Baby hotýlek Hvězdičkov: péče o nejmenší děti na pár hodin i na několik dní

26. 5. 2009
Baby hotýlek Hvězdičkov:
péče o nejmenší děti na pár hodin i na několik dní
Hvězdičkov je nově otevřená miniškolička/baby hotýlek v krásné lokalitě Mníšku pod Brdy, vzdáleném necelých 30 minut z centra Prahy, kde se velmi flexibilně starají o děti již od 2 měsíců věku. Bez nutnosti zápisu nabízí pobyty v řádu několika hodin i několika dní, včetně péče v noci.

Služby Hvězdičkova jsou tzv. all inclusive, tedy včetně zdravého vaření pro děti, pitného režimu, aktivního programu i non-stop péče odborného personálu. Nabízí zde také mnoho doplňkových služeb, například Baby Taxi pro rodiče, kteří nestíhají své děti dovézt do Hvězdičkova, nebo třeba k babičce či do zájmových kroužků. Příjemným bonusem je, že ceny Hvězdičkova jsou zcela srovnatelné například s cenou za "běžnou" chůvu.
 Klepněte pro větší obrázek

V prostředí krásné přírody Brdských lesů byl speciálně pro děti zrekonstruován a vybaven rodinný dům se zahradou, v němž vše připomíná pohádku o Sněhurce a sedmi trpaslících. Na každém kroku se zde myslí na děti, jejich pohodlí, bezpečí a zájmy. V přízemí domu je jídelna i zázemí a v prvním patře herna, útulná ložnička, speciálně upravená koupelna, přebalovací pult pro miminka i místo pro oblíbené dětské schovávačky. Prostorná zahrada s pískovištěm, houpačkami a dalšími atrakcemi je ideálním prostředím pro hrátky na čerstvém vzduchu. Pro malé návštěvníky je vždy sestaven program s ohledem na jejich věk a zájmy, který je formou hry učí novým věcem i základním společenským návykům.
Děti není třeba k pobytu ve Hvězdičkově zvlášť předem zapisovat, stačí zavolat a zjistit, jestli je volná kapacita, což vyhovuje zejména rodičům, kteří potřebují řešit okamžitou potřebu hlídání. Děti mohou ve Hvězdičkově zůstat několik hodin, celý den nebo i přes noc. Samozřejmostí jsou také vícedenní pobyty pro jednotlivce i skupinky dětí nebo současná péče o sourozence různého věku.
Klepněte pro větší obrázek
Naprostou novinkou je možnost vícedenních prázdninových pobytů pro nejmenší děti, pro které nepřipadají v úvahu dětské tábory. Rodiče, jejichž školka má o prázdninách zavřeno, vítají také prázdninové "balíčky", kombinující permanentky na větší počet hodin denního hlídání s poukázkami na vícedenní pobyty.
Velmi žádaná je i tzv. Baby Party, vymyšlená tak, aby se rodiče mohli jít v pátek večer bavit a zároveň se mohly bavit i jejich děti, a to až do sobotního odpoledne.
 

Jaroslava Vránová, majitelka a zakladatelka školičky, říká: „Oproti klasickým školkám je u nás hned několik výhod. Věk dětí není nijak omezen – staráme se i o ty nejmenší děti, pro které existuje jen minimum dobře vybavených zařízení. Děti u nás mohou zůstat přes noc, případně i několik dní. Tuto službu vítají především rodiče, kteří pracují do pozdních hodin, nebo se ocitli v situaci, kdy potřebují navštívit lékaře či z nějakého důvodu musí strávit mimo domov více dní. Přesto však chtějí, aby o jejich děti bylo dobře postaráno, aby byly v příjemném prostředí, na čerstvém vzduchu a v kontaktu s dalšími dětmi svého věku. Za zmínku jistě stojí také skutečnost, že péče u nás není důvodem ke ztrátě rodičovského příspěvku.“

Klepněte pro větší obrázek
O děti je vždy postaráno non-stop. Za doprovodu zkušeného personálu (o děti pečuje učitelka mateřské školky a chůva s mnohaletou praxí, o miminka se individuálně starají dětské sestřičky) podnikají děti také procházky po krásné okolní přírodě, kde se nejen skvěle dýchá, ale je zde i klid a potřebný kontakt s přírodou, který mnoha pražským dětem tolik chybí. Velmi oblíbené jsou výlety za koníky z blízké stáje, procházky v lese a další venkovní aktivity na skutečně čerstvém vzduchu. Za všech okolností je kladen velký důraz na individuální péči, i proto je kapacita Hvězdičkova stanovena na maximálně 15 dětí.
„S péčí o děti mám dlouholeté zkušenosti, ale v zařízeních, kde jsem dříve působila, mně i rodičům chyběl individuální přístup a větší důraz na bezpečí a skutečné potřeby dětí. Hvězdičkov jsme proto vytvořili s myšlenkou na děti a jejich rodiče, na to, co potřebují a co jim jinde chybí. Hledáme společně řešení pro všechny situace, kdy je třeba zajistit kvalitní a láskyplnou péči o děti operativně, rychle a flexibilně." dodává Jaroslava Vránová.
 Klepněte pro větší obrázek

Zdá se, že se konečně našel někdo, kdo myslí na každém kroku na děti i jejich rodiče, na situace, které život přináší, a které je třeba skutečně řešit. Rodiče, kteří nechtějí nebo z nějakého důvodu nemohou své dítě dát do klasické školky, rodiče, kteří nechtějí mít doma chůvu a přejí si, aby se jejich dětem někdo pečlivě, s láskou a odborně věnoval, rodiče, kteří se dostanou do složité životní situace… Ti všichni se konečně mají kam obrátit.

Zdroj: diversity

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše ve vašem znamení má nad vším kontrolu a její zářivá dlaň dokáže být vskutku štědrá. Trošku vás vypeče snad jen kvečeru, kdy můžete mít zvýšenou tendenci přehánět. Když se ukvapíte,…

Nejčtenější články

Články odjinud