Barva hrnečku, z něhož pijete kávu, ovlivní její chuť! Vyzkoušejte to sami!

Barva hrnečku, z něhož pijete kávu, ovlivní její chuť! Vyzkoušejte to sami!

Určitě z vlastní zkušenosti víte, že každá barva působí jinak na psychiku. Překvapivě však má i své vlastní chuťové dispozice. Ne nadarmo se například říká, že do kuchyně by neměla přijít modrá, protože potlačuje chuť k jídlu. Přečtěte si, jak která barva hrnečku dokáže pocitově ovlivnit chuť kávy. Vyzkoušíte to?

Bílý hrneček

Bílé hrnky jsou spojovány s hořkostí kávy. Někteří lidé nemají rádi hořkou kávu, ti, kteří naopak ano, by měli pít z bílého hrnku. Ráno je hořká káva zkrátka nejlepší, proto si alespoň na ráno pořiďte bílý hrneček.

Nejde jen o domněnky, barvami hrnečků a jejich vlivem na chuť kafe se zabývali i australští výzkumníci ve spolupráci s tamními baristy a výsledky publikovali na webu flavourjournal.biomedcentral.com

Pokračování 2 / 4

Červený nebo modrý hrneček

Pokud budete pít z červeného nebo modrého hrnečku, získáte z kávy více sladké chuti. Tyto barvy jsou spojovány se sladkým ovocem, mozek si tuto informaci uvědomí a vám bude připadat káva sladší, než kdybyste ji pila z bílého hrnku. Tyto barvy jsou tedy ideální pro vychutnání odpolední kávy.

Pokračování 3 / 4

Hnědý hrneček

Mnoho lidí vnímá sílu kávy podle toho, jak tmavá je. Když budete pít z hnědého hrnku, který barvu kávy podpoří, bude vám káva připadat mnohem silnější než normálně. Tato barva hrnku je tedy vhodná, když se cítíte unavení a potřebujete rychle dobít baterky.

Pokračování 4 / 4

Žlutý hrneček

Naopak ve žlutém hrnku se těm, kteří se pokusů zúčastnili, zdála káva příliš slabá. Tato barva mimochodem na rozdíl od kávy svědčí čaji, s touto barvou jsou spojeny jak jeho hřejivé, tak léčebné účinky. Nicméně se účastníkům káva alespoň zdála dost teplá, protože například ve studeném hrnku podle nich chladla moc rychle.

Doporučujeme

Články odjinud