoru hned třináctkrát, a stala se tak nejvíc cenzurovanou celebritou v historii amerických talk show.

Madonna napsala knihu pro děti

O tom, že Madonna miluje děti, není pochyb. Má svoje dvě vlastní a čtyři adoptované děti z Afriky, navíc se angažuje v charitě pro opuštěné děti. A co víc, v minulosti dokonce napsala dětskou knížku s názvem The English Roses. Okamžitě se z ní stal bestseller.

Madonna živí celou rodinu

„Značka Madonna“ dnes vydělává celé rodině. Madonnin otec Tony Ciccone vlastní vinařství, ve kterém vyšlechtil odrůdu vína, jež pojmenoval Madonna a je dostupná hned v pěti variantách. Bratr zpěvačky Christopher Ciccone si zase přihřál polívčičku se svojí knihou Život s Madonnou, kde vyzrazuje řadu tajemství ze života popové královny.

Sexsymbol: Like A Virgin

O tom, že Madonna udělala průlom v sexualitě i v pojmu sexsymbol, není pochyb. Svoji sexualitu dávala vždy na odiv a nebála se jít do extrému. Možná i proto byla v roce 1991 zařazena mezi padesát nekrásnějších lidí na světě podle časopisu People a o deset let později mezi pětadvacet nejvíc fascinujících lidí světa.

Podívejte se na jeden z nejkontroverznějších klipů Madonny k písni Like A Prayer:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Merkur je v nepříjemném spojení s Plutem, a proto nejste ve svojí kůži. Po vyčerpávajícím konci června jste plni beznaděje a únavy. Neměli byste se však deptat, jinak se vám přitíží.…