Bacardi 4. SALSA Festival

21. 3. 2005
Vážení přátelé, ve dnech 1. až 3.4.2005 proběhne v Praze jedinečná akce s mezinárodní účastí pod názvem Bacardi 4. SALSA Festival.

Festival pořádá S.E.C.S. Salsa Team pod vedením vícemistrů Maďarska v salse Michala a Daniely Sejkorových a Ivana Balogha.

S.E.C.S. Salsa Team patří mezi přední taneční skupiny zabývající se salsou v České republice. Skupina byla založena v roce 2002 a za tuto dobu dosáhla výrazných úspěchů, a to jak u nás tak v zahraničí, včetně 3. místa na Mezinárodní soutěži choreografií v Amsterdamu 2003. Skupina vystupovala na předních salsa událostech:

3 a 4. Mezinárodní Salsa Festival v Berlíně, Německo; 1. Salsa Kongres v Helsingborgu, Švédsko; 2. Salsa Kongres v Regensburgu, Německo; 2. Mezinárodní Salsa Festival v Hamburku, Německo; 5. Latin - Chem v Chemnitzu, Německo; 1. Salsa Kongres v Mnichově, Německo, Salsa con Clase Festival v Barceloně, Španělsko a další

SALSA znamená „omáčku“ a je to latino tanec, jehož kořeny leží na Kubě a Portoriku. Odtud se rozšířil po celém světě a v současné době existuje nespočet jeho stylů – kubánská, portorikánská, New York Style (mambo on 2), Losangeleská, Kolumbijská, Londýnská. V posledních letech získává salsa na stále větší popularitě, k čemuž přispívá i pronikání latino prvků do soudobé populární hudby a stále vzrůstající popularita zpěváků jako Shakira, Jennifer lopez, Ricky Martin, Natalia Oreiro a další. V neposlední řadě k tomuto faktu přispěli i filmy se salsovou tématikou, které se těší oblibě diváků na celém světě, za všechny jmenujme alespoň Hříšný tanec (1987), Vášnivý tanec (Dance with me, 1999), Hříšný tanec 2 (2003) a mnoho dalších.

Bacardi 4. SALSA Festival navazuje na úspěšný Bacardi 3. S.E.C.S. Festival, který se konal v březnu 2004, a kterého se zúčastnilo téměř 600 tanečníků z celé České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, Bulharska, Estonska, Litvy, Chorvatska, Ruska, Velké Británie, Německa, Belgie, Holandska, Švédska Francie, Řecka, Španělska, Itálie, USA. Na naše pozvání přijeli jedni z nejvýznačnějších salsa instruktorů z celého světa: Griselle Ponce (New Jersey), Pedro Goméz (Řím), Angel Ortiz (New York), Super Mario (Londýn), Manuel Mascarell (Valencie), Rafael a Betty Ruiz (Regensburg), Franco a Bettina Cabrera (Berlín). V rámci festivalu proběhlo celkem 37 workshopů ve třech tanečních úrovních a zároveň 3 Salsa Párty, na kterých vystoupili učitelé a přední taneční skupiny z celé České republiky a zahraničí: !Más Salsa! Dancers (Berlín), Taima - Las Hijas del Trueno (New Jersey), Salsa Heat Dancers Company (Amsterdam), Salsa con Clase (Regensburg), S.E.C.S. Salsa Team (Praha), Mambo Dreams Dance Company (Berlín), Los Bailadores (Polsko), Mawulissa (Berlín), Pambos & María (Bulharsko), Carlos Gomez & Jennifer Benavidez (Amsterdam), Tradición (Praha), Fuego Latino (Praha), Nosotros (Praha). Tradici Mezinárodního Salsa Festivalu pořádaného v Praze odstartoval 1. ročník S.E.C.S. Prague Salsa Festivalu, jenž se konal v listopadu 2002 a zúčastnilo se ho cca 120 tanečníků z celé České republiky, Slovenska, Německa a Velké Británie a navázal na něj 2. S.E.C.S. Prague Salsa Festival pořádaný v dubnu 2003, na který zavítalo více jak 250 účastníků.

Vzhledem k vzrůstajícímu zájmu o SALSU a latinskoamerickou kulturu vůbec očekáváme pro nadcházející ročník opět znatelný nárůst účastníků z celého světa, ale především pak z České republiky. Toto bude podpořeno masivní celoevropskou reklamní kampaní vedenou prostřednictvím nejvýznačnějších evropských internetových serverů věnujících se salse a médií v České republice.

Pro 4. ročník jsme oslovili řadu předních salsa instruktorů, DJs a tanečních skupin, kteří se účastní obdobných událostí po celém světě jako jsou Pedro Goméz (Řím), Angel Ortiz (New York), Manuel Mascarell (Valencie), Barbara Cano (Sevilla), Super Mario (Londýn), Jazzy a Anita (Oslo), Neeraj Mascara (Ženeva), Rafael a Betty (Regensburg), Eugene Leito (Amsterdam), Pambos a María (Sofie), Hervé Suzan (Paříž), Franco & Team Más Salsa (Berlín), Mambomike (Rotterdam)

DJs – DJ Sebastian (Regensburg), DJ Michael (Berlín), DJ Vikingo (Oslo), DJ G.L.B. (Lipsko)

Taneční skupiny – Uforia Dance Company (Paříž), Trinity & NSG (Berlín), Salsa Heat Dancers (Amsterdam), Salsa con Clase (Regensburg), Los Pambos (Sofie), Salsa Libre (Varšava), The Salsa Kings (Polsko), Los Bailadores (Polsko), R&B Latin Dance (Itálie), Alex & Flo (Sofie)

a mnoho dalších včetně předních učitelů a tanečních skupin z České republiky.

Místa konání

Workshopy – EuroDanceCenter, Národní 10, Praha 1 (vchod z Voršilské ulice) DANCEPERFECT, Národní 25, Praha 1

Párty - EuroDanceCenter, Národní 10, Praha 1 (vchod z Voršilské ulice) KD Vltavská, Bubenská 1, Praha 7

Předpokládaný počet účastníků workshopů ……… 400 Předpokládaný počet účastníků párty …… až 1.000 Počet workshopů ……… 62 Počet párty ……… 3

zdroj: www.salsafestival.cz

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu se budete těšit skvělé náladě, kterou ihned přenesete na zbytek rodinky. Pokud ještě vlastní děti a partnera nemáte, strávíte den ve společnosti kamarádů a vrhnete se na…

Nejčtenější články

Doporučujeme