Babské lektvary proti podzimním virózám: Pomůže vám slivovice, bylinky i zázvor

3. 11. 2016
Babské lektvary proti podzimním virózám: Pomůže vám slivovice, bylinky i zázvor
Jistě, v lékárně najdete spoustu přípravků proti podzimnímu nachlazení a virózám. Ale proč hned sahat po chemii, když známe recepty prověřené mnoha generacemi. Vraťte se k léčbě a prevenci, kterým věřily naše babičky. Za zkoušku nic nedáte.

Sirup pro dospělé: Zázvorový zázrak

Jedním z nejpříjemnějších receptů proti podzimnímu nachlazení, virózám a bolestem v krku je slivovice s medem, zázvorem a citronem. Do litrové lahve nalijte dvě deci medu, přidejte najemno strouhaný zázvor (nejlépe dvě vrchovaté lžíce, pokud chcete mít nápoj opravdu účinný, přidejte ještě jednu lžíci) a šťávu z jednoho (nebo ze dvou, podle chuti) citronů. Zalijte slivovicí a nechte stát alespoň týden v pokojové teplotě. Poté elixír přeceďte přes plátno nebo hodně jemné sítko. Nápoj je hotový. Ostrá chuť zázvoru postupem času přestane být tak výrazná, nicméně konzervací v alkoholu si váš lék zachová všechny vitaminy o něco déle. Také výrazná chuť zázvoru postupem času bude slábnout. Proti nachlazení si můžete připravit také zázvorový čaj, recept na něj naleznete ZDE.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu zatoužíte po společnosti dobrých přátel a veselení. Klidně si vyhoďte z kopýtka, ale nezapomínejte, že máte i víkendové povinnosti a únava je vám v patách. Většinu času tedy…