Banány jsou nadupané zdravím. Léčí trávení i pomohou proti depresím!

9. 2. 2019
Banány jsou nadupané zdravím. Léčí trávení i pomohou proti depresím!
Pokud držíte dietu, banány asi budete mít zakázané nebo je budete moci konzumovat jen v omezené míře. To je škoda, i když obsahují převážně sacharidy, mají řadu vitamínů a minerálů prospěšných pro naše zdraví – hlavně pro trávení a na srdce. Proč bychom je tedy měli jíst a nebát se jich?

Pomáhají při hubnutí?

Jeden střední banán sice obsahuje kolem dvaceti gramů sacharidů, ale celkově „jen“ 360 kilojoulů, což není tak moc. Navíc to nejsou jen prázdné kalorie, kromě sacharidů banány obsahují taky vlákninu a celou řadu antioxidantů, jako jsou draslík, hořčík, vitamin B6 a vitamin C! 

Jak je to tedy s hubnutím a banány? Ano, obsahují hodně sacharidů, které vám mohou rozhodit krevní cukr – tedy brzy po nich budete mít hlad. Proto si k nim dejte i bílkoviny, například jogurt, a tak snížíte jejich glykemický index – pocit hladu se dostaví později.

Hubnutí však není jen o množství zkonzumovaných sacharidů. Draslík obsažený v banánech podporuje látkovou výměnu a má tedy pozitivní vliv na zvýšení vašeho klidového metabolismu. Jedna studie zkoumala účinky rezistentního škrobu obsaženého v banánech na tělesnou hmotnost obézních a diabetických osob. Ukázalo se, že konzumace 24 gramů banánového škrobu každý den po dobu 4 týdnů způsobila ztrátu hmotnosti 1,2 kilogramů a současně se zlepšila citlivost na inzulín.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jakmile se přehoupne pracovní týden do své druhé poloviny, opadnou z vás zbytečné obavy i stres. Těšíte se na rande s milovanou osůbkou a připravujete plán sblížení. Pokud žijete v trvalém…

Nejčtenější články

Doporučujeme